Tyflografika

Drukarnia specjalistyczna

Oferujemy druk brajlowskich publikacji, w tym tekstów i rysunków. Tłoczymy na papierze, plastiku, foliach, w sitodruku wypukłym. Robimy wydruki na puchnącym papierze (np. książeczki dla dzieci).

Tyflografika: tabliczki, mapy, plany dotykowe

Tyflografika to szeroka gama technik uwypuklania obrazów, które uwzględniają specyfikę zmysłu dotyku, pomijające szczegóły zbyt małe i precyzyjne, by dały się wyczuć, koncentrujące uwagę na najistotniejszych dla obrazu elementach oraz efekt zastosowania tych technik, a więc wypukłe obrazy.

Terminale informacyjne, info-kioski

Oferujemy szeroki wachlarz produktów służących do przekazywania informacji. W przypadku środowiska niewidomych chodzi o dostarczenie informacji opisujących otoczenie, niezależnie od jego charakteru. Może to być przestrzeń dookoła naszego domu, park, zoo, dworzec, lotnisko, stadion, ale również wnętrza budynków .

Oznaczenia poziome dla niewidomych i słabowidzących

Z powodzeniem zwiększamy dostępność przestrzeni publicznych przez montaż ścieżek naprowadzających, pól uwagi czy oznaczeń ostrzegawczych.

Nakładki na schody

Stylowe nakładki, które oferujemy stanowią pierwszy krok do bezpieczeństwa w obiektach użyteczności publicznej. Są przy tym eleganckie, trwałe i dopasowane do otaczającej przestrzeni.

Druk 3D, CNC,

Wykonujemy druki w technologii 3D. Drobne, dotykowe elementy mogą zostać przez nas zaprojektowane i wydrukowane na drukarkach 3D. Świadczymy również usługi cięcia i grawerowania za pomocą plotera frezującego CNC.

Udźwiękowienie otoczenia

Oferujemy systemy udźwiękawiające otoczenie, które służą jako nawigacja i informacja dla osób niewidomych. Mogą również zastąpić punkty i tablice informacyjne.

Audiodeskrypcja, audioprzewodniki, książka mówiona

Audiodeskrypcja jest jedyną możliwością pozwalającą niewidomym na odbiór wszelkich treści wizualnych. Zajmujemy się tworzeniem opisów oraz instalujemy i dobieramy sprzęt potrzebny do audiodeksrypcji.

Adaptacja książek i materiałów dydaktycznych na brajla

Adaptacja na brajla rożnego rodzaju publikacji: podręczników, literatury pięknej, materiałów dydaktycznych - map, atlasów, broszur, katalogów.

 

 

Zapraszamy do zapoznania się z naszym kompendium: Przestrzeń i jej obrazy Dźwięk, tyflografika i magnigrafika. Kompendium

 

 UE (2)

 

 

Ceny za tyflografikę i drukarnię każdorazowo ustalane są indywidualnie.

Szczegółową ofertę wraz z przykładowymi cenami znajdą Państwo w naszym sklepie internetowym Tyflografika, mapy dla niewidomych, Publikacje brajlowskie, tyflografika.