☎ (+48) 22 510 10 90
 
 

Urodzino-imieniny Pana Marka Kalbarczyka

W miniony wtorek obchodziliśmy urodziny i imieniny założyciela firmy Altix. Pan Marek zorganizował imprezę urodzinowo-imieninową, na którą zaprosił rodzinę, przyjaciół oraz pracowników i współpracowników firmy. Wśród gości znaleźli się także przyjaciele i zarazem współpracownicy z zagranicy: Steve Bennett z firmy Dolphin Computer Access, Jim Pors z Optelec BV oraz Tobias Winnes z Freedom Scientific Blind.

Impreza tematyczna utrzymana była w klimacie średniowiecznym. Nie zabrakło na niej tradycyjnego, polskiego jedzenia oraz wielu niesamowitych atrakcji. Zabawie towarzyszył akompaniament zespołu grającego na instrumentach średniowiecznych. Goście mieli okazję przebrać się w ubrania z epoki i uwiecznić kreacje na zdjęciach w fotonamiocie, obejrzeć występy nadwornego kuglarza i samemu spróbować swoich szans w żonglerce oraz ulepić swoje własne naczynie z pomocą garncarza. Wystąpił także zespół Trio, czyli Pan Marek (gitara), waz z synem Pawłem (bęben) oraz Regionalnym Kierownikiem Sprzedaży Altix - Sławkiem Seidlerem (harmonijka). Wieczór zakończył się niesamowitym pokazem tańców z ogniem.

Panu Markowi dziękujemy raz jeszcze za miły wieczór i składamy serdeczne życzenia, a Państwa zapraszamy do obejrzenia zdjęć z tego wydarzenia.

 Urodzino Imieniny 2017 Kolaz

Centrala i oddziały Altix zamknięte 16 czerwca!

Informujemy, że centrala i oddziały Altix dnia 16.06.2017 będą zamknięte. Zapraszamy od poniedziałku.

Jednocześnie życzymy Państwu wypoczynku w długi weekend!

Przejście z programu Window-Eyes do JAWS - informacje

W nawiązaniu do decyzji nowoutworzonej firmy VFO (Vision Freedom Optelec) o skupieniu się na rozwoju programu JAWS i nie wprowadzaniu nowych wersji programu Window-Eyes, przedstawiamy szczegółowe informacje dotyczące decyzji i możliwości pobrania najnowszej wersji JAWS.

VFO powstała 2015 roku, jako połączenie światowych liderów na rynku tyfloinformatycznym Freedom Scientific oraz Optelec. W roku 2016 dołączył do nich Ai Squared właściciel Windows Eyes oraz oprogramowania Zoomtext. Ich konsolidacja ma na celu wyjście naprzeciw potrzebom osobom z dysfunkcją wzroku. Coraz trudniej używać urządzeń wykorzystujących najnowszą technologię. Urządzenia te komunikują się z odbiorcami zazwyczaj za pośrednictwem ekranów i różnorodnych wyświetlaczy. Zaprezentowanych na nich treści nie mogą odczytać niewidomi, a także często słabowidzący. Wspomniane firmy od lat wytwarzają narzędzia umożliwiające dostęp do tych informacji. Trwa bowiem wyścig pomiędzy zwykłymi aplikacjami przeznaczonymi dla wszystkich klientów, a  rozwiązaniami specjalistycznymi. Zwycięstwo tych drugich oznacza dostęp do informacji dla ludzi z wadą wzroku, którzy bez specjalnych narzędzi nie są w stanie dorównać innym.

VFO jako skonsolidowana firma ma znacznie większe szanse na zwycięstwo w tej twórczej pracy, niż jej składowe w poprzednich latach. Pierwszą inicjatywą VFO w tej dziedzinie jest postawienie na optymalny rozwój najlepszego programu będącego czytnikiem ekranu JAWS. Konsolidacja wymienionych firm, to w tych dniach konsolidacja wysiłków programistów, aby JAWS był w stanie pomagać niewidomym w sposób dotąd niespotykany. Konsolidacja będzie owocowała kolejnymi inicjatywami VFO. Warto zapoznać się z różnorodnymi produktami tej firmy i obserwować ich rozwój na bieżąco. Są to powiększalniki obrazu Topaz oraz Clearview, seria przenośnych powiększalników Ruby, Compact HD, Traveler oraz najlepsze na świecie monitory brajlowskie Focus.

