☎ (+48) 22 510 10 90
 
 

SIGHT ME w Zjednoczonych Emiratach Arabskich - zdjęcia

Od wczoraj jesteśmy na Sight Me w Expo Centre Sharjah koło Dubaju, gdzie  prezentujemy polskie rozwiązania technologiczne dla niewidomych i słabowidzących. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć!

Sight Me Kolaż

 

Wyjazd na SIGHT ME w Dubaju został zorganizowany w ramach projektu „Polscy niewidomi dla niewidomych na świecie – eksport sposobem na transfer technologii tyfloinformatycznych” współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego na lata 2014 – 2020.

Podstawowe Zestawienie Poziom Z EFRR Kolor

Będziemy na Forum Edukacji Osób z Niepełnosprawnością Narządu Wzroku

Forum Edukacji Osób z Niepełnosprawnością Narządu Wzroku organizowane w ramach obchodów 70-lecia SOSW dla Niewidomych i Słabowidzących w Krakowie. Odbędzie się 23 lutego 2018 roku w Ośrodku przy ul. Tynieckiej 6 w Krakowie.

Program Forum:
8:00 rejestracja uczestników
9:00 powitanie gości
9:10 przedstawienie specyfiki pracy Ośrodka na rzecz osób z dysfunkcją wzroku
9:30 Wczesne Wspomaganie Rozwoju Dziecka z dysfunkcją narządu wzroku
10:15 Rehabilitacja wzroku dzieci słabowidzących i szczątkowo widzących
11:00 przerwa kawowa
11:30 Czym jest orientacja przestrzenna - specjalizacja nauczyciela
12:15 Trudności rozwojowe małej i dużej motoryki dziecka z uszkodzonym analizatorem wzroku
13:00 przerwa obiadowa
14:00 Nauka funkcjonowania we współczesnym społeczeństwie na przykładzie działalności internatu
14:30 Kształcenie zawodowe dla osób z dysfunkcją wzroku dające szansę na odnalezienie się na współczesnym rynku pracy na przykładzie SOSW dla Dzieci Niewidomych i Słabowidzących w Krakowie
15:00 Wsparcie samorządów dla rodziców i dzieci w kształceniu specjalnym
15:15 Zamknięcie Forum

Forum wspierają: m.in. Altix i Fundacja Szansa dla Niewidomych. Podczas przerwy kawowej i obiadowej będzie możliwość porozmawiania z pracownikami Fundacji Szansa dla Niewidomych oraz specjalistami z Altixu na ich stoiskach prezentacyjnych. Wstep na wydarzenie jest bezpłatny. Wszystkich zainteresowanych zapraszamy!

Forum Osób Niepełnosprawnych

Jedziemy na SIGHT ME w Sharjah!

W przyszłym tygodniu, w dniach 13-15 lutego, będzie można spotkać nas znowu w Zjednoczonych Emiratach Arabskich! Nasze produkty tyflograficzne cieszyły się tak dużym zainteresowaniem na AccessAbillities, że postanowiliśmy ponownie wziąć udział w wystawie odbywającej się w okolicach Dubaju - SIGHT ME w EXPO CENTRE SHARJAH. Zaprezentujemy wiele ciekawych rozwiązań dedykowanych osobom z dysfunkcją wzroku. Niektóre z nich, jak np. Multimedialny Terminal Informacyjny, przemierzają już drogę pomiędzy kontynentami, by dotrzeć na czas.

Logo

Wyjazd na SIGHT ME w Dubaju został zorganizowany w ramach projektu „Polscy niewidomi dla niewidomych na świecie – eksport sposobem na transfer technologii tyfloinformatycznych” współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego na lata 2014 – 2020.

 

Podstawowe Zestawienie Poziom Z EFRR Kolor

Udostępniliśmy Ośrodek Sportu i Rekreacji dzielnicy Ochota w Warszawie!

Coraz więcej obiektów sportowych staję się dostępnych dla osób z dysfunkcją wzroku. Tym razem udostępniliśmy Ośrodek Sportu i Rekreacji dzielnicy Ochota w Warszawie. Altix zamontował na jego terenie plany tyflograficzne, tabliczki brajlowskie oznaczające pomieszczenia, nakładki na poręcze oraz oznaczenia na szafkach.

Na terenie ośrodka znajdują się: pływalnia, hala sportowa, sala gimnastyczna, siłownia oraz kort do squasha.

