Starostwo Powiatowe w Zielonej Górze z trzema planami tyflograficznymi

W budynku Starostwa Powiatowego w Zielonej Górze specjaliści Altixu przygotowali jeden tyflograficzny plan informacyjny, wspomagający osoby niewidome odwiedzające placówkę. Dwa plany zostały zamontowane w siedzibie delegatury starostwa, w Sulechowie. Plany w postaci tablic z tworzywa PMMA są montowane na ścianach, na dystansach. Wszystkie zawierają znaczniki NFC i YourWay Beacon, legendy w czarnym druku i w brajlu, a także dotykowe, schematyczne odwzorowania rozkładu pomieszczeń i ciągów komunikacyjnych obu obiektów.

Plany mają jednolitą, kontrastową kolorystykę. Czarne tło, białe liternictwo i wielobarwne odwzorowanie rozkładu pomieszczeń. Schematyczne odwzorowanie jest nietypowo położone w przypadku planów w Sulechowie – pod lekkim skosem. Wygląda to bardzo atrakcyjnie. Na planach przeważają kolory żółty, niebieski i ciemnoróżowy.

Realizacje znajdziesz w naszej bazie Yourway:
https://yourway.szansadlaniewidomych.org/location/1476

BAZA DOSTĘPNYCH OBIEKTÓW YOURWAY
System YourWay to nie tylko nawigacja w przestrzeni otwartej i zamkniętej dzięki beaconom (nadajnikom) i aplikacji YourWay na smartfony. To także stale rozwijana baza obiektów przystosowanych do potrzeb i wymagań osób z niepełnosprawnościami. Obsługa bazy jest bardzo prosta – w otwartej na smartfonie aplikacji YourWay wystarczy wpisać miasto, do którego zamierzamy się wybrać, wówczas wyświetlone zostaną na smartfonie obiekty, które zostały przystosowane do potrzeb osób z niepełnosprawnościami. Ponadto pojawi się informacja na jakie rodzaje przystosowania obiektów można liczyć. Nowy Teatr w Warszawie jest np. wyposażony w plany tyflograficzne (dotykowe, z legendami w brajlu) i w podjazdy dla osób poruszających się na wózkach. Obiekty mogą być dodawane do bazy przez użytkowników systemu YourWay lub też przez właścicieli placówek. Wyłącznie od Państwa zależy czy obiekt będzie dostępny i czy znajdzie się w bazie YourWay. Zachęcamy do przystosowania Państwa placówki do potrzeb i wymagań osób z niepełnosprawnościami i dodania jej do bazy YourWay!

Tyflograficzny plan informacyjny ze znacznikami YourWay Beacon i NFC w Starostwie Powiatowym w Zielonej Górze i