Audyt dostępności stron internetowych

Audyt stron internetowych

Co to jest?

Audyt polega na sprawdzeniu dostępności stron internetowych dla osób niepełnosprawnych. Oceniany jest stan zastany strony www. Firma Altix już od 1989 roku dba o podnoszenie standardów życia osób z niepełnosprawnością wzroku. Chcemy Widzieć Więcej i zarażamy tym innych poruszając na gruncie społecznym problematykę potrzeb osób niepełnosprawnych. Naszym celem i misją jest świat otwarty dla niewidomych, świat bez barier dla osób z różnymi dysfunkcjami, aby mogli być w pełni niezależni i mogli osiągać sukcesy. Eksperci, których zatrudniamy posiadają aktualną wiedzę i wyspecjalizowane umiejętności. Wskazują, które problemy trzeba rozwiązać, aby strona internetowa stała się dostępna, a także jak tworzyć dostępną zawartość na stronach www. Jesteśmy skuteczni we wdrażaniu cyfrowej dostępności u naszych Klientów.

Dla kogo?

Administracja rządowa i samorządowa, której strony internetowe powinny zostać dostosowane do normy Web Content Accessibility Guidelines (WCAG 2.0). Jeśli jesteście Państwo przedstawicielami administracji publicznej możecie skorzystać z naszej oferty skrojonej na miarę Waszych potrzeb. Służymy Państwu wieloletnim doświadczeniem, wiedzą i profesjonalnym doradztwem w tym zakresie. Osoby dokonujące audytu są ekspertami w swojej dziedzinie i dzielą się swoją wiedzą we wdrażaniu zmian, które czynią życie dogodniejszym dla wszystkich

Jak wygląda współpraca z nami?

Proponujemy Państwu przeprowadzenie audytu dostępności stron internetowych dla osób niepełnosprawnych, który zawiera:
1. informacje o zgodności serwisu z wymaganiami WCAG 2.0,
2. wskazówki, co i gdzie należy poprawić, aby zapewnić pełną zgodność serwisu z wymaganiami określonymi w rozporządzeniu. Na życzenie dostarczamy również fragmenty poprawionego kodu HTML,
3. wykonany przez naszych specjalistów raport z testów użyteczności strony, testy przeprowadzane są za pomocą najpopularniejszych przeglądarek internetowych oraz najczęściej używanego oprogramowania udźwiękawiającego i powiększającego z którego korzystają osoby niewidome i słabowidzące.

Po wykonaniu audytu oferujemy konsultacje przy wprowadzaniu poprawek na stronach. Możemy również sami podjąć się przebudowy Państwa serwisu.
Przygotowujemy deklarację dostępności w formacie HTML. Deklaracja dostępności to dokument informujący użytkowników strony internetowej o ich poziomie dostępności. Wskazuje też informacje o trudnościach, jakie mogą napotkać użytkownicy.

Dlaczego warto wykonać audyt?

Zgodnie z Rozporządzeniem Rady Ministrów z dnia 12 kwietnia 2012 r. strony internetowe administracji publicznej powinny zostać dostosowane do normy Web Content Accessibility Guidelines (WCAG 2.0). Norma ta zawiera szereg zaleceń dotyczących budowy stron WWW, a spełnienie określonych w niej wymagań gwarantuje, że serwis internetowy będzie w pełni dostępny dla osób z różnego rodzaju niepełnosprawnościami, np. dla niewidomych, słabowidzących, osób z ograniczeniami ruchowymi oraz dla dyslektyków.
Coraz częściej także instytucje pozarządowe podejmują starania, aby ich strony internetowe były dostępne dla osób niepełnosprawnych. Oprócz oczywistych korzyści, takich jak wzrost liczby potencjalnych klientów oraz poprawa wizerunku firmy, dostosowanie serwisu do WCAG 2.0 może przynieść dodatkowe zalety, jak np. poprawić pozycję strony WWW w wyszukiwarkach czy zwiększyć jej czytelność na urządzeniach mobilnych.
Dzięki zatrudnieniu naszych ekspertów, którzy pomogą wybrać najlepszą dopasowaną do Państwa strategię ograniczycie Państwo zbędne koszty.
W naszej ofercie oprócz audytu dostępności stron internetowych znajdziecie Państwo audyt dostępności miejsc pracy i audyt dostępności architektonicznej. Prowadzimy także szkolenia z tego zakresu dla Państwa pracowników. Zapraszamy do zapoznania się z ofertą tutaj: /pl/szkolenia/dostepnosc/

Jak skontaktować się z nami?
Wycena usługi audytu dostępności strony internetowej spełniającej wymogi najnowszej ustawy o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych z dnia 4 kwietnia 2019, a także wytycznych WCAG 2.1 - przeprowadzana jest indywidualnie. Zachęcamy do kontaktu i przesłania Państwa zapotrzebowania, a my zajmiemy się resztą. Przygotujemy ofertę dostosowaną do potrzeb Państwa strony internetowej.

Zapytania prosimy o kierować na adres:
dostepnosc@altix.pl

 

UE (4)