Czas na szkolenie z dostępności

Warto inwestować w rozwój i szkolenia, gdyż dzięki temu rozwijamy się i podnosimy swoje kwalifikacje zawodowe. Każdy czas jest dobry, żeby to zrobić. Stały rozwój jest wpisany w nasze życie. Dlatego wychodząc Państwu naprzeciw przygotowaliśmy ofertę szkoleń z dostępności. Do udziału w nich szczególnie zapraszamy koordynatorów dostępności.

Szkolenie zatytułowane „Dostępność cyfrowa dokumentów elektronicznych i stron internetowych – zgodność z WCAG 2.1” skierowane jest do osób prowadzących strony internetowe. Szkolenie jest w formie online umożliwiającej przeprowadzenie wykładów, ćwiczeń praktycznych, prezentacji, obejmuje się studia przypadków, a także pozwala na dyskusję z uczestnikami.
Kolejne szkolenie to „Przeprowadzanie audytu stron internetowych”. Przeznaczone jest dla audytorów dostępności cyfrowej dokumentów elektronicznych i stron internetowych. To szkolenie również przeprowadzane jest w formie online.

„Tworzenie dostępnej strony internetowej” z kolei skierowane jest dla programistów stron internetowych z wykorzystaniem nowoczesnej platformy.

Jedno ze szkoleń, które znajdziecie Państwo w naszej ofercie przeznaczone jest dla osób, które zajmując stanowiska koordynatorów ds. osób z niepełnosprawnością, a także dla pracowników podmiotów, które chcą wdrożyć standardy dostępności. „Koordynator ds. dostępności” to dwudniowe szkolenie stacjonarne, które odbywa się w formie wykładu, warsztatów, a także case study.

Po więcej informacji zapraszamy do zakładki Szkolenia na naszej stronie internetowej /pl/szkolenia/dostepnosc/

Webinar 4216601 1920

Altix na REHA FOR THE BLIND 2020

Wielkie spotkanie osób niewidomych, słabowidzących i ich bliskich organizowane przez Fundację Szansa dla Niewidomych odbędzie się w dniach 11-14.09.2020 w Warszawie. W tym roku będzie to już XVIII edycja międzynarodowej konferencji Reha for the Blind in Poland. Spotkania odbędą się m.in. w Pałacu Kultury i Nauki, Centrum Nauki Kopernik, będzie także możliwość zwiedzania okolicznych muzeów i uczelni. Tematem przewodnim konferencji jest "Wykształcenie i aktywność Twoją Szansą". Zapraszamy do świata dotyku, dźwięku i magnigrafiki. Udział w konferencji jest bezpłatny i otwarty dla wszystkich zainteresowanych. Więcej informacji można znaleźć na stronie Fundacji Szansa dla Niewidomych www.szansadlaniewidomych.org.
Reha for the Blind online. W tym roku po raz pierwszy wydarzenie będzie transmitowane na cały świat i tłumaczone na dziewięć języków! To wyjątkowa okazja, żeby uczestniczyć w konferencji i wysłuchać ciekawych prelekcji. Zapraszamy do udziału nie tylko urzędników, czy muzealników, ale także osoby, które chcą dowiedzieć się czegoś więcej o dostępności i o życiu osób niewidomych. Zachęcamy do rejestracji na stronie online.szansadlaniewidomych.org, aby otrzymać link do wydarzenia i aktualne informacje. Poniżej znajduje się program konferencji i sesji merytorycznych:

Dzień 1 – piątek 11.09.2020 r. (Pałac Kultury i Nauki)
14:00 Otwarcie Konferencji – prowadzi Maciej Iwański (TVP).
14.00 – 15.00 Powitanie uczestników konferencji i wystąpienia zaproszonych gości między innymi Adam Struzik – Marszałek Województwa mazowieckiego, Tomasz Pactwa – Dyrektor Biura Pomocy i Projektów Społecznych Urzędu m.st. Warszawy, Minister Paweł Wdówik, Marek Kalbarczyk – Honorowy Prezes Fundacji i Przewodniczący Komitetu Organizacyjnego, Malwina Wysocka-Dziuba – Prezes Fundacji Szansa dla niewidomych.
15:00 Ogłoszenie wyników Konkursu IDOL i Idole Specjalni 2020
15:45 – 17.00 Sesja merytoryczna na temat dostępności i wykształcenia, a także turystyki między innymi: Szkoły i uczelnie przyjazne i dostępne dla wszystkich pragnących się uczyć, Audiodeskrypcja szansą na pełny dostęp do kultury i sztuki, Modelowanie schorzeń siatkówki z zastosowaniem komórek macierzystych: perspektywy terapeutyczne.

