Jak zaprzyjaźnić się z audiobookami?

Audiobooki są to nagrane w specjalnych, wyciszonych studiach książki czarnodrukowe, które odczytywane są głosem lektora. Najczęściej czytane są przez jeden głos, który wciela się we wszystkie role odpowiednio je akcentując. Jednak w dzisiejszych czasach coraz więcej pojawia się tytułów nagranych w formie słuchowiska, w których każdą postać gra inny aktor, a w tle słychać opisywane w książce dźwięki. Sprawia to, że czujemy się jakby akcja powieści działa się naprawdę obok nas.

Początkujący słuchacze audiobooków mogą wpierw nie nadążać za dziejącą się w książce akcją, ale po pewnym czasie sami będziemy aż chcieli słuchać szybciej, gdyż nasz umysł przestawi się na taki odbiór polskich i zagranicznych powieści. Na początku warto słuchać po kilkanaście minut, aby nas to nie znużyło, a po niedługim czasie sami nie będziemy chcieli oderwać się od głosu lektora, który wciągnie nas całkowicie w treść książki. Aby dobrze nam się słuchało książek audio, warto zadbać o wygodną pozycję oraz ciszę w miejscu gdzie przebywamy, a na pewno sami po chwili zaczniemy przeżywać wszystkie wydarzenia odbywające się w słuchanym audiobooku. Słuchanie książek audio niesie za sobą dodatkowo wiele korzyści. Przede wszystkim możemy zapoznawać się z treściami wielu znakomitych książek o różnej tematyce co rozwija naszą wyobraźnie i pozwala nam na zdobycie nowej wiedzy. Jest to również wspaniała metoda na poszerzanie naszych zainteresowań w wolnym czasie.

Do słuchania audiobooków bardzo pomocne są odtwarzacze książek audio dostępne w naszej ofercie. Do wyboru mamy urządzenia marki Plextalk, Orion oraz Milestone. Każde z powyższych urządzeń pozwala na bezproblemowe zgranie książek audio i zabranie ich wszędzie ze sobą. Takie urządzenie pozwoli nam szybko odtworzyć książkę w domu gdy na przykład gotujemy czy sprzątamy, da nam możliwość na zabranie małego odtwarzacza do pracy aby posłuchać wyśmienitej książki w autobusie, czy spakowanie go do bagażu podręcznego i cieszenie się naszą ulubioną powieścią w dalekiej podróży pociągiem. Dodatkowo każdy odtwarzać pozwala na przewijanie, zatrzymywanie i wznawianie słuchanej książki audio od miejsca gdzie skończyliśmy oraz na przyśpieszanie i zwalnianie tempa odtwarzania co jest bardzo przydatne zarówno dla osób początkujących jak i zaawansowanych w słuchaniu audiobooków.

Audiobook Czy To Dla Mnie0000776 Plextalk Linio Pocket 550