Przejście z Window Eyes do JAWS

Aby najnowsza wersja JAWS pomogła jak największej grupie użytkowników komputerów, VFO zdecydowało o bezpłatnej wymianie najnowszej wersji programu Window Eyes na najnowszą wersję programu JAWS. W imieniu VFO mają to zrealizować Altix - wyłączny przedstawiciel VFO w naszym kraju oraz firma E.C.E – dotychczasowy dealer firmy Ai Squared. Wszyscy posiadacze programu Window Eyes mogą zgłosić się do nas w celu wymiany WE na JAWS. Posiadacze 9. Wersji WE mogą bezpłatnie wymienić  go na wersję 18 JAWS. Posiadacze starszych wersji WE poniosą koszty wymiany jak za kupno upgrade (aktualizacji).

Przejsćia z Window Eyes na JAWS, mogą dokonać Państwo poprzez sklep internetowy Altix zgodnie z tabelą cenową poniżej:

Ostatnio zakupiona wersja JAWS 18 Pro JAWS 18 Home
Window Eyes 9.0 lub późniejsza aktualizacja: przejście bezpłatne aktualizacja: przejście bezpłatne
wraz z SMA: 870 zł wraz z SMA: 520 zł
Window Eyes 8.0 lub późniejsza aktualizacja: 870 zł aktualizacja: 520 zł
wraz z SMA: 1740 zł wraz z SMA: 1040 zł
Window Eyes 7.5 lub późniejsza aktualizacja: 1740 zł aktualizacja: 1040 zł
wraz z SMA: 2610 zł wraz z SMA: 1560 zł
Window Eyes wcześniejsza niż 7.5 aktualizacja: 2380 zł aktualizacja: 1560 zł
wraz z SMA: 3250 zł wraz z SMA: 2080 zł

 

Zapraszamy również do wszystkich punktów handlowych firmy Altix i firmy E.C.E. Biura firmy Altix znajdują się we wszystkich miastach wojewódzkich na terenie całego kraju. W celu odnalezienia najbliższego odziału zapraszamy do zakładki Kontakt. Przy okazji wymiany oprogramowania można skorzystać z bezpłatnych porad i obejrzeć sprzęt rehabilitacyjny, między innymi nagrodzone w tym roku znakiem Teraz Polska terminale informacyjne dla niewidomych.

UWAGA! Jeżeli wymagają Państwo przeszkolenia w nowym dla niego oprogramowaniu JAWS, Altix oferuje szkolenia w komunikowaniu się z komputerem za pośrednictwem programu JAWS.

 Serdecznie zapraszamy!

Dzień Dziecka w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym dla Dzieci Słabowidzących nr 8

Z okazji Dnia Dziecka, w miniony piątek zawitaliśmy w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym dla Dzieci Słabowidzących w Warszawie! Zorganizowaliśmy gry i zabawy dla wychowanków szkoły. Można było pograć w nasze planszówki: Warcaby, Reversi i Chińczyka oraz postrzelać z laserowego symulatora strzelnicy, który umożliwia strzelanie bezwzrokowe. Dzieciaki otrzymały nagrody i dyplomy za wygrane w konkursach. Dziękujemy za wspólną zabawę!

Koźmińska Dzień Dziecka Kolaż

Zapraszamy serdecznie na DZIEŃ DZIECKA Z ZESPOŁEM ALTIX!

Wszystkich naszych Przyjaciół i ich rodziny, zapraszamy serdecznie na DZIEŃ DZIECKA Z ZESPOŁEM ALTIX!

 

Z okazji najradośniejszego dla dzieci dnia w roku, przygotowaliśmy gry i konkursy z nagrodami, które spodobają się zarówno dzieciom, jak i ich dorosłym opiekunom – będziemy razem się bawić we wszystkich naszych oddziałach!

