Sąd Okręgowy Warszawa Praga już dostępny dla osób niewidomych

Na naszą realizację tyflograficzną w Sądzie Okręgowym Warszawa Praga składają się trzy dotykowe plany informacyjne ze znacznikami YourWay Beacon i NFC, opisujące topografię pierwszego i drugiego piętra sądu. Mają one postać tablic z tworzywa PMMA umieszczonych na jednonożnych, ergonomicznie pochylonych stojakach ze stali malowanej proszkowo na kolor szary. Plany utrzymane są w jednolitej kolorystyce. Na grafitowym tle, z pomarańczowym pasem z nazwą obiektu w górnej części, znajdują się dotykowe elementy w kolorze białym, czarnym, szarym i pomarańczowym. Plany zostały opatrzone legendami w czarnym druku i w brajlu, a także wyposażone we wspomniane znaczniki YourWay Beacon i NFC. Przed każdym z planów znajduje się pole uwagi w kontrastowym, żółtym kolorze.

Dopełnieniem realizacji są aluminiowe tabliczki informacyjne zamontowane na drzwiach sal rozpraw i na drzwiach toalet. Tabliczki zawierają napisy w czarnym druku i w brajlu, a także znaczniki NFC.

Realizacje znajdziesz w naszej bazie Yourway:
https://yourway.szansadlaniewidomych.org/location/1034

BAZA DOSTĘPNYCH OBIEKTÓW YOURWAY
System YourWay to nie tylko nawigacja w przestrzeni otwartej i zamkniętej dzięki beaconom (nadajnikom) i aplikacji YourWay na smartfony. To także stale rozwijana baza obiektów przystosowanych do potrzeb i wymagań osób niepełnosprawnych. Obsługa bazy jest bardzo prosta – w otwartej na smartfonie aplikacji YourWay wystarczy wpisać miasto, do którego zamierzamy się wybrać, wówczas wyświetlone zostaną na smartfonie obiekty, które zostały przystosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych. Ponadto pojawi się informacja na jakie rodzaje przystosowania obiektów można liczyć. Nowy Teatr w Warszawie jest np. wyposażony w plany tyflograficzne (dotykowe, z legendami w brajlu) i w podjazdy dla osób poruszających się na wózkach. Obiekty mogą być dodawane do bazy przez użytkowników systemu YourWay lub też przez właścicieli placówek. Wyłącznie od Państwa zależy czy obiekt będzie dostępny i czy znajdzie się w bazie YourWay. Zachęcamy do przystosowania Państwa placówki do potrzeb i wymagań osób niepełnosprawnych i dodania jej do bazy YourWay!

Grafika przedstawia logo yourWay