☎ (+48) 22 510 10 90
 
 

Sight City 2018!

Jak co roku uczestniczymy w Sight City - największej w Europie wystawie technologii dla osób z dysfunkcją wzroku.

Prezentujemy:

 • Multimedialny Terminal Informacyjny - terminal z interaktywnym ekranem, grafiką dotykową, brajlem i kontrastowymi informacjami,
 • Najnowsze rozwiązania tyflograficzne,
 • Gry dla osób niewidomych i niedowidzących,
 • Oprogramowanie Euler - dwukierunkowy konwerter braila i czarnodruku.

 

Wystawa potrwa do piątku włącznie. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć ze stoika F7d!

Konferencja "Dostępność Plus" - zdjęcia

W poniedziałek na konferencji Dostępność Plus firma Altix miała swoje stanowisko, na którym prezentowała dostosowanie otoczenia dla niewidomych oraz urządzenia lektorskie i brajlowskie.

Na zdjęciach: Premier Mateusz Morawiecki oraz Maciej Motyka i Piotr Malicki - nasi pracownicy na stanowisku Altix.

Dostepnosć Plus

Relacja z Warsaw Book Show 2018

Targi Książki - Warsaw Book Show obfitowały w sporo atrakcji! Jedną z nich było nasze stoisko na którym zaprezentowaliśmy publikacje dla niewidomych i słabowidzących, uczyliśmy brajla, graliśmy w dotykowe planszówki, robiliśmy wydruki 3D i pokazywaliśmy jak korzystać z planu dotykowego. Największą atrakcją cieszyły się jednak grafiki ulubionych bohaterów drukowane na papierze pęczniejącym. Naszymi grami zainteresowali się przedstawiciele Planszówek na Narodowym - być może już niedługo pojawimy się i tam!

Poniżej zdjęcia z Warsaw Book Show.

Book Show2

Altix na Warsaw Book Show 2018!

Altix na Warsaw Book Show 2018!

W dniach 20-22 kwietnia będziemy obecni na WARSAW BOOK SHOW!

Podczas trzydniowych targów książki w PTAK WARSAW EXPO w Nadarzynie koło Warszawy, zaprezentujemy:

 • Książki dla osób niewidomych i słabowidzących: w brajlu, druku powiększonym i transparentnym,
 • Powiększalniki i lupy elektroniczne,
 • Oprogramowanie Euler – dwukierunkowy konwerter czarnodruku i brajla,
 • Drukarkę 3D tworzącą trójwymiarowe wydruki, które można odkrywać dotykiem,
 • Dotykowe gry planszowe – Warcaby, Reversi, Chińczyk,
 • Pierwszą na świecie dotykową, udźwiękowioną mapę świata!

Na naszym stoisku czekać będzie również mnóstwo atrakcji:

 • Konkursy z nagrodami,
 • Nauka systemu brajla,
 • Dotykowe obrazki postaci z komiksów!

Zapraszamy na stoisko C21!

W tym samym czasie w Ptak Warsaw Expo odbywać się będą największe w Polsce targi komiksów – WARSAW COMIC CON!

Screenshot -2018-4-12 Warsaw Book Show – Targi Książki

 

Konferencja otwierająca program „Przyjazna Polska – Dostępność Plus”

Konferencja otwierająca program „Przyjazna Polska – Dostępność Plus”

Zostaliśmy zaproszeni do udziału w konferencji organizowanej przez Ministerstwo Inwestycji i Rozwoju. Wydarzenie odbędzie się 23 kwietnia o godzinie 9.00 w Centrum Nauki Kopernik. Podczas konferencji poruszone zostaną tematy kompleksowych działań na rzecz poprawy dostępności infrastruktury, komunikacji, transportu, produktów i usług dla osób z niepełnosprawnościami i starszych.

Więcej informacji o programie „Przyjazna Polska – Dostępność Plus” można znaleźć na stronie internetowej Ministerstwa Inwestycji i Rozwoju.

Dostepnosc (1)

Zapraszamy na pokaz sprzętu ułatwiającego osobom niewidomym i słabowidzącym czytanie

W poniedziałek 09.04.2018 w Ośrodku Czytelnictwa Chorych i Niepełnosprawnych przy ul. Szczytnej 13 w Toruniu odbędzie się pokaz sprzętu ułatwiającego osobom niewidomym i słabowidzącym czytanie. Zaprezentowane zostaną nowoczesne technologie umożliwiające pozyskiwanie informacji z książek drukowanych oraz elektronicznych. Prowadzący pokaz, Maciej Motyka zaprezentuje lektorskie urządzenie EyePal, odtwarzacze książek mówionych m. in. PlexTalk Pocket oraz serię powiększalników ekranowych największych na świecie producentów takich jak Freedom Scientific, czy Optelec.

Spotkanie rozpocznie się o godzinie 10:00

Prowadzący: Maciej Motyka

Kontakt w sprawie spotkania: 664 950 350

DSC_0827 (1)

Życzenia wielkanocne

Zdrowych i pogodnych Świąt Wielkanocnych, pełnych wiary i nadziei, radosnego nastroju, serdecznych spotkań z najbliższymi oraz błogosławieństwa Bożego życzy Kierownictwo Firmy Altix i współpracownicy.