Niektórzy z nas widzą słabo – mamy na to sposób! Będzie można skorzystać z Powiększalników obrazu: Traveller lub Ruby. Lubimy czytać? Jeśli nie, warto to zmienić! Jeśli jednak tak, przetestujemy działanie urządzenia lektorskiego ClearReader, które odczyta na głos czarnodrukowy tekst!

Zagramy w gry planszowe naszej firmy takie jak Warcaby, Chińczyk i Reversi!

Zabawom towarzyszyć będzie poczęstunek. Każdy znajdzie coś dla siebie w ALTIXCAFE. Dorosłych poczęstujemy kawą, a dzieci pysznymi sokami owocowymi. Nie zabraknie także słodyczy!

 

ZAPRASZAMY!

AKCJA TRWA OD 1 DO 9 CZERWCA!

 

ADRESY ODDZIAŁÓW W WASZYCH MIASTACH ZNAJDZIECIE PAŃSTWO TUTAJ!

Dzien Dziecka (1)

 

Nowy podcast: BlindShell

Zapraszamy do odsłuchiwania i pobierania nowego podcastu, jak zwykle nagranego na prośbę Klientów!

 

 Blindshell

BlindShell

Kliknij tu, aby pobrać spakowany plik.
Kliknij tu, aby odsłuchać podcast bez pobierania.

 

Jeżeli mają Państwo pomysły na kolejny podcast, prosimy o wysyłanie sugestii na marketing@altix.pl.

 

Multimedialny Terminal Informacyjny naszej firmy nagrodzony Godłem "Teraz Polska"!

Mamy przyjemność poinformować, że podczas wczorajszej Gali konkursowej w Operze Narodowej, produkt naszej firmy, Multimedialny Terminal Informacyjny, otrzymał Godło "Teraz Polska". Nagrodę w imieniu firmy odebrali założyciel, Pan Marek Kalbarczyk oraz Prezes, Pan Adam Kalbarczyk. Statuetki były wręczane już po raz dwudziesty siódmy. Godłem nagrodzono 13 produktów, 9 usług, 3 przedsięwzięcia innowacyjne oraz 3 gminy.

Multimedialne Terminale Informacyjne ułatwiają poruszanie się osób niewidomych i słabowidzących w przestrzeni. Są w pełni udźwiękowione, wyposażone w plany dotykowe i opisane w Braille'u.

18738745_10150788690229960_2557184077587634495_o

18768421_10150788690174960_904456060010171152_o

Zapraszamy do obejrzenia relacji z Gali.

Pan Marek Kalbarczyk został laureatem nagrody "Ludzie, którzy zmieniają biznes"!

24.05.2017, podczas IV Ogólnopolskiego Dnia Różnorodności w Warszawie, Pan Marek Kalbarczyk - założyciel naszej firmy, został ogłoszony laureatem nagrody "Ludzie, którzy zmieniają biznes" wręczanej przez Forum Odpowiedzialnego Biznesu osobom, które działają na rzecz popularyzacji społecznej odpowiedzialności biznesu i różnorodności w miejscu pracy w Polsce. 

Pan Marek został nagrodzony za "stworzenie firmy, w której ceni się otwartość, kreatywność i poczucie bezpieczeństwa pracowników i pracowniczek, co przyczynia się do zwiększonej zdolności pozyskania i utrzymania członków i czlonkiń zespołu, a także klientów i kontrahentów. Obsługa interesariuszy firmy wybiega poza standardową jakość. Marek Kalbarczyk wprowadził program wolontariatu pracowniczego „Widzieć Więcej”, którego celem jest rozwijanie zaangażowania społecznego pracowników firmy, dzielenie się zainteresowaniami i umiejętnościami. W ramach działalności w firmie Altix oraz Fundacji Szansa dla Niewidomych buduje rozległą sieć instytucji i osób wspierających idee równouprawnienia niewidomych i słabowidzących w Polsce."

Ludzie1

Laureaci Nagrody Ludzie Którzy Zmieniaja Biznes

Autor zdjęć: Adam Strumidło, The Dreamers Studio

 

Więcej informacji o konkursie i osobach nagrodzonych znajdziecie Państwo na stronie internetowej Forum Odpowiedzialnego Biznesu.