Dzień 2 – sobota 12.09.2020 r. (Centrum Nauki Kopernik, Pałac Kultury i Nauki)
10:00 – 14:00 Panele dyskusyjne i prezentacje rozwiązań niwelujących skutki niepełnosprawności wzroku:
A.Wykształcenie i aktywność Twoją Szansą (PKiN)
B.Dostępność przestrzeni publicznej (PKiN)
C.Technologia wyrównująca życiowe szanse (CNK)
D.Dostępność cyfrowa i dostępność informacji (CNK)

 

OmzzireaReha 2019Reha 2019ARehacWwoiubxgFtgyzqba

Punkt handlowy w Kielcach chwilowo nieczynny

Szanowni Państwo informujemy, że w dniach od 31.08.2020 r. do 11.09.2020 r. nasz punkt handlowy w Kielcach będzie nieczynny. Nasi handlowcy w dalszym ciągu są do Państwa dyspozycji.

tel. +48 (41) 343 80 00
tel. kom.: +48 664 950 347
E-mail:  kielce@altix.pl

Za utrudnienia przepraszamy.

Strawczyn - multimedialny plan dotykowy

W woj. świętokrzyskim w gminie Strawczyn w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego na lata 2014-2020 ,,Ochrona i wykorzystanie obszarów cennych przyrodniczo – ZIT KOF” zamontowany został multimedialny plan dotykowy.

Klamki do drzwi z informacją brajlowską - dostępne w naszej ofercie

Wychodząc naprzeciw Państwa oczekiwaniom, wzbogaciliśmy naszą ofertę o klamki do drzwi z oznaczeniami brajlowskimi. Klamka do drzwi z informacją brajlowską z pewnością ułatwi poruszanie się po budynku osobom niewidomym i słabowidzącym. Jest to idealne rozwiązanie dla placówek publicznych, urzędów, uczelni, szkół itp.

Więcej informacji znajdą Państwo w naszym sklepie.

Zapraszamy !

http://sklep.altix.pl/pl/klamki-do-drzwi-z-informacja-brajlowska

0004186 Klamki Do Drzwi Z Informacja Brajlowska 550

Punkt handlowy w Poznaniu w trakcie remontu

Informujemy Państwa, że nasz punkt handlowy w Poznaniu jest obecnie w trakcie remontu.

Biuro tymczasowo zostało przeniesione do pokoju nr 3 (również na parterze).

Telefony i godziny pracy bez zmian.

Podziękowanie za pomoc przy organizacji wyścigu tandemów

Międzynarodowy Wyścig Tandemowy dla Niewidomych i Słabowidzących po raz pierwszy zorganizowany został w roku 1999 przez Stowarzyszenie Osób Niewidomych i Słabowidzących CROSS wraz z pomocą Wielkopolskiego Klubu Niewidomych i Słabowidzących RAZEM w Poznaniu. Od 1999 odbywa się regularnie co roku w sezonie kolarskim. W wyścigu biorą udział załogi tandemowe z całej Polski i nie tylko - do rywalizacji włączają się także kolarze zagraniczni. 

Uczestnikami są osoby z dysfunkcją wzroku wraz z pełnosprawnymi przewodnikami, którzy w zawodach uczestniczą na specjalnych rowerach typu tandem. Imprezy tego typu służą popularyzacji sportu niepełnosprawnych, integracji, rehabilitacji i rekreacji. W wyścigu bierze udział kadra narodowa, która prezentuje bardzo wysoki poziom na zawodach ogólnoświatowych. 