Osir Ochota Collage

Walentynki, Dzień Kobiet, Dzień Mężczyzn! -10% na zegarki Bradley!

Idealny prezent dla drugiej połówki! Z okazji zbliżających się świąt, proponujemy rabat -10 % na wszystkie zegarki Bradley dostępne w naszym sklepie!

W naszej ofercie znajdziesz 19 modeli zegarków marki Eone dla niej i dla niego! Który wybierzesz?

ZOBACZ ZEGARKI BRADLEY>>>

Promocja ważna do 10.03.2018 r. lub wyczerpania zapasów. Na stronie internetowej dostępne są opisy, zdjęcia oraz regularne ceny produktów. W celu skorzystania z rabatu, prosimy skontaktować się z oddziałem handlowym Altix.

REKLAMA-BRADLEY 2018

 

 

Szkolenie dla przedszkolaków w Stalowej Woli!

W miniony wtorek dzieci z Przedszkola Integracyjnego nr 12 im. J.Ch. Andersena w Stalowej Woli wzięły udział w szkoleniu "Przedszkole Przyjazne Niewidomym" przeprowadzonym przez pracowników Rzeszowskiego Tyflopunktu Fundacji Szansa dla Niewidomych i oddziału Altix. Na szkoleniu dzieci mogły przekonać się jak musi radzić sobie osoba niewidoma w codziennym życiu. Dowiedziały się jak zachowywać się w kontaktach z osobą niewidomą oraz jak we właściwy sposób jej pomóc w takich sytuacjach jak przeprowadzenie przez ulicę czy pomoc przy posiłku. Przedszkolaki z zasłoniętymi oczami obejrzały bajkę z audiodeskrypcją, nauczyły się prawidłowo trzymać białą laskę i dowiedziały się jak ważną rolę spełnia ona w życiu osoby niewidomej. Poznały zasady kontaktu z psem przewodnikiem oraz podstawowe urządzenia i przybory pomocnicze dnia codziennego osób z dysfunkcją wzroku. Łącząc zabawę z nauką, dzieci w prosty sposób dowiedziały się jak na co dzień mogą pomóc osobom niewidomym. Nabytą wiedzę oczywiście wspólnie sprawdziliśmy w praktyce. Po spotkaniu wszystkie dzieciaki otrzymały specjalny Dyplom dla Przyjaciela Osoby Niewidomej!

Zachęcamy inne placówki do korzystania ze szkoleń przeprowadzonych przez Fundację Szansa dla Niewidomych we współpracy z naszą firmą. Szczegóły można poznać kontaktując się z Tyflopunktem w swoim województwie!

Przedszkolaki Kolaż

 

Color-Star już dostępny!

Color-Star od Caretec jest urządzeniem rozpoznającym kolory, odcienie i wzory. Mierzy także poziom kontrastu i wykrywa światło. Jest mniejszy, lżejszy i dużo bardziej poręczny od swojego poprzednika. Został wyposażony w ulepszoną syntezę mowy, charakteryzuje się większą dokładnością w rozpoznawaniu kolorów i odcieni. Rozpoznaje 1000 odcieni kolorów i wzory. Mierzy poziom kontrastu i wykrywa światło. Porównuje kolory, rozpoznaje materiały przezroczyste. Wyniki rozpoznawania są oznajmiane  doskonałej jakości głosem syntetycznym.

Wśród licznych zalet Color-Star, możemy wymienić:

 • Ulepszoną, naturalnie brzmiącą mowę syntetyczną
 • 5-poziomową regulację głośności
 • Większą dokładność pomiaru
 • Rozpoznawanie  1000 odcieni kolorów zgodnie z NCS (Natural Color System)
 • Rozpoznawanie wzorów (np. na ubraniu)
 • Pomiar poziomu kontrastu
 • Pomiar intensywności i temperatury światła
 • Rozpoznawanie materiałów przezroczystych
 • Rozpoznawanie światła diod LED
 • Porównywanie kolorów.

 

Zapraszamy do skaładonia zamówień w naszym sklepie interentowym!

163900

Aktualizacja oprogramowania odtwarzacza Orion

Pojawiła się nowa aktualizacja oprogramowania odtwarzacza Orion.

