Udźwiękowione plany tyflograficzne na Uniwersytecie Gdańskim

W różnych obiektach Uniwersytetu Gdańskiego specjaliści Altixu wykonali cztery udźwiękowione tyflograficzne plany informacyjne ze znacznikami NFC, kompatybilnymi z aplikacją YourWay, a także jeden nieudźwiękowiony plan tyflograficzny, także ze znacznikiem NFC.

Wszystkie plany umieszczone są na ergonomicznie pochylonych stojakach ze stali nierdzewnej. Nad legendami udźwiękowionych planów lub obok legend znajdują się metalowe przyciski, po których wciśnięciu z głośnika odzywają się opisy obiektu, którego dotyczy plan. Udźwiękowione plany zostały zamontowane na parterze budynku rektoratu, w budynku administracji i na Wydziale Oceanografii i Geografii w Gdyni. Nieudźwiękowiony plan tyflograficzny umieszczony jest na 7 piętrze budynku rektoratu.

Oba rodzaje planów są utrzymane w jednolitej kolorystyce – są jasnografitowo-niebiesko-białe. Wszystkie zawierają legendy w czarnym druku i w brajlu, a także wspomniane znaczniki.

Realizacje znajdziesz w naszej bazie Yourway:
https://yourway.szansadlaniewidomych.org/search?search=Uniwersytet+Gda%C5%84ski&noform=

Udźwiękowione, tyflograficzne plany informacyjne ze znacznikami NFC, tyflograficzny plan informacyjny, także ze znacznikiem NFC, w różnych budynkach Uniwersytetu Gdańskiego.