Kartka _altix _wielkanoc

Opis: Grafika przedstawia ozdobną kartkę z życzeniami świątecznymi. Jest jasnoniebieska, z białymi napisami, w subtelnej ramce. Graficznie umieszczono na niej biało- złote pisanki, w różne wzory - kropki, paski, fale.

Konferencja Diagnoza i metody pracy z dziećmi z problemami wzrokowymi

22 marca w Szczecinku, nasi przedstawiciele byli obecni na konferencji zorganizowanej przez Poradnię Psychologiczno-Pedagogiczną w Szczecinku. Na naszym stoisku zaprezentowaliśmy specjalistyczny sprzęt do pracy z dziećmi słabowidzącymi i niewidomymi, m.in. powiększalniki, lupy, kalkulatory mówiące, laski i  publikacje. Poza pomocami naukowymi na naszym stoisku znalazły się udźwiękowione przedmioty codziennego użytku: wagi i mierniki poziomu cieczy oraz gry przystosowane do użytku przez osoby niewidome i słabowidzące: dotykowe warcaby, brajlowska kostka Rubika oraz karty do gry w druku powiększonym.

1 (2)

Wiosenna promocja w sklepie Altix.

Przygotuj się na powitanie wiosny! Nie zwlekaj! Tylko teraz 10% rabatu na wybrane produkty!

Kolory wiosny. Poczuj wiosnę, dotknij i sprawdź, jaki kolor ma wiosna.

Z pomocą testerów koloru będzie to możliwe.

Zadbaj o formę na wiosnę!

Czy wiesz, że każdy człowiek powinien przejść dziennie co najmniej 10 000 kroków? Zmierz, ile potrafisz przejść! Wyjdź na spacer i zmierz, ile kroków zrobiłeś. Krokomierz mówiący powie, ile zostało Ci jeszcze do przejścia. To świetna zabawa i samo zdrowie.

Chcesz wiedzieć, ile czasu zajmuje Ci przejście 10 000 kroków? To możliwe z zegarkiem Bradley.

Spacer to nie tylko przyjemność, to też zdrowie i smukła sylwetka. Codzienny ruch i wysiłek pomoże utrzymać prawidłową wagę, którą skontrolujesz na wadze łazienkowej.

Nie wiesz, jaka pogoda za oknem? Nie wiesz, w co się ubrać? Sprawdź temperaturę powietrza na termometrze zewnętrznym. Jedna chwila i będziesz wiedział, ile stopni jest na zewnątrz.

Tylko teraz w promocyjnych cenach.

Stwórz idealny zestaw na wiosnę dla siebie.

Mamy dla Ciebie 10% rabatu na każdy produkt.

Nie zwlekaj!

Zrób zakupy już dziś!

 

Zobacz całą listę produktów objętych wiosennym rabatem -10%!

 

UWAGA! Rabat naliczany jest przez punkt handlowy po złożeniu zamówienia! Promocja ważna do 05.04.2018 r. lub do wyczerpania zapasów.

Crocus -3237627

 

Będziemy gościć na CSUN Assistive Technology Conference!

Csun

Już od poniedziałku nasi przedstawiciele będą uczestniczyć w międzynarodowej konferencji CSUN w San Diego! To jedno z największych na świecie, cyklicznych wydarzeń poświęconych niepełnosprawności odbędzie się w tym roku już po raz trzydziesty trzeci. W wystawie sprzętu dla osób niepełnosprawnych weźmie udział aż 120 wystawców z całego świata. Na stoisku Altix pod numerem 220 (Grand Hall), będzie można zapoznać się z naszymi produktami:

 • tyflograficznymi: planami i mapami dla niewidomych, kioskami i terminalami, grafiką wypukłą i 3D, oznaczeniami kontrastowymi, wypukłymi etykietami i nakładkami brajlowskimi, oznaczeniami poziomymi
 • z drukarni brajlowskiej: publikacjami w brajlu i druku powiększonym
 • produktami autorskimi firmy: oprogramowaniem Euler, grami planszowymi dla niewidomych
 • usługami doradztwa w zakresie udostępniania przestrzeni dla osób z dysfunkcją wzroku: audytami dostępności obiektówstron internetowych i miejsc pracy

Organizatorzy zaplanowali również wiele ciekawych warsztatów, wystąpień i paneli dyskusyjnych dotyczących dostępności dokumentów i stron internetowych, telefonów, komputerów, obszaru usług, przestrzeni publicznej i miejsc pracy. 

Szczegółowy program znajdą Państwo klikając w link.

 

Wyjazd na CSUN w San Diego zostanie zorganizowany w ramach projektu „Polscy niewidomi dla niewidomych na świecie – eksport sposobem na transfer technologii tyfloinformatycznych” współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego na lata 2014 – 2020.

 

Podstawowe Zestawienie Poziom Z EFRR Kolor