W aktualizacji:

 • rozwiązano problem opóźnienia nagrywania,
 • ustawiono optymalną głośność odtwarzania i nagrywania,
 • naprawiono problem z przypomnieniami głosowymi,
 • poprawiono działanie radia FM,
 • usunięto funkcję transmitera FM z powodu dużych zakłóceń sygnału.

Nowo zamawiane Oriony będą miały zmienioną płytę główną i nie będą już posiadać transmitera FM.

Zapraszamy do pobierania klikając w link poniżej!

Prosimy postępować według poniższych instrukcji:

 1. Pobierz plik aktualizacji na swój komputer. Aby to zrobić, kliknij tu: Aktualizacja oprogramowania odtwarzacza Orion
 2. Rozpakuj pobrany plik  do łatwo dostępnego folderu roboczego.
 3. Włącz odtwarzacz DAISY i podłącz go do PC za pomocą kabla USB.
 4. Skopiuj oba rozpakowane pliki do katalogu głównego odtwarzacza DAISY.
 5. Odłącz odtwarzacz DAISY od PC, używając funkcji bezpiecznego usuwania sprzętu.
 6. Odtwarzacz DAISY zaktualizuje się, zajmie to około 5 sekund. Odtworzony zostanie komunikat "aktualizacja urządzenia", a następnie odtwarzacz uruchomi się automatycznie.
 7. Na zakończenie włącz odtwarzacz DAISY i korzystaj z najnowszej wersji aktualizacji.

Dobre wsparcie nowej wersji antywirusa AVG przez JAWS

Firma Avast opublikowała nową wersję swojego znanego produktu: AVG 2018 - Darmowy antywirus i program optymalizujący. Opis programu i plik instalacyjny można znaleźć na stronie producenta pod adresem:
https://www.avg.com/pl-pl/homepage
Na uwagę zasługuje integracja AVG z najnowszymi wersjami systemu Windows 10. W firmie Altix przetestowano dostępność AVG 2018 dla czytnika zawartości  ekranu JAWS 2018 oraz JAWS 18.
Stwierdzono, że zarówno sama aplikacja, jak i instalacja lub deinstalacja programu, są w pełni dostępne dla użytkowników JAWS.AVG 2018. Zachowuje się jak typowa aplikacja webowa, po której poruszamy się za pomocą standardowych klawiszy JAWS, czyli klawiszami tab, shift + tab, strzałki w górę / w dół, spacja oraz enter. Przydatne są także skróty: insert + 5, do odczytu koloru czcionki, oraz insert + tab, do odczytu opisu przycisków.

AVG_Logo _2014

Instalacja:

 1. Otwieramy stronę internetową producenta AVG 2018: https://www.avg.com/pl-pl/homepage i klikamy w link ‘pobierz bezpłatnie’
 2. Otworzy się nowe okno w przeglądarce, z instrukcjami jak zapisać i uruchomić plik instalacyjny programu, (na przykład, będzie to  AVG_Protection_Free_698.exe).
 3. Po rozpoczęciu instalacji otworzy się pierwsze okno dialogowe, w którym należy wybrać przycisk 'kontynuuj', a w kolejnym oknie przycisk 'podstawowa ochrona'. Następne okno dialogowe informuje nas o postępie instalacji, który może potrwać kilka minut.
 4. Jeżeli cały proces instalacji przebiegnie poprawnie, to na koniec otworzy się główne okno aplikacji, pozwalające na obsługę programu AVG 2018.

 

Pierwsze kroki:

 1. Po otwarciu programu AVG Antivirus jest wyświetlany stan ochrony AVG. Stan ‘masz pełną ochronę’ oznacza, że wszystkie osłony i komponenty ochrony są włączone, a program AVG aktywnie zabezpiecza Twój komputer. Stan oznaczony kolorem czerwonym oznacza krytyczne problemy wymagające uwagi użytkownika.
 2. Na ekranie głównym są wyświetlane także ikony wskazujące stan
  poszczególnych komponentów ochrony. Dostępne są następujące komponenty
  ochrony:

 

Podstawowa ochrona:

 1. Komputer
  Ochrona rezydentna skanuje komputer pod kątem potencjalnych zagrożeń. Analiza oprogramowania monitoruje programy zainstalowane na komputerze pod kątem podejrzanych zachowań, które mogą wskazywać na obecność złośliwego kodu.
 2. Internet i poczta e-mail:
  Ochrona sieci zabezpiecza przed zagrożeniami podczas przeglądania stron internetowych. Ochrona poczty e-mail zabezpiecza wiadomości e-mail przed złośliwą zawartością (np. wirusami). Pełna ochrona (dostępna tylko w programie AVG Internet Security)
 3. Ataki hakerów:
  Zapora blokuje zagrożenia sieciowe.
 4. Prywatne dane:
  Sejf danych ogranicza dostęp do prywatnych danych.
 5. Płatności
  Anti-Spam zabezpiecza skrzynkę pocztową przed wiadomościami-śmieciami. Bezpieczny DNS pozwala uniknąć odwiedzania fałszywych witryn.

