Altix na REHA FOR THE BLIND 2020

Wielkie spotkanie osób niewidomych, słabowidzących i ich bliskich organizowane przez Fundację Szansa dla Niewidomych odbędzie się w dniach 11-14.09.2020 w Warszawie. W tym roku będzie to już XVIII edycja międzynarodowej konferencji Reha for the Blind in Poland. Spotkania odbędą się m.in. w Pałacu Kultury i Nauki, Centrum Nauki Kopernik, będzie także możliwość zwiedzania okolicznych muzeów i uczelni. Tematem przewodnim konferencji jest "Wykształcenie i aktywność Twoją Szansą". Zapraszamy do świata dotyku, dźwięku i magnigrafiki. Udział w konferencji jest bezpłatny i otwarty dla wszystkich zainteresowanych. Więcej informacji można znaleźć na stronie Fundacji Szansa dla Niewidomych www.szansadlaniewidomych.org.
Reha for the Blind online. W tym roku po raz pierwszy wydarzenie będzie transmitowane na cały świat i tłumaczone na dziewięć języków! To wyjątkowa okazja, żeby uczestniczyć w konferencji i wysłuchać ciekawych prelekcji. Zapraszamy do udziału nie tylko urzędników, czy muzealników, ale także osoby, które chcą dowiedzieć się czegoś więcej o dostępności i o życiu osób niewidomych. Zachęcamy do rejestracji na stronie online.szansadlaniewidomych.org, aby otrzymać link do wydarzenia i aktualne informacje. Poniżej znajduje się program konferencji i sesji merytorycznych:

Dzień 1 – piątek 11.09.2020 r. (Pałac Kultury i Nauki)
14:00 Otwarcie Konferencji – prowadzi Maciej Iwański (TVP).
14.00 – 15.00 Powitanie uczestników konferencji i wystąpienia zaproszonych gości między innymi Adam Struzik – Marszałek Województwa mazowieckiego, Tomasz Pactwa – Dyrektor Biura Pomocy i Projektów Społecznych Urzędu m.st. Warszawy, Minister Paweł Wdówik, Marek Kalbarczyk – Honorowy Prezes Fundacji i Przewodniczący Komitetu Organizacyjnego, Malwina Wysocka-Dziuba – Prezes Fundacji Szansa dla niewidomych.
15:00 Ogłoszenie wyników Konkursu IDOL i Idole Specjalni 2020
15:45 – 17.00 Sesja merytoryczna na temat dostępności i wykształcenia, a także turystyki między innymi: Szkoły i uczelnie przyjazne i dostępne dla wszystkich pragnących się uczyć, Audiodeskrypcja szansą na pełny dostęp do kultury i sztuki, Modelowanie schorzeń siatkówki z zastosowaniem komórek macierzystych: perspektywy terapeutyczne.

Dzień 2 – sobota 12.09.2020 r. (Centrum Nauki Kopernik, Pałac Kultury i Nauki)
10:00 – 14:00 Panele dyskusyjne i prezentacje rozwiązań niwelujących skutki niepełnosprawności wzroku:
A.Wykształcenie i aktywność Twoją Szansą (PKiN)
B.Dostępność przestrzeni publicznej (PKiN)
C.Technologia wyrównująca życiowe szanse (CNK)
D.Dostępność cyfrowa i dostępność informacji (CNK)

OmzzireaReha 2019Reha 2019ARehacWwoiubxgFtgyzqba