Udźwiękowione plany w Urzędzie Miasta Przeworska

W Urzędzie Miasta Przeworska specjaliści Altixu wykonali trzy udźwiękowione, tyflograficzne plany informacyjne ze znacznikami NFC kompatybilnymi z aplikacją YourWay, dedykowane osobom niewidomym i słabowidzącym.

Wszystkie plany w postaci tablic z tworzywa PMMA znajdują się na ergonomicznie pochylonych postumentach. Plany różnią się kolorystyką. Plan parteru znajduje się na grafitowym postumencie. Jego kolorystyka to jasnoszare tło i niebieskie, żółte, czarne i białe elementy odwzorowujące obiekty wnętrza. Plany pięter umieszczone są na jasnoszarych postumentach, a ich kolorystyka to szare tło i żółto-czarno-białe elementy prezentujące obiekty wnętrz. Wszystkie plany  zawierają metalowe przyciski, po których wciśnięciu odzywają się głosowe komunikaty dotyczące wybranego obiektu. Znaczniki NFC znajdujące się na planach są kompatybilne z aplikacją YourWay.

Dodatkową pomocą dla osób niewidomych są metalowe tabliczki informacyjne. Zostały zamontowane na wszystkich drzwiach pomieszczeń istotnych z punktu widzenia odwiedzających urząd. Zawierają wypukłe napisy w brajlu i grawerowane napisy w czarnym druku.

Realizacje znajdziesz w naszej bazie Yourway:
https://yourway.szansadlaniewidomych.org/location/1275

BAZA DOSTĘPNYCH OBIEKTÓW YOURWAY
System YourWay to nie tylko nawigacja w przestrzeni otwartej i zamkniętej dzięki beaconom (nadajnikom) i aplikacji YourWay na smartfony. To także stale rozwijana baza obiektów przystosowanych do potrzeb i wymagań osób z niepełnosprawnościami. Obsługa bazy jest bardzo prosta – w otwartej na smartfonie aplikacji YourWay wystarczy wpisać miasto, do którego zamierzamy się wybrać, wówczas wyświetlone zostaną na smartfonie obiekty, które zostały przystosowane do potrzeb osób z niepełnosprawnościami. Ponadto pojawi się informacja na jakie rodzaje przystosowania obiektów można liczyć. Nowy Teatr w Warszawie jest np. wyposażony w plany tyflograficzne (dotykowe, z legendami w brajlu) i w podjazdy dla osób poruszających się na wózkach. Obiekty mogą być dodawane do bazy przez użytkowników systemu YourWay lub też przez właścicieli placówek. Wyłącznie od Państwa zależy czy obiekt będzie dostępny i czy znajdzie się w bazie YourWay. Zachęcamy do przystosowania Państwa placówki do potrzeb i wymagań osób z niepełnosprawnościami i dodania jej do bazy YourWay!

Udźwiękowione, tyflograficzne plany informacyjne ze znacznikami NFC, kompatybilnymi z aplikacją YourWay i metalowe tabliczki informacyjne na drzwi w czarnym druku i w brajlu w Urzędzie Miasta Przeworska.