Znaczniki YourWay Beacon i YourWay Plus dla bydgoskich krwiodawców

Budynek Regionalnego Centrum Krwiodawstwa w Bydgoszczy wzbogacił się dzięki tyflospecjalistom z Altixu o znaczniki YourWay Beacon i YourWay Plus, stanowiące elementy większej realizacji. Tym samym obiekt znalazł się w bazie aplikacji YourWay. Przede wszystkim jednak znaczniki sprawiły, że niewidomi i niedowidzący krwiodawcy będą mogli bez przeszkód poruszać się po Centrum. Po skomunikowaniu się ze smartfonem za pośrednictwem aplikacji YourWay, nadajniki udostępnią wprost z telefonu lub z głośnika głosowe komunikaty dotyczące newralgicznych punktów obiektu.

YourWay Beacon to niewielki nadajnik o rozmiarach pudełka od zapałek, sygnalizujący swoją obecność urządzeniom mobilnym z zainstalowaną aplikacją YourWay. Służy jako przewodnik w wygodnym poruszaniu się w nieznanej przestrzeni zamkniętej lub otwartej. Może dostarczać dowolne informacje tekstowe, które telefon odczyta następnie syntetycznym głosem. Mogą to być informacje nawigacyjne, opisujące miejsce, w którym znajduje się osoba niewidoma lub informacje o charakterze merytorycznym, opisujące np. muzealny eksponat czy topografię budynku. YourWay Beacon instalowany jest tam, gdzie nie ma możliwości zainstalowania dotykowego planu wyposażonego w głośnik, który  przeszkadzałby innym użytkownikom obiektu, zwłaszcza tam gdzie tych głośników należałoby zainstalować wiele, np. w urzędach z dużą ilością pokoi. Niska cena nadajników YourWay Beacon i dyskretna, bezgłośna ich praca, są wystarczającą zachętą, by instalować je w różnego rodzaju obiektach, a także w przestrzeni otwartej. Dodatkowe atuty to niewielkie rozmiary i możliwość udostępnienia obiektu osobom z dysfunkcjami wzroku. Znacznik YourWay Plus stanowi rozbudowaną wersję systemu. Umieszczone są w większej obudowie, mogą być wyposażone w głośnik i przyciski.

Realizacje znajdziesz w naszej bazie Yourway:
https://yourway.szansadlaniewidomych.org/location/449

Dotykowy Plan Informacyjny Ze Znacznikami Your Way Beacon I Your Way Plus Parteru Budynku Regionalnego Centrum Krwiodawstwa W Bydgoszc