Logotypy UE
 

Co nowego w publicznych wersjach beta JAWS, ZoomText i Fusion 2022

Dziękujemy za udział w publicznych testach beta JAWS, ZoomText i Fusion 2022. Ta strona zawiera wszystkie niezbędne informacje, które powinieneś poznać oraz linki do pobrania JAWS, ZoomText lub Fusion 2022 obecnie w wersji Beta. Poświęć kilka chwil na zapoznanie się z tymi informacjami i skorzystanie z łącza formularza raportu dotyczącego wersji beta, aby przekazać Freedom Scientific swoją opinię podczas korzystania z publicznej wersji beta.

Czytaj więcej...

Jaws

Łódzka Poradnia Aloes wyposażona w znacznik YourWay Beacon

Łódzka Poradnia Aloes znalazła się w bazie aplikacji YourWay, ale co ważniejsze, niewidomi i niedowidzący pacjenci będą mogli bez przeszkód trafić do gabinetu wybranego lekarza. Specjaliści Altixu od realizacji tyflograficznych wykonali bowiem dotykowy plan informacyjny obiektu wyposażony w znacznik YourWay Beacon. Znacząco ułatwi to poruszanie się po budynku pacjentom z dysfunkcjami wzroku. Znacznik, po skomunikowaniu się ze smartfonem za pośrednictwem aplikacji YourWay, udostępni wprost z telefonu głosowe komunikaty dotyczące istotnych punktów poradni.

YourWay Beacon to niewielki nadajnik o rozmiarach pudełka od zapałek, sygnalizujący swoją obecność urządzeniom mobilnym z zainstalowaną aplikacją YourWay. Służy jako przewodnik w wygodnym poruszaniu się w nieznanej przestrzeni zamkniętej lub otwartej. Może dostarczać dowolne informacje tekstowe, które telefon odczyta następnie syntetycznym głosem. Mogą to być informacje nawigacyjne, opisujące miejsce, w którym znajduje się osoba niewidoma lub informacje o charakterze merytorycznym, opisujące np. muzealny eksponat czy topografię budynku. YourWay Beacon instalowany jest tam, gdzie nie ma możliwości zainstalowania dotykowego planu wyposażonego w głośnik, który  przeszkadzałby innym użytkownikom obiektu, zwłaszcza tam gdzie tych głośników należałoby zainstalować wiele, np. w urzędach z dużą ilością pokoi. Niska cena nadajników YourWay Beacon i dyskretna, bezgłośna ich praca, są wystarczającą zachętą, by instalować je w różnego rodzaju obiektach, a także w przestrzeni otwartej. Dodatkowe atuty to niewielkie rozmiary i możliwość udostępnienia obiektu osobom z dysfunkcjami wzroku.

Dotykowy plan informacyjny ze znacznikami YourWay Beacon i NFC

Budynek Urzędu Miasta Malbork przyjazny dla osób niewidomych

Wszystkie poziomy budynku Urzędu Miasta Malbork stały się przyjazne dla osób niewidomych i niedowidzących. Dotykowe plany informacyjne wykonane przez specjalistów Altixu zostały wyposażone w znaczniki YourWay Beacon. Dodatkowo umieszczono też w obiekcie znaczniki YourWay Box. Znacząco ułatwi to poruszanie się po budynku pacjentom z dysfunkcjami wzroku. Znaczniki komunikują się ze smartfonem za pośrednictwem aplikacji YourWay, udostępniając głosowe komunikaty dotyczące istotnych punktów urzędu. Znaczniki YourWay Box oferują ponadto głosowe komunikaty przez zaimplementowany głośnik, po wciśnięciu przycisku na ich obudowie.

