Dostępność Plus

Program Dostępność Plus – co to takiego?

19 lipca 2019 roku została uchwalona Ustawa o zapewnieniu dostępności osobom ze szczególnymi potrzebami. Celem niniejszej ustawy jest poprawa warunków życia i funkcjonowania osób starszych, osób z niepełnosprawnością lub mających obniżony poziom sprawności z powodu wieku czy choroby. Zapewnienie dostępności jest możliwe dzięki uniwersalnemu projektowaniu nowych rozwiązań lub racjonalnych usprawnień w usuwaniu istniejących barier. Minimalne wymagania programu dostępność plus obejmują zapewnienie w instytucjach publicznych przede wszystkim dostępności architektonicznej, dostępności cyfrowej oraz dostępności komunikacyjnej i informacyjnej. Program Dostępność Plus zakłada dostosowanie obiektów użyteczności publicznej, instytucji publicznych czy miejsc zabytkowych do osób z niepełnosprawnościami. Te opisywane obiekty powinny być przyjazne i dostępne zarówno dla osób zdrowych, jak i niepełnosprawnych.

Firma Altix od samego początku sprzyja Dostępności Plus

Warszawskie przedsiębiorstwo Altix, jedna z największych firm w dziale dostępności, wraz z Fundacją Szansa dla Niewidomych od ponad 30 lat zajmuje się działaniem na rzecz osób z niepełnosprawnościami. To my jako pierwsi, we współpracy ze środowiskiem osób z niepełnosprawnością, zaczęliśmy kreować dostępność, dążąc do tego, aby różnego rodzaju instytucje – uczelnie, szkoły, dworce, muzea i miejsca turystyczne były dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych. Mamy bardzo szeroką ofertę. Dostosowujemy obiekty użyteczności publicznej, wykonujemy audyty i przeprowadzamy szkolenia. W naszym zespole pracują wykwalifikowani eksperci z różnych dziedzin, jak również osoby z niepełnosprawnością, które doradzają nam, jak nieść skuteczną pomoc. Konsultacja z niesprawnymi jest dla nas bardzo ważna. To dzięki nim znamy potrzeby osób niepełnosprawnych i potrafimy na nie odpowiadać.

Poniżej przedstawiamy przykładowe rozwiązania, które umożliwią zwiększenie dostępności osobom ze szczególnymi potrzebami. Zapewniamy profesjonalne doradztwo oraz szeroki asortyment rozwiązań dopasowany do indywidualnych potrzeb klienta, a przede wszystkim wybranego obiektu.

 

Zapraszamy do kontaktu z naszymi ekspertami!

Dane kontaktowe:

tel. 22 510 10 90

biuro@altix.pl