Przejście z programu Window-Eyes do JAWS - informacje

W nawiązaniu do decyzji nowoutworzonej firmy VFO (Vision Freedom Optelec) o skupieniu się na rozwoju programu JAWS i nie wprowadzaniu nowych wersji programu Window-Eyes, przedstawiamy szczegółowe informacje dotyczące decyzji i możliwości pobrania najnowszej wersji JAWS.

VFO powstała 2015 roku, jako połączenie światowych liderów na rynku tyfloinformatycznym Freedom Scientific oraz Optelec. W roku 2016 dołączył do nich Ai Squared właściciel Windows Eyes oraz oprogramowania Zoomtext. Ich konsolidacja ma na celu wyjście naprzeciw potrzebom osobom z dysfunkcją wzroku. Coraz trudniej używać urządzeń wykorzystujących najnowszą technologię. Urządzenia te komunikują się z odbiorcami zazwyczaj za pośrednictwem ekranów i różnorodnych wyświetlaczy. Zaprezentowanych na nich treści nie mogą odczytać niewidomi, a także często słabowidzący. Wspomniane firmy od lat wytwarzają narzędzia umożliwiające dostęp do tych informacji. Trwa bowiem wyścig pomiędzy zwykłymi aplikacjami przeznaczonymi dla wszystkich klientów, a  rozwiązaniami specjalistycznymi. Zwycięstwo tych drugich oznacza dostęp do informacji dla ludzi z wadą wzroku, którzy bez specjalnych narzędzi nie są w stanie dorównać innym.

VFO jako skonsolidowana firma ma znacznie większe szanse na zwycięstwo w tej twórczej pracy, niż jej składowe w poprzednich latach. Pierwszą inicjatywą VFO w tej dziedzinie jest postawienie na optymalny rozwój najlepszego programu będącego czytnikiem ekranu JAWS. Konsolidacja wymienionych firm, to w tych dniach konsolidacja wysiłków programistów, aby JAWS był w stanie pomagać niewidomym w sposób dotąd niespotykany. Konsolidacja będzie owocowała kolejnymi inicjatywami VFO. Warto zapoznać się z różnorodnymi produktami tej firmy i obserwować ich rozwój na bieżąco. Są to powiększalniki obrazu Topaz oraz Clearview, seria przenośnych powiększalników Ruby, Compact HD, Traveler oraz najlepsze na świecie monitory brajlowskie Focus.

Przejście z Window Eyes do JAWS

Aby najnowsza wersja JAWS pomogła jak największej grupie użytkowników komputerów, VFO zdecydowało o bezpłatnej wymianie najnowszej wersji programu Window Eyes na najnowszą wersję programu JAWS. W imieniu VFO mają to zrealizować Altix - wyłączny przedstawiciel VFO w naszym kraju oraz firma E.C.E – dotychczasowy dealer firmy Ai Squared. Wszyscy posiadacze programu Window Eyes mogą zgłosić się do nas w celu wymiany WE na JAWS. Posiadacze 9. Wersji WE mogą bezpłatnie wymienić  go na wersję 18 JAWS. Posiadacze starszych wersji WE poniosą koszty wymiany jak za kupno upgrade (aktualizacji).

Przejsćia z Window Eyes na JAWS, mogą dokonać Państwo poprzez sklep internetowy Altix zgodnie z tabelą cenową poniżej:

Ostatnio zakupiona wersja JAWS 18 Pro JAWS 18 Home
Window Eyes 9.0 lub późniejsza aktualizacja: przejście bezpłatne aktualizacja: przejście bezpłatne
wraz z SMA: 870 zł wraz z SMA: 520 zł
Window Eyes 8.0 lub późniejsza aktualizacja: 870 zł aktualizacja: 520 zł
wraz z SMA: 1740 zł wraz z SMA: 1040 zł
Window Eyes 7.5 lub późniejsza aktualizacja: 1740 zł aktualizacja: 1040 zł
wraz z SMA: 2610 zł wraz z SMA: 1560 zł
Window Eyes wcześniejsza niż 7.5 aktualizacja: 2380 zł aktualizacja: 1560 zł
wraz z SMA: 3250 zł wraz z SMA: 2080 zł

 

Zapraszamy również do wszystkich punktów handlowych firmy Altix i firmy E.C.E. Biura firmy Altix znajdują się we wszystkich miastach wojewódzkich na terenie całego kraju. W celu odnalezienia najbliższego odziału zapraszamy do zakładki Kontakt. Przy okazji wymiany oprogramowania można skorzystać z bezpłatnych porad i obejrzeć sprzęt rehabilitacyjny, między innymi nagrodzone w tym roku znakiem Teraz Polska terminale informacyjne dla niewidomych.

UWAGA! Jeżeli wymagają Państwo przeszkolenia w nowym dla niego oprogramowaniu JAWS, Altix oferuje szkolenia w komunikowaniu się z komputerem za pośrednictwem programu JAWS.

 Serdecznie zapraszamy!