YourWay Beacon to niewielki nadajnik o rozmiarach pudełka od zapałek, sygnalizujący swoją obecność urządzeniom mobilnym z zainstalowaną aplikacją YourWay. Służy jako przewodnik w wygodnym poruszaniu się w nieznanej przestrzeni zamkniętej lub otwartej. Może dostarczać dowolne informacje tekstowe, które telefon odczyta następnie syntetycznym głosem. Mogą to być informacje nawigacyjne, opisujące miejsce, w którym znajduje się osoba niewidoma lub informacje o charakterze merytorycznym, opisujące np. muzealny eksponat czy topografię budynku. YourWay Beacon instalowany jest tam, gdzie nie ma możliwości zainstalowania dotykowego planu wyposażonego w głośnik, który  przeszkadzałby innym użytkownikom obiektu, zwłaszcza tam gdzie tych głośników należałoby zainstalować wiele, np. w urzędach z dużą ilością pokoi. Niska cena nadajników YourWay Beacon i dyskretna, bezgłośna ich praca, są wystarczającą zachętą, by instalować je w różnego rodzaju obiektach, a także w przestrzeni otwartej. Dodatkowe atuty to niewielkie rozmiary i możliwość udostępnienia obiektu osobom z dysfunkcjami wzroku.

YourWay Box  to znacznik, nadajnik z głośnikiem, umieszczony w większej obudowie, którą można wyposażyć w przyciski. Tę najbardziej rozbudowaną wersję nadajnika umieszcza się np. w punktach informacyjnych czy w innych, kluczowych miejscach odwiedzanego lub zwiedzanego obiektu, w przestrzeni otwartej lub zamkniętej. Po wciśnięciu przycisku na obudowie znacznika, osoba niewidoma słyszy bezpośrednio z głośnika komunikaty głosowe. Alternatywnie YourWay Box komunikuje się z urządzeniem mobilnym z zainstalowaną aplikacją YourWay. Wówczas te same komunikaty głosowe słyszane są na smartfonie osoby odwiedzającej obiekt.

Dotykowe plany informacyjne, znaczniki YourWay Beacon i YourWay Box, kody NFC, brajlowskie, informacyjne tabliczki na poręcze schodów, pola uwagi i pasy ostrzegawcze na schody, pętla indukcyjna w Urzędzie Miasta Malbork

Komunikat !

Szanowni Państwo informujemy, że nasz salon handlowy we Wrocławiu znajduję się pod nowym adresem:
ul. Św. Mikołaja 59/60 m 7. (IV p.)
50-127 Wrocław

Serdecznie zapraszamy 🙂.

ul. Św. Mikołaja  we Wrocławiu

Znaczniki YourWay w Sądzie Rejonowym w Słubicach

Sąd Rejonowy w Słubicach stanie się dużo bardziej przyjazny dla osób niewidomych i niedowidzących za sprawą specjalistów tyflograficznych Altixu. Wyposażyli oni bowiem w znaczniki YourWay Beacon, wykonane przez siebie dotykowe plany informacyjne parteru i pierwszego piętra budynku sądu. Po skomunikowaniu się smartfona ze znacznikiem za pośrednictwem aplikacji YourWay, odwiedzające siedzibę Temidy osoby usłyszą w telefonie głosowe komunikaty dotyczące istotnych miejsc budynku sądu znajdujących się na dotykowym planie. W znaczący sposób ułatwi to poruszanie się po obiekcie zwłaszcza osób niewidomych i niedowidzących. Dodatkowym atutem  wyposażenia planu w znacznik będzie znalezienie się słubickiego sądu w bazie aplikacji YourWay.

Dotykowe plany informacyjne w budynku Sądu Rejonowego w Radzyniu Podlaskim ze znacznikami YorWay Beacon i z kodami NFC

YourWay Beacon w Sądzie Rejonowym w Radzyniu Podlaskim

Pracownicy Altixu wyposażyli w znacznik YourWay Beacon wykonany przez siebie dotykowy plan informacyjny budynku Sądu Rejonowego w Radzyniu Podlaskim. Znacznik komunikuje się ze smartfonem za pośrednictwem aplikacji YourWay, udostępniając w telefonie głosowe komunikaty dotyczące newralgicznych miejsc budynku sądu ujętych na dotykowym planie. W znaczący sposób ułatwia to poruszanie się po budynku osób niewidomych i niedowidzących. Dodatkowym atutem  wyposażenia planu w znacznik jest znalezienie się obiektu w bazie aplikacji YourWay.

