Starostwo Powiatowe w Opolu dostępne dla osób niewidomych

W trzech budynkach Starostwa Powiatowego w Opolu pracownicy Altixu wykonali dużą realizację z trzema informacyjnymi planami tyflograficznymi ze znacznikami YourWay Beacon i NFC – dwa na ergonomicznie pochylonych stojakach jasnoszarej barwy, jeden mocowany na ścianie. Wszystkie utrzymane są w tej samej, wielobarwnej, pastelowej kolorystyce, gdzie przeważają biel, odcienie niebieskiego i barwa żółta. Wszystkie, jak zwykle w przypadku planów informacyjnych, zawierają wypukłe odwzorowania obiektów znajdujących się wewnątrz budynku i legendy w czarnym druku i w brajlu, a także wspomniane znaczniki.

Tabliczki informacyjne są biało-czarne z niebieskimi obwódkami. Ścieżki naprowadzające i pola uwagi są w kolorze ciemnoszarym. W obiektach zamontowano ponadto kątowniki na stopnie schodów.

Realizacje znajdziesz w naszej bazie Yourway:
https://yourway.szansadlaniewidomych.org/search?search=Starostwo+Powiatowe+w+Opolu&noform=

BAZA DOSTĘPNYCH OBIEKTÓW YOURWAY
System YourWay to nie tylko nawigacja w przestrzeni otwartej i zamkniętej dzięki beaconom (nadajnikom) i aplikacji YourWay na smartfony. To także stale rozwijana baza obiektów przystosowanych do potrzeb i wymagań osób z niepełnosprawnościami. Obsługa bazy jest bardzo prosta – w otwartej na smartfonie aplikacji YourWay wystarczy wpisać miasto, do którego zamierzamy się wybrać, wówczas wyświetlone zostaną na smartfonie obiekty, które zostały przystosowane do potrzeb osób z niepełnosprawnościami. Ponadto pojawi się informacja na jakie rodzaje przystosowania obiektów można liczyć. Nowy Teatr w Warszawie jest np. wyposażony w plany tyflograficzne (dotykowe, z legendami w brajlu) i w podjazdy dla osób poruszających się na wózkach. Obiekty mogą być dodawane do bazy przez użytkowników systemu YourWay lub też przez właścicieli placówek. Wyłącznie od Państwa zależy czy obiekt będzie dostępny i czy znajdzie się w bazie YourWay. Zachęcamy do przystosowania Państwa placówki do potrzeb i wymagań osób z niepełnosprawnościami i dodania jej do bazy YourWay!

Tyflograficzne plany informacyjne ze znacznikami YourWay Beacon i NFC, tabliczki informacyjne w czarnym druku i w brajlu z piktogramami, linie naprowadzające i pola uwagi wewnątrz i na zewnątrz w budynkach Starostwa Powiatowego w Opolu.

Duża realizacja w Starostwie Powiatowym w Opatowie

Dużej realizacji podjęli się tyflospecjaliści Altixu w siedzibie Starostwa Powiatowego w Opatowie. W jej skład weszły: terminal multimedialny, dwa udźwiękowione, tyflograficzne plany informacyjne ze znacznikami YourWay Beacon i NFC, dwa plany bez udźwiękowienia, duża tablica informacyjna, linie naprowadzające i pola uwagi, kątowniki na schody.  

Terminal multimedialny opisuje topografię wszystkich kondygnacji obiektu. Jego kolorystyka to biel, czerń, kolory niebieski i czerwony. Poza legendą w czarnym druku i w brajlu, znacznikami YourWay Beacon i NFC, a także wypukłymi elementami odwzorowującymi przestrzeń budynku, zawiera wyświetlacz i metalowe przyciski, po wciśnięciu których odzywają się głosowe komunikaty dotyczące wybranego elementu.