 

Domyślnie program AVG Antivirus aktywnie skanuje komputer pod kątem złośliwego oprogramowania i innych zagrożeń oraz automatycznie aktualizuje definicje wirusów.

 

Porada:

 1. Na początek należy zapoznać się z zawartością pomocy kontekstowej programu AVG.
 2. Aby otworzyć menu pomoc, wciskamy wielokrotnie klawisz tab, aż przejdziemy do przycisku 'menu'. Wciskamy na nim przycisk spacji, co spowoduje rozwinięcie się podmenu w dół okna. Podmenu zawiera następujące pozycje: ustawienia, kwarantanna, shreder danych, pomoc techniczna, pomoc, informacje o programie. Klawiszem tab przechodzimy do pozycji 'pomoc', i wciskamy klawisz spacji. Otworzy się okno pomocy kontekstowej, w którym znajdziemy podstawowe informacje o obsłudze programu. Okno pomocy zamykamy wciskając klawisz Escape.
 3. Poniżej przycisku 'menu', znajdują się dwa przyciski, których opis możemy uzyskać wciskając insert + tab. Są to przyciski 'minimalizuj', oraz 'zamknij'. Aby zamknąć główne okno programu klawiszem tab przechodzimy do przycisku zamknij, i wciskamy klawisz spacji. Na pulpicie została utworzona ikona 'AVG Antivirus Free', pozwalająca na ponowne uruchomienie programu.
 4.  Program możemy uruchomić także za pomocą menu kontekstowego, otwieranego na wybranym pliku lub katalogu. Na liście mamy pozycję 'skanuj', po wybraniu której program AVG skanuje wybrany element na obecność złośliwego oprogramowania.

 

Uwaga! Po pierwszej instalacji programu należy ponownie uruchomić komputer, aby program zaczął poprawnie działać.

Podaruj prezent na Dzień Babci i Dziadka!

Masz już prezent dla babci i dziadka? To niełatwa sprawa, ale my Ci pomożemy!


Jeżeli Twoi dziadkowie słabo widzą, to z pewnością przyda im się lupa optyczna (- 10%)!
Babcia z łatwością przejrzy zapisane przed laty przepisy kulinarne. Dziadek sprawdzi zapisaną drobnym drukiem datę na opakowaniu.
 
A może jakaś lektura? Tutaj najlepsze są lupy elektroniczne (- 5%)!
Babcia wygodnie przeczyta książkę, a dziadek przejrzy ulubioną gazetę. 

Można obejść się też bez czytania! Wystarczy posłuchać udźwiękowionych przedmiotów codziennego użytku (-10%)!
Udźwiękowiona stacja meteo podpowie babci, który płaszczyk założyć w chłodny dzień.
Dziadek ma problemy z ciśnieniem? Mówiący ciśnieniomierz jest właśnie dla niego.
Termometr do ciała odczyta dziadkom temperaturę temperaturę w czasie choroby.
A dla seniorów, którzy chcą być FIT, polecamy krokomierz i mówiącą wagę łazienkową!
 
Na koniec, jeszcze coś dla zapominalskich…
Lokalizator kluczy (i nie tylko) – wystarczy wcisnąć i iść za dźwiękiem!
Spinacz do prania skarpet – już nigdy się nie zgubią!
 
Zrób przyjemność swoim dziadkom! Odwiedź nasz sklep internetowy lub najbliższy oddział Altix i skorzystaj z naszych rabatów!

Zobacz pełną listę produktów i cen po rabacie.

Promocja ważna do 31.01.2017 r. Na stronie internetowej dostępne są opisy, zdjęcia oraz regularne ceny produktów. W celu skorzystania z rabatu, prosimy skontaktować się z oddziałem handlowym Altix.

0001 (1)