Energrid - powerbank dla osób niewidomych

Nowość w naszym sklepie! Powerbanki Energrid VS810PD i VS820PD zaprojektowane z myślą o osobach niewidomych i niedowidzących. Powerbanki serii VS służą do ładowania wielu elektronicznych urządzeń mobilnych, w tym smartfonów, iPadów i tabletów z systemami iOS oraz Android.

Powerbanki dostępne są pod poniższym linkiem:

http://sklep.altix.pl/.../energrid-powerbank-dla-osob...

Energrid - powerbank dla osób niewidomych

Poznajmy Szkołę podstawową nr 77 w Warszawie ze znacznikiem YWB

Dotykowy plan informacyjny Szkoły podstawowej nr 77 im. Wandy Chotomskiej w Warszawie wyposażony został przez tyflospecjalistów Altixu w znacznik NFC. Głosowe komunikaty płynące wprost ze smartfonów, opisujące ów plan, a tym samym topografię szkoły, przydadzą się zarówno dzieciom niewidomym i niedowidzącym, jak i widzącym, zwłaszcza pierwszoklasistom. Wystarczy pobrać i zainstalować na osobistym smartfonie aplikację YourWay, by usłyszeć, gdzie znajduje się sala lekcyjna, dokąd kierować się by znaleźć wyjście ewakuacyjne czy też gabinet dyrekcji.   

Realizacje znajdziesz w naszej bazie Yourway:
https://yourway.szansadlaniewidomych.org/location/1072

Grafika przedstawia logo yourWay

Przyjazna Szkoła podstawowa nr 77 im. Wandy Chotomskiej w Warszawie

Pracownicy Altixu wykonali dotykowy plan informacyjny dla Szkoły podstawowej nr 77 im. Wandy Chotomskiej w Warszawie.

Plan ma postać dużej, granatowo-biało-czarnej tablicy z tworzywa PMMA, umieszczonej w pionie, na ścianie, na dystansach. Plan wyposażony jest w znaczniki YourWay Beacon i NFC, znacząco ułatwiające zapoznanie się z topografią placówki niewidomym i niedowidzącym uczniom. Z planu mogą także korzystać dzieci widzące, bowiem legenda opisująca obiekty znajdujące się na planie opisana została i w brajlu i w czarnym druku.

Przed planem znajduje się pole uwagi w kontrastowym, żółtym kolorze.  

Realizacje znajdziesz w naszej bazie Yourway:

Sąd Rejonowy w Zgierzu w bazie aplikacji YourWay

Sąd Rejonowy w Zgierzu w bazie aplikacji YourWay

Zwieńczeniem kompleksowego dostosowania Sądu Rejonowego w Zgierzu do potrzeb osób niewidomych i słabowidzących jest wyposażenie trzech dotykowych planów informacyjnych obiektu w znaczniki YourWay Beacon. Stanowić one będą istotną pomoc w odnajdywaniu się w dość skomplikowanej topografii sądu osobom niewidomym i słabowidzącym. Wystarczy zainstalować darmową aplikację YourWay na osobistym smartfonie, skomunikować ją ze znacznikiem, a informacje głosowe popłyną wprost z telefonu do uszu niewidomego użytkownika.

Realizacje znajdziesz w naszej bazie Yourway:
https://yourway.szansadlaniewidomych.org/location/1070

Sad Rejonowy W Zgierzu

Sąd Rejonowy w Zgierzu z planami, liniami naprowadzającymi i z polami uwagi

Sąd Rejonowy w Zgierzu został kompleksowo dostosowany do potrzeb osób niewidomych i słabowidzących przez pracowników Altixu. Obiekt wyposażono w trzy dotykowe plany informacyjne ze znacznikami YourWay Beacon i NFC, w 36 tabliczek informacyjnych w czarnym druku i w brajlu, w brajlowskie tabliczki informacyjne na poręcze schodów, w linie naprowadzające i pola uwagi, a także w kątowniki na schody.

Dotykowe plany informacyjne zostały umieszczone w pionie, na ścianach, na dystansach. Mają postać tablic z tworzywa PMMA, gdzie na szarym tle znajdują się biało-niebiesko-czarne elementy topografii poszczególnych kondygnacji obiektu, a także legendy w czarnym druku i w brajlu.

Tabliczki informacyjne utrzymane są w szaro-białej kolorystyce i opatrzone napisami w czarnym druku i w brajlu. Z reguły znajdują się na drzwiach sal rozpraw, gabinetów itp., mniej więcej na wysokości klamki, by można je było wygodnie odczytywać dotykiem.

Metalowe, brajlowskie tabliczki informacyjne umieszczone są na poręczach schodów i wskazują drogę osobom niewidomym. Dopełnieniem realizacji są kontrastowe, żółte linie naprowadzające i pola uwagi, a także utrzymane w tym samym kolorze kątowniki na schody.