W tej samej kolorystyce wykonane są dwa udźwiękowione plany tyflograficzne z legendami i znacznikami, a także z metalowymi przyciskami, wywołującymi komunikaty głosowe. Dwa plany tyflograficzne, bez udźwiękowienia, zostały umieszczone na ścianach, na dystansach. Na parterze obiektu zamontowana została duża tablica zawierająca wszystkie dane dotyczące budynku starostwa – numery pięter, nazwy wydziałów, numery pokoi.

Realizacje znajdziesz w naszej bazie Yourway:
https://yourway.szansadlaniewidomych.org/location/1392

Terminal multimedialny, tyflograficzne, udźwiękowione plany informacyjne ze znacznikami YourWay Beacon i NFC, plany tyflograficzne bez udźwiękowienia, duża tablica informacyjna w Starostwie Powiatowym w Opatowie.

Ciekawa kolorystyka dostosowań w DK Chemik w Kędzierzynie-Koźlu

W siedzibie Domu Kultury Chemik w Kędzierzynie-Koźlu pracownicy Altixu wykonali kompleksowe dostosowanie obiektu do potrzeb osób niewidomych, w oryginalnej kolorystyce.  

Trzy udźwiękowione, tyflograficzne plany informacyjne są biało-czarno-czerwone. Umieszczono je na postumentach ze stali malowanej na czarno. Jak wszystkie tego typu plany zawierają legendy w czarnym druku i w brajlu, wypukłe odwzorowania pomieszczeń znajdujących się na każdej z kondygnacji, znaczniki YourWay Beacon i NFC, a ponadto mają metalowe przyciski, po których wciśnięciu odzywają się głosowe informacje dotyczące wybranego obiektu.

Ta sama kolorystyka została zastosowana w przypadku tabliczek informacyjnych na drzwi. Czarno-czerwone tabliczki zawierają napisy w kolorze białym, na części z nich znajdują się białe piktogramy. Czerwone są także linie naprowadzające i pola uwagi oraz kątowniki na schody wewnątrz budynku. Linie naprowadzające i pola uwagi na zewnątrz budynku wykonano natomiast w kolorze żółtym.  

Realizacje znajdziesz w naszej bazie Yourway:
https://yourway.szansadlaniewidomych.org/location/1252

Tyflograficzne, udźwiękowione plany informacyjne ze znacznikami YourWay Beacon i NFC, tabliczki informacyjne w brajlu i czarnym druku, część z nich z piktogramami, linie naprowadzające i pola uwagi, kątowniki na schody w Domu Kultury Chemik w Kędzierzynie-Koźlu.

Znaczniki YourWay w Centrum Medycznym Gemini w Chojnicach

Tyflospecjaliści Altixu postarali się, by siedziba Centrum Medycznego Gemini w Chojnicach stała się przyjazna dla osób niewidomych, dzięki znacznikom YourWay Beacon i znacznikom NFC kompatybilnym z aplikacją YourWay. Znaczniki zostały umieszczone zarówno na tyflograficznym planie informacyjnym placówki, jak i na tabliczkach informacyjnych znajdujących się na drzwiach gabinetów. Teraz, zainstalowana na telefonie pacjenta aplikacja YourWay będzie się komunikować z każdym ze znaczników i będzie przetwarzać pobrane z niego dane na komunikaty głosowe, które popłyną wprost z telefonów, ułatwiając komfortowe poruszanie się po obiekcie.

Realizacje znajdziesz w naszej bazie Yourway:
https://yourway.szansadlaniewidomych.org/location/1243

1 Yourway

Trzydzieste piąte Walentynki w Altix!

Dziś Walentynki – święto miłości.  Od 35 lat w Altix wspieramy osoby niewidome, słabowidzące, jak również z innymi rodzajami niepełnosprawności w codziennym życiu, nauce i pracy. Cieszymy się, z licznych nagród i wyróżnień, ale najważniejsza dla nas jest satysfakcja Klientów. Specjalnie dla Was przygotowaliśmy bogatą ofertę, z której  może skorzystać każdy. Zachęcamy do odwiedzenia naszego sklepu i zrobienia sobie wyjątkowego prezentu na Walentynki.

http://www.sklep.altix.pl/pl