Altix na REHA FOR THE BLIND 2019!

W terminie 21-23 października 2019 r., będziemy obecni na międzynarodowum wydarzeniu orgaznizowanym przez Fundację Szansa dla Niewidomych pt. "Wielkie spotkanie niewidomych, słabowidzących i ich bliskich. Świat dotyku, dżwięku i magnigrafiki". Tegorocznym hasłem spotkania są "Edukacja i okulistyka przywracające nadzieję". Całe wydarzenie odbywa się w ramach XVII edycji Konferencji REHA FOR THE BLIND IN POLAND.

Konferencja składa się z wielu różnych elementów skierowanych do osób niewidomych, słabowidzących i ich otoczenia, m.in. wystąpień osób ze środowiska (z Polski i zagranicy), paneli dyskusyjnych, warsztatów, wystawy sprzętu tyflorehabilitacyjnego wystawców z różnych części świata, manifestacji o prawa osób z dysfunkcją wzroku, pikniuku integracyjnego i koncertu.

REHA: kolaż zdjęć - Marek Kalbarczyk, wystawa sprzętu, manifestacja

Plan spotkania w skrócie

21 października (poniedziałek) – inauguracja spotkania o godzinie 14.00 w Centrum Nauki Kopernik. W tym miejscu odbędzie się pierwsza sesja z udziałem około tysiąca osób oraz wystawa.

22 października (wtorek) – na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego odbędzie się sesja naukowa dotycząca nowoczesnej edukacji i okulistyki. Będzie jej towarzyszyła specjalna wystawa prezentująca rozwiązania umożliwiające realizację rehabilitacyjnych i integracyjnych celów. Będzie kontynuowana wystawa i panele dyskusyjne dotyczące technologii w Centrum Nauki Kopernik.

23 października (środa) – na UKSW odbędą się rozliczne panele dyskusyjne i warsztaty szkoleniowe. Będą kontynuowane wystawy zarówno na UKSW jak i w CNK.

Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółowym planem konferencji na stronie Fundacji Szansa dla Niewidomych.

Wszystkich chętnych, zapraszamy serdecznie, aby dołączyli do Altix'u i Fundacji Szansa dla Niewidomych - wstęp wolny!

Adresy lokalizacji konferencji:

Centrum Nauki Kopernik

Wybrzeże Kościuszkowskie 20,

00-390 Warszawa

Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego

Audytorium Maximum – bud. 21

Kazimierza Wóycickiego 1/3,

01-938 Warszawa

 

ZAPRASZAMY!