Realizacje znajdziesz w naszej bazie Yourway:
https://yourway.szansadlaniewidomych.org/location/1070

Dotykowy Plan Informacyjny Pietra Sądu

Znaczniki YourWay służą pomocą w bydgoskim Regionalnym Centrum Krwiodawstwa

W dwóch terenowych oddziałach bydgoskiego Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Grudziądzu i Brodnicy tyflospecjaliści Altixu umieścili po jednym znaczniku YourWay Beacon na dotykowych planach informacyjnych i po jednym znaczniku YourWay Plus nad wejściami do każdej z placówek. Znaczniki będą stanowiły istotną pomoc w poznaniu topografii obiektów przez osoby niewidome i niedowidzące. Zainstalowana na osobistym smartfonie aplikacja YourWay skomunikuje się ze znacznikiem, odbierając od niego dane i przekaże je syntetycznym głosem, który słyszalny będzie wprost ze smartfona.

Realizacje znajdziesz w naszej bazie Yourway:
https://yourway.szansadlaniewidomych.org/search?search=Regionalne+Centrum+Krwiodawstwa+i+Krwiolecznictwa+w+Bydgoszczy%2C+Terenowy+Oddzia%C5%82+&noform=

Grafika przedstawia logo yourWay

Terenowe oddziały bydgoskiego RCK w Grudziądzu i Brodnicy z dotykowymi planami

W ramach tej realizacji Altixu wykonane zostały dwa dotykowe plany informacyjne w siedzibach dwóch oddziałów terenowych bydgoskiego Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa - w Grudziądzu i w Brodnicy. Oba plany usytuowane są w pionie, na ścianach, na dystansach i wyposażone zostały w znaczniki YourWay Beacon i NFC. Plany opatrzone są legendami w czarnym druku i w brajlu. Elegancka kolorystyka z żywymi elementami dodaje estetyki obu placówkom. Nad wejściami obu oddziałów terenowych RCK umieszczono znaczniki YourWay Plus.  

Realizacje znajdziesz w naszej bazie Yourway:
https://yourway.szansadlaniewidomych.org/search?search=Regionalne+Centrum+Krwiodawstwa+i+Krwiolecznictwa+w+Bydgoszczy%2C+Terenowy+Oddzia%C5%82+&noform=

Dotykowy Plan Informacyjny Oddziału Terenowego Bydgoskiego RCK W Brodnicy

Drogie Panie,

Z okazji waszego święta pragniemy złożyć Wam najserdeczniejsze życzenia pogody ducha, uśmiechu, realizacji marzeń oraz planów zawodowych. Niech dzisiejszy dzień oraz nadchodząca wiosna będą pełne radości i dobrych myśli.

Zespół spółki Altix

8 Marca Dzień Kobiet

Z YourWay do szkół w Chmielnie i Michucinie

Znaczniki YourWay Beacon oprowadzą niewidomych i słabowidzących uczniów po Szkole podstawowej im. mjr Henryka Sucharskiego w Chmielnie i po Szkole podstawowej im. Tajnej Organizacji Wojskowej „Gryf Pomorski” w Michucinie.

Tyflospecjaliści Altixu wyposażyli w nie wszystkie dotykowe plany informacyjne, a jest ich w obu placówkach pięć. W tym przypadku nauczyciele nie mogą mieć pretensji do uczniów wędrujących po szkołach ze smartfonami, bowiem bez nich nie da się skomunikować ze znacznikami YourWay Beacon. Warto więc pobrać i zainstalować w telefonie darmową aplikację YourWay i otrzymywać głosowe komunikaty dotyczące topografii obiektów.

Realizacje znajdziesz w naszej bazie Yourway:

 

Grafika przedstawia logo yourWay

Szkoły podstawowe w Chmielnie i Michucinie dostosowane do potrzeb niewidomych uczniów

Aż pięć dotykowych planów informacyjnych znalazło się za sprawą tyflospecjalistów Altixu w Szkole podstawowej im. mjr Henryka Sucharskiego w Chmielnie i w Szkole podstawowej im. Tajnej Organizacji Wojskowej „Gryf Pomorski” w Michucinie.

Wszystkie plany utrzymane są w jednolitej kolorystyce – granat, biel i czerń. Zostały wykonane z wytrzymałego tworzywa PMMA i umieszczone na ścianach, w pionie, na dystansach. Wszystkie zawierają legendy w czarnym druku i w brajlu, a także znaczniki Your Way Beacon i NFC.

Dodatkowo za pomocą stu tabliczek informacyjnych w brajlu i czarnym druku, z piktogramami, oznakowano istotne pomieszczenia obu szkół. Tabliczki utrzymane są w jednolitej kolorystyce. To granat i biel. Granatowe jest tło, białe napisy w czarnym druku i w brajlu, białe są także piktogramy.

Realizacje znajdziesz w naszej bazie Yourway:

 

Dotykowy Plan Informacyjny Parteru Szkoły W Miechucinie