YourWay Beacon to niewielki nadajnik o rozmiarach pudełka od zapałek, sygnalizujący swoją obecność urządzeniom mobilnym z zainstalowaną aplikacją YourWay. Służy jako przewodnik w wygodnym poruszaniu się w nieznanej przestrzeni zamkniętej lub otwartej. Może dostarczać dowolne informacje tekstowe, które telefon odczyta następnie syntetycznym głosem. Mogą to być informacje nawigacyjne, opisujące miejsce, w którym znajduje się osoba niewidoma lub informacje o charakterze merytorycznym, opisujące np. muzealny eksponat czy topografię budynku.

Dotykowy plan informacyjny w budynku Sądu Rejonowego w Radzyniu Podlaskim ze znacznikiem YorWay Beacon i z kodem NFC

Na spacer nad Zalew Podzamcze w Bychawie ze znacznikiem YourWay Beacon

Spacer nad zalewem będzie dla osób niewidomych i niedowidzących czystą przyjemnością. Pracownicy Altixu wyposażyli bowiem w znacznik YourWay Beacon wykonany przez siebie dotykowy plan informacyjny otoczenia Zalewu Podzamcze w Bychawie. Znacznik skomunikuje się ze smartfonem za pośrednictwem aplikacji YourWay, udostępniając w telefonie głosowe komunikaty ułatwiające poruszanie się po tym pięknym terenie. Tym samym zalew znajdzie się także w bazie obiektów YourWay, do odnalezienia w aplikacji pod tą samą nazwą.

YourWay Beacon to niewielki nadajnik o rozmiarach pudełka od zapałek, sygnalizujący swoją obecność urządzeniom mobilnym z zainstalowaną aplikacją YourWay. Służy jako przewodnik w wygodnym poruszaniu się w nieznanej przestrzeni zamkniętej lub otwartej. Może dostarczać dowolne informacje tekstowe, które telefon odczyta następnie syntetycznym głosem. Mogą to być informacje nawigacyjne, opisujące miejsce, w którym znajduje się osoba niewidoma lub informacje o charakterze merytorycznym, opisujące np. muzealny eksponat czy topografię budynku.

Dotykowy plan informacyjny Zalewu Podzamcze w Bychawie ze znacznikiem YorWay Beacon i z kodem NFC

Budynek w Gębicach ze znacznikami YourWay Beacon przyjazny dla osób niewidomych

Specjaliści Altixu do zadań tyflograficznych wyposażyli w znacznik YourWay Beacon i w znacznik z kodem NFC dotykowy plan informacyjny budynku użyteczności publicznej w Gębicach. Kod NFC umożliwia szybkie pobranie na smartfon aplikacji YourWay, która następnie po skomunikowaniu się ze znacznikiem YourWay Beacon, umożliwi osobom niewidomym i niedowidzącym zapoznanie się z zawartością planu informacyjnego obiektu. Dzięki znacznikowi budynek w Gębicach znalazł się ponadto w bazie aplikacji YourWay.

