Sąd Rejonowy w Zgierzu z planami, liniami naprowadzającymi i z polami uwagi

Sąd Rejonowy w Zgierzu został kompleksowo dostosowany do potrzeb osób niewidomych i słabowidzących przez pracowników Altixu. Obiekt wyposażono w trzy dotykowe plany informacyjne ze znacznikami YourWay Beacon i NFC, w 36 tabliczek informacyjnych w czarnym druku i w brajlu, w brajlowskie tabliczki informacyjne na poręcze schodów, w linie naprowadzające i pola uwagi, a także w kątowniki na schody.

Dotykowe plany informacyjne zostały umieszczone w pionie, na ścianach, na dystansach. Mają postać tablic z tworzywa PMMA, gdzie na szarym tle znajdują się biało-niebiesko-czarne elementy topografii poszczególnych kondygnacji obiektu, a także legendy w czarnym druku i w brajlu.

Tabliczki informacyjne utrzymane są w szaro-białej kolorystyce i opatrzone napisami w czarnym druku i w brajlu. Z reguły znajdują się na drzwiach sal rozpraw, gabinetów itp., mniej więcej na wysokości klamki, by można je było wygodnie odczytywać dotykiem.

Metalowe, brajlowskie tabliczki informacyjne umieszczone są na poręczach schodów i wskazują drogę osobom niewidomym. Dopełnieniem realizacji są kontrastowe, żółte linie naprowadzające i pola uwagi, a także utrzymane w tym samym kolorze kątowniki na schody.

Realizacje znajdziesz w naszej bazie Yourway:
https://yourway.szansadlaniewidomych.org/location/1070

Dotykowy Plan Informacyjny Pietra Sądu