Tegoroczny wyścig objęty był patronatem honorowym prezydenta Poznania oraz patronatem medialnym TVP 3 Poznań. Organizatorem był Związek Kultury Fizycznej OLIMP, Automobilklub Wielkopolski oraz Międzynarodowe Targi Poznańskie. Do głównych sponsorów należy Alior Bank, Altix, BCM Nowatex, Grausch & Grausch Maszyny Budowlane oraz firma Jugema.

Wyścig rozegrany został w dniach 3-5 lipca 2020 na Torze Poznań w Przeźmierowie oraz na Międzynarodowych Targach Poznańskich. Kolarzom bardzo podobała się trasa ze względu na szeroki i bezpieczny tor jazdy oraz całkowite wyłączenie z ruchu drogowego. Uczestnicy do pokonania mieli całkowity dystans wynoszący około 160 kilometrów. Przeciętna prędkość zwycięzców w kategorii męskiej to ponad 42 km/h. W kategorii mężczyzn rywalizowało 8 tandemów a w kategorii kobiet 6 tandemów. Organizacja imprezy tego typu wymaga dużego zaangażowania koordynatora, trenerów, mechaników, sędziów oraz wolontariuszy. 

Zwycięzcami klasyfikacji generalnej mężczyzn została załoga holenderska, która obecnie jeździ w koszulkach Mistrzów Świata - Patrick Bos i Tristan Bangma. Wygrali oni dwa sobotnie etapy wyścigu. Pozostałe miejsca na podium zdobyli zawodnicy klubu Hetman Lublin - Michał Ładosz i Marcin Polak (miejsce drugie) oraz zawodnicy klubu Syrenka Warszawa Oscar Pastor i Dominika Putyra (miejsce trzecie). 

W kategorii kobiet puchar za pierwsze miejsce wręczony został zawodniczkom klubu Hetman Lublin - Ewie Białkowskiej i Iwonie Podkościelnej. Kolejne dwa miejsca należały do tandemów z klubu Łuczniczki Bydgoszcz - Edyty Jasińskiej i Angeliki Biedrzyckiej (miejsce drugie) oraz Agnieszki Sikory i Karoliny Rzepy (miejsce trzecie). 

Impreza była dużym sukcesem, pogoda dopisała a uczestnicy cieszyli się z powrotu do sportowej rywalizacji. Koordynator serdecznie dziękuje wszystkim osobą, które dołączyły do współpracy, pomogły przy organizacji oraz przy zabezpieczeniu wyścig ze strony technicznej. Duże podziękowania należą się także sponsorom, którzy ufundowali puchary, nagrody i upominki oraz finansowo wsparli organizację wydarzenia.

 12IMG 9661IMG 9803 2

Niższe ceny klawiatury VisionBoard 2

VisionBoard 2 biała – z 347 PLN na 305 PLN

VisionBoard 2 zólta -  z 347 PLN na 305 PLN

http://sklep.altix.pl/pl/visionboard-2-specjalistyczna-klawiatura-komputerowa-2

0003246 Visionboard 2 Specjalistyczna Klawiatura Komputerowa 550

Ostatni miesiąc składania wniosków

Przypominamy, że tylko do 31.08 istnieje możliwość złożenia wniosków o
dofinansowanie w programie "Aktywny Samorząd". Serdecznie zapraszamy do
kontaktu z naszymi Oddziałami Handlowymi. Nasi specjaliści pomogą w
wypełnieniu wniosków i skompletowaniu dokumentacji. Uzyskają Państwo
wsparcie w wyborze sprzętu - począwszy od komputera i telefonu, po
rozwiązania specjalistyczne dostosowane do dysfunkcji.
Zapraszamy!

IMG 7407

Dzień Ojca !

Dzień ojca !
Wszystkim tatom, z okazji ich święta,
Składamy najserdeczniejsze życzenia:
szczęścia, zdrowia, uśmiechu,
zadowolenia i spełnienia marzeń.
Wszystkiego co najlepsze !

Dzien Ojca