Śródmiejskie DBFO udostępnia się dla osób niewidomych

Wykonana przez pracowników Altixu realizacja tyflograficzna w Dzielnicowym Biurze Finansów Oświaty w dzielnicy Śródmieście m. st. Warszawy, składająca się z dotykowego planu informacyjnego ze znacznikami YourWay Beacon i NFC, z kontrastowymi taśmami na schody, z brajlowskimi i czarnodrukowymi tabliczkami informacyjnymi, sprawiła, że osoby niewidome będą mogły komfortowo poruszać się po obiekcie.

Dotykowy plan informacyjny zawiera wypukłe elementy topografii budynku, a także czarnodrukową i brajlowską legendę. Całości dopełniają znaczniki YourWay Beacon i NFC, komunikujące się z aplikacją YourWay na smartfonie odwiedzającego obiekt i udostępniająca głosowe komunikaty.

Plan utrzymany jest w czarno-biało-czerwono-niebieskiej kolorystyce. Ma postać tablicy wykonanej z wytrzymałego tworzywa PMMA, zamocowanej w pionie, na ścianie, na dystansach. Odnalezienie planu ułatwia znajdujące się przed nim kontrastowe pole uwagi w kolorze żółtym.

Czarne tabliczki informacyjne z tworzywa PMMA, z białym liternictwem, zostały umieszczone na drzwiach. Znajdują się na nich napisy zarówno w czarnym druku, jak i w brajlu, adekwatne do przeznaczenia gabinetu, na którego drzwiach zostały zamontowane.

Realizacje znajdziesz w naszej bazie Yourway:
https://yourway.szansadlaniewidomych.org/location/1036

Dotykowy Plan Informacyjny