Bezproblemowe drukowanie brajlowskich książek

Bezproblemowe drukowanie książek brajlowskich

Jak szybko uzyskać kompletną książkę brajlowską bez potrzeby segregowania brajlowskiego wydruku, wyrównywania i dziurkowania każdej kartki? Nie trzeba korzystać z przestarzałych metod oprawiania, które generują dodatkowe koszty. 

Książki wykonane za pomocą Braille Box’a V5 na papierze w formacie A3 pozwalają zaoszczędzić czas i włożony wysiłek, ograniczając pracę ręczną do minimum. Braille Box V5 drukuje z szybkością o 30% większą od wersji V4. Po wydrukowaniu kartki będą ułożone zgodnie z kolejnością stron. Przez środek każdej kartki drukarka drukuje wypukłą, przerywaną linię, wzdłuż której wydruk składa się na format A4, nadając mu formę broszury. Na koniec wystarczy zszyć całość, wzdłuż środkowej linii, używając zszywacza Index Braille Stapler.

 

Braille _magazine

 

Drukowanie książek brajlowskich podzielonych na tomy

Większe publikacje można drukować podzielone na tomy. Jest to zalecane, ponieważ tekst w brajlu jest obszerniejszy a sam wydrukowany plik papieru jest grubszy od zwykłych wydruków ze względu na nierówną powierzchnię kartek. Zatem jeśli np. drukuje się dokument zawierający 110 stron, dzieli się go na części po 40 stron, zostaną wydrukowane 3 osobne tomy książki. Tom 1 będzie zawierać strony od 1 do 40, tom 2 - strony od 41 do 80, i tom 3 - strony od 81 do 110.

Drukarkę Braille Box można skonfigurować tak, aby automatycznie dzieliła wydruk na tomy i drukowała numer strony i tomu. Wtedy  informacje te drukowane są na przykład w stopce strony w formacie „#101 v3”, gdzie pierwsza liczba to numer strony, a druga to numer tomu. Drukowanie dużych dokumentów z podziałem na tomy jest praktyczne, zwłaszcza gdy dokument np. w formacie programu MS Word lub PDF jest drukowany przy użyciu darmowej aplikacji idB (Index-direct-Braille).