Altix w Zespole Szkół nr 3 z Oddziałami Integracyjnymi w Rzeszowie

W piątek 19 maja w rzeszowskim Zespole Szkół nr 3 z Oddziałami Integracyjnymi odbyła się specjalna lekcja, na którą zaproszono firmę Altix. Na lekcji uczniowie dowiedzieli się, z jakich udogodnień mogą korzystać ich słabowidzący i niewidomi rówieśnicy w szkole. Każdy mógł sprawdzić, jak wygląda biała laska, zapoznać się z działaniem programu powiększającego MAGic i udźwiękawiającego JAWS, wypróbować  lupę elektroniczną. Dzieciaki mogły też poćwiczyć wyobraźnię dzięki dotykowym pomocom jak wypukłe plansze ze zwierzętami czy znanymi budowlami, a także zagrać w gry przeznaczone dla ich niewidomych kolegów i koleżanek. Na koniec wszyscy zrobili sobie pamiątkowe zdjęcie, a przedstawiciel firmy Altix dostał Dyplom Przyjaciela Szkoły. Dziękujemy!

Rzeszow Szkola1

 Rzeszow Szkola2

  Rzeszow Szkola 4

 Rzeszow Szkola 5

Informacja dla użytkowników programu Window-Eyes: przejście do JAWS

Szanowni Państwo!
W związku z dynamicznie zmieniającym się rynkiem oprogramowania,  firmy wytwarzające programy odczytu ekranu muszą coraz więcej energii i środków przeznaczać na pogoń za błyskawicznie następującymi zmianami, tak aby je możliwie najszerzej i najlepiej wspierać. Powoduje to konieczność konsolidacji sił i środków. Dlatego w ostatnich czasach obserwujemy duże zmiany na rynku producentów oprogramowania wspierającego osoby niewidome i słabowidzące. W 2014 roku firma GWMicro połączyła się z firmą AiSquared oznajmiając połączenie sił między innymi w celu utworzenia nowego produktu - ZoomText Fusion, łączącego cechy jednego z najlepszych programów powiększających z profesjonalnym programem odczytu ekranu. W 2016 roku, aby lepiej wspierać rynek osób niepełnosprawnych, firmy AiSquared i VFO połączyły się tworząc konsorcjum składające się z trzech firm: FreedomScientific, Optelec i AiSquared. Dzięki temu jeszcze większe siły mogą być użyte w celu rozwoju oprogramowania specjalistycznego tak, aby jak najlepiej mogło ono spełniać oczekiwania osób niepełnosprawnych.
Po wielomiesięcznych rozważaniach nad przyszłością rynku i rozwojem produktów, konsorcjum VFO podjęło decyzję o skupieniu sił nad rozwojem tylko jednego programu do odczytu ekranu. Łącząc w nim wcześniej zgromadzone doświadczenia, zapewni jednocześnie użytkownikom drugiego produktu jak najlepszą pomoc. Taka decyzja daje największe szanse najefektywniejszego rozwoju i najszerszego wsparcia dla osób niepełnosprawnych.
W związku z powyższym, wszystkie siły zespołów wchodzących w skład konsorcjum VFO będą skierowane na rozwój programu JAWS. Program Window-Eyes będzie nadal wspierany, ale nie będą już opracowywane jego nowe wersje. Może to powodować, że niektóre pojawiające się problemy nie będą mogły być rozwiązane. Jednak wszyscy jego dotychczasowi użytkownicy nie zostaną pozostawieni bez pomocy. Firma VFO przygotowała szeroki plan wsparcia dla wszystkich użytkowników programu Window-Eyes.
Każdy użytkownik wersji 9.0 lub nowszej, jeśli tylko do końca bieżącego roku wyrazi taką chęć, bezpłatnie otrzyma najnowszą wersję programu JAWS 18. Niezależnie od tego będzie nadal mógł korzystać z programu, który posiada. Wszyscy posiadający punkty SMA mogą je wykorzystać do aktualizacji programu przy czym aktualizacje powyżej wersji 9.5.4 będą dotyczyć aktualizacji Jaws 18.

Firma Altix dołoży wszelkich starań, aby udzielić pomocy przy przejściu z programu Window-Eyes do JAWS.