YourWay Beacon to niewielki nadajnik o rozmiarach pudełka od zapałek, sygnalizujący swoją obecność urządzeniom mobilnym z zainstalowaną aplikacją YourWay. Służy jako przewodnik w wygodnym poruszaniu się w nieznanej przestrzeni zamkniętej lub otwartej. Może dostarczać dowolne informacje tekstowe, które telefon odczyta następnie syntetycznym głosem. Mogą to być informacje nawigacyjne, opisujące miejsce, w którym znajduje się osoba niewidoma lub informacje o charakterze merytorycznym, opisujące np. muzealny eksponat czy topografię budynku. YourWay Beacon instalowany jest tam, gdzie nie ma możliwości zainstalowania dotykowego planu wyposażonego w głośnik, który  przeszkadzałby innym użytkownikom obiektu, zwłaszcza jeśli tych głośników należałoby zainstalować wiele, np. w urzędach z dużą ilością pokoi. Niska cena nadajników YourWay Beacon i dyskretna, bezgłośna ich praca, są wystarczającą zachętą, by instalować je w różnego rodzaju obiektach, a także w przestrzeni otwartej. Dodatkowe atuty to niewielkie rozmiary i możliwość udostępnienia obiektu osobom z dysfunkcjami wzroku, a także jego umieszczenie w bazie aplikacji YourWay.

dotykowy plan informacyjny budynku użyteczności publicznej w Gębicach

Kompleksowa realizacja w WSBiP w Ostrowcu Świętokrzyskim z YourWay Beacon i YourWay Plus

W piętnaście znaczników YourWay Beacon i trzy znaczniki YourWay Plus pracownicy Altixu wyposażyli budynek Wyższej Szkoły Biznesu i Przedsiębiorczości w Ostrowcu Świętokrzyskim. Kompleksowa realizacja, podczas której zamontowano w obiekcie dotykowe plany informacyjne, brajlowskie i czarnodrukowe tabliczki na ściany i drzwi, tabliczki z powiększonym drukiem, nakładki na poręcze schodów, linie naprowadzające i pola uwagi, a także oznakowanie schodów, sprawiła, że poruszanie się po tym obiekcie przez osoby niewidome i niedowidzące stało się komfortowe. Oba rodzaje znaczników komunikują się ze smartfonem za pośrednictwem aplikacji YourWay, udostępniając w telefonie głosowe komunikaty dotyczące newralgicznych miejsc budynku uczelni. W znaczący sposób ułatwia to poruszanie się po obiekcie osób niewidomych i niedowidzących. Dodatkowym walorem  wyposażenia uczelni w znaczniki jest znalezienie się Wyższej Szkoły Biznesu i Przedsiębiorczości w bazie aplikacji YourWay.

YourWay Beacon to niewielki nadajnik o rozmiarach pudełka od zapałek, sygnalizujący swoją obecność urządzeniom mobilnym z zainstalowaną aplikacją YourWay. Służy jako przewodnik w wygodnym poruszaniu się w nieznanej przestrzeni zamkniętej lub otwartej. Może dostarczać dowolne informacje tekstowe, które telefon odczyta następnie syntetycznym głosem. Mogą to być informacje nawigacyjne, opisujące miejsce, w którym znajduje się osoba niewidoma lub informacje o charakterze merytorycznym, opisujące np. muzealny eksponat czy topografię budynku. YourWay Beacon instalowany jest tam, gdzie nie ma możliwości zainstalowania dotykowego planu wyposażonego w głośnik, który  przeszkadzałby innym użytkownikom obiektu, zwłaszcza jeśli tych głośników należałoby zainstalować wiele, np. w urzędach z dużą ilością pokoi. Niska cena nadajników YourWay Beacon i dyskretna, bezgłośna ich praca, są wystarczającą zachętą, by instalować je w różnego rodzaju obiektach, a także w przestrzeni otwartej. Dodatkowe atuty to niewielkie rozmiary i możliwość udostępnienia obiektu osobom z dysfunkcjami wzroku.

YourWay Plus różni się od wersji YourWay Beacon tym, że znacznik, nadajnik, znajduje się  w pudełkowej obudowie z głośnikiem, za którego pomocą sygnalizuje swoją obecność. Może się to dziać automatycznie, gdy w pobliżu znajdzie się urządzenie mobilne lub na życzenie użytkownika. Następnie znacznik działa już identycznie, jak YourWay Beacon, oferując głosową, opisową informację budynku, poziomu budynku czy też obiektu, np. muzealnego.

