Muzeum Gross-Rosen w Rogoźnicy z udźwiękowionym planem informacyjnym

W trakcie realizacji tyflograficznej w Muzeum Gross-Rosen w Rogoźnicy, w muzeum poświęconym niemieckiemu, nazistowskiemu obozowi koncentracyjnemu, wykonany został udźwiękowiony, dotykowy plan informacyjny głównego budynku ekspozycyjnego obiektu ze znacznikami YourWay Plus i NFC.

Plan ma postać dużej tablicy z tworzywa PMMA, umieszczonej na pochylonym ergonomicznie stojaku, malowanym proszkowo na kolor jasnoszary. Plan utrzymany jest w stonowanej, spokojnej kolorystyce, gdzie przeważają biel, szarość i czerń. Plan opatrzony jest legendą w czarnym druku i w brajlu.

Obok kluczowych elementów legendy usytuowane zostały metalowe przyciski. Po ich wciśnięciu osoba zapoznająca się z planem uzyskuje głosowe informacje na temat wybranych elementów wprost z głośnika stanowiącego integralną część tablicy z planem. Plan został ponadto wyposażony w znacznik YourWay Plus, dzięki czemu odwiedzająca muzeum osoba niewidoma, po zainstalowaniu na smartfonie darmowej aplikacji YourWay, usłyszy głosowe informacje dotyczące obiektu ze swojego telefonu, jako że aplikacja komunikuje się ze znacznikiem zawierającym te informacje i przetwarza je na głosowe komunikaty.

Realizacje znajdziesz w naszej bazie Yourway:
https://yourway.szansadlaniewidomych.org/location/1059

Udźwiękowiony Dotykowy Plan Informacyjny Muzeum Gross Rosen W Rogoźnicy