CZY ALTIX ZDOBĘDZIE ZŁOTO DLA POLSKI?

Drodzy klienci,

wystartowała tegoroczna edycja konkursu IDOL Fundacji Szansa dla Niewidomych, w którym ubiegamy się o statuetki w kategoriach FIRMA ROKU i PRODUKT ROKU

Jesteśmy dumni z naszych dotychczasowych sukcesów, a w kategorii PRODUKT ROKU mamy się czym pochwalić. W 2015 roku trzecie miejsce zajęła nasza „Mapa Świata dla Niewidomych”, a już rok później zwycięzcą w tej kategorii został Infokiosk – nasz interaktywny terminal informacyjny dla niepełnosprawnych wzroku. Z kolei w 2017 roku, nasz TouchIt jako produkt dla niewidomych zdobył miejsce drugie, dzięki czemu mieliśmy już komplet podiumowych miejsc w IDOLu. Nie zwalnialiśmy jednak tempa i zarówno w 2019 jak i w 2020 roku zwyciężyliśmy w głosowaniu, odpowiednio z Mówiącymi Szachami i Mówiącym Globusem. W roku 2021, startujemy do konkursu z produktami przeznaczonymi do korzystania w ramach aplikacji YourWay: Beaconem oraz NFC.

YourWay NFC – To niewymagająca zasilania tabliczka brajlowska z wypukłymi kontrastowymi literami i napisami w brajlu z wbudowanym niewielkim chipem, aktywującym aplikację w telefonie. Może przekazywać użytkownikowi informacje merytoryczne (nr drzwi, nazwa lokalu) nawigacyjne (kierunek np. „skręć w lewo”) , lub audiodeskrypcyjne. Wystarczy, że zainteresowany zbliży się do YourWay NFC na odległość kilkunastu centymetrów, a otrzyma właściwy komunikat. Przydatna do oznaczania drzwi lub eksponatów.

YourWay Beacon – To malutki nadajnik o rozmiarach pudełka do zapałek, który sygnalizuje swoją obecność urządzeniom mobilnym z zainstalowaną aplikacją YourWay. Służy do nawigowania po pomieszczeniach lub w terenie. Może dostarczyć dowolnych informacji tekstowych, które telefon odczyta głosowo. Mogą być to informacje nawigacyjne opisujących miejsce, w którym znajduje się osoba niewidoma lub merytoryczne opisujące eksponat, budynek itd. Jego zaletą jest dyskrecja i niska cena. Yourway Beacon instalujemy tam, gdzie nie możemy zainstalować wersji z głośnikiem bo będzie przeszkadzać innym lub tam gdzie jest wymagana duża liczba nadajników np. wiele pokoi na korytarzu.

Jako FIRMA ROKU jesteśmy przez Was wybierani nieprzerwanie od 2019 roku, dlatego tym razem powalczymy już o trzeci tytuł z rzędu!

Głosy na Altix możecie oddawać internetowo, pod adresem: https://idol.szansadlaniewidomych.org/

Zdjęcie prezentuje różne puchary i tytuły zdobywane przez Altix w międzynarodowych konkursach