Dotykowe plany informacyjne, udźwiękowiony plan informacyjny, znaczniki YourWay Beacon i YourWay Plus, brajlowskie tabliczki informacyjne na ściany i na drzwi, brajlowskie nakładki na poręcze, linie i pola uwagi, oznakowanie schodów w budynku Wyższej Szkoły Biznesu i Przedsiębiorczości w Ostrowcu ŚwiętokrzyskimDotykowe plany informacyjne, udźwiękowiony plan informacyjny, znaczniki YourWay Beacon i YourWay Plus, brajlowskie tabliczki informacyjne na ściany i na drzwi, brajlowskie nakładki na poręcze, linie i pola uwagi, oznakowanie schodów w budynku Wyższej Szkoły Biznesu i Przedsiębiorczości w Ostrowcu Świętokrzyskim

CZY ALTIX ZDOBĘDZIE ZŁOTO DLA POLSKI?

Drodzy klienci,

wystartowała tegoroczna edycja konkursu IDOL Fundacji Szansa dla Niewidomych, w którym ubiegamy się o statuetki w kategoriach FIRMA ROKU i PRODUKT ROKU

Jesteśmy dumni z naszych dotychczasowych sukcesów, a w kategorii PRODUKT ROKU mamy się czym pochwalić. W 2015 roku trzecie miejsce zajęła nasza „Mapa Świata dla Niewidomych”, a już rok później zwycięzcą w tej kategorii został Infokiosk – nasz interaktywny terminal informacyjny dla niepełnosprawnych wzroku. Z kolei w 2017 roku, nasz TouchIt jako produkt dla niewidomych zdobył miejsce drugie, dzięki czemu mieliśmy już komplet podiumowych miejsc w IDOLu. Nie zwalnialiśmy jednak tempa i zarówno w 2019 jak i w 2020 roku zwyciężyliśmy w głosowaniu, odpowiednio z Mówiącymi Szachami i Mówiącym Globusem. W roku 2021, startujemy do konkursu z produktami przeznaczonymi do korzystania w ramach aplikacji YourWay: Beaconem oraz NFC.

YourWay NFC – To niewymagająca zasilania tabliczka brajlowska z wypukłymi kontrastowymi literami i napisami w brajlu z wbudowanym niewielkim chipem, aktywującym aplikację w telefonie. Może przekazywać użytkownikowi informacje merytoryczne (nr drzwi, nazwa lokalu) nawigacyjne (kierunek np. „skręć w lewo”) , lub audiodeskrypcyjne. Wystarczy, że zainteresowany zbliży się do YourWay NFC na odległość kilkunastu centymetrów, a otrzyma właściwy komunikat. Przydatna do oznaczania drzwi lub eksponatów.

YourWay Beacon – To malutki nadajnik o rozmiarach pudełka do zapałek, który sygnalizuje swoją obecność urządzeniom mobilnym z zainstalowaną aplikacją YourWay. Służy do nawigowania po pomieszczeniach lub w terenie. Może dostarczyć dowolnych informacji tekstowych, które telefon odczyta głosowo. Mogą być to informacje nawigacyjne opisujących miejsce, w którym znajduje się osoba niewidoma lub merytoryczne opisujące eksponat, budynek itd. Jego zaletą jest dyskrecja i niska cena. Yourway Beacon instalujemy tam, gdzie nie możemy zainstalować wersji z głośnikiem bo będzie przeszkadzać innym lub tam gdzie jest wymagana duża liczba nadajników np. wiele pokoi na korytarzu.

Jako FIRMA ROKU jesteśmy przez Was wybierani nieprzerwanie od 2019 roku, dlatego tym razem powalczymy już o trzeci tytuł z rzędu!

Głosy na Altix możecie oddawać internetowo, pod adresem: https://idol.szansadlaniewidomych.org/

Zdjęcie prezentuje różne puchary i tytuły zdobywane przez Altix w międzynarodowych konkursach