Szkolenia dla niewidomych i niepełnosprawnych oraz instytucji

szkolenie5W ciągu 20 lat istnienia naszej firmy udało sie nam dokonać przełomu w rehabilitacji osób niewidomych, niedowidzących i głuchoniewidomych. Firma Altix zainicjowała tyfloinformatykę, czyli informatykę dla inwalidów wzroku.

Współpracując z najlepszą w kraju, ponad 60-osobowa kadrą nauczycieli, zdobyliśmy uznanie tysięcy osób. Nasi szkoleniowcy wprowadzają swoich uczniów w świat informatyki, umożliwiając im tym samym realizowanie się w pracy, szkole, w życiu codziennym. Realizujemy z pasją i zamiłowaniem naszą misję, jaką jest rehabilitacja społeczna i zawodowa osób niepełnosprawnych.

Nasi nauczyciele uczą, jak używać programów udźwiękawiających, programów powiększających obraz, programów rozpoznających druk i wielu innych. Każdy ze szkoleniowców jest certyfikowanym nauczycielem firm takich jak: Freedom Scientific, Index Braille, Optelec Tieman Holding, Dolphin Computer Access.

Prowadzimy szkolenia komputerowe dla dużych grup beneficjentów w ramach działania: 8.3 Przeciwdziałanie wykluczeniu cyfrowemu - eInclusion. Naszym celem jest przekazywanie wiedzy środowiskom wykluczonym cyfrowo. Posiadając największe na tym rynku doświadczenie, realizujemy najważniejsze projekty na terenie całego kraju. Nasza oferta szkoleniowa w zakresie eInclusion jest wynikiem wieloletniej współpracy z niepełnosprawnymi, organizacjami i instytucjami działającymi na rzecz środowiska osób niepełnosprawnych. Dzięki współpracy naszych specjalistów z pracownikami instytucji wdrażających, pomagamy beneficjentom programów Przeciwdziałania Wykluczeniu Cyfrowemu zdobywać i doskonalić umiejętności oraz kompetencje.

Ponadto specjalizujemy się w szkoleniach z zakresu grafiki komputerowej, projektowania stron www, telepracy  i telemarketingu. Programy szkoleń, jakie przedstawiamy, to jedynie wstępna propozycja tego, co możemy Państwu zaoferować. Każdy z naszych programów będzie w indywidualny sposób dostosowany do Państwa potrzeb i wymagań, w razie potrzeby będziemy łączyć elementy wielu programów.

Jednym z naszych głównych priorytetów jest indywidualne podejście do każdego ucznia. Odpowiadamy na potrzeby naszych klientów, biorąc pod uwagę różnorodne aspekty.

Dążymy do tego, aby nasze szkolenia były na najwyższym poziomie. Do tej pory współpracowaliśmy z:

  • Ministerstwem Edukacji Narodowej,
  • Państwowym Funduszem Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych,
  • Powiatowymi Urzędami Pracy,
  • Powiatowymi Centrami Pomocy Rodzinie,
  • Miejskimi Ośrodkami Pomocy Społecznej,
  • Towarzystwem Pomocy Głuchoniewidomym,
  • Spółdzielniami niewidomych, szkołami, także wieloma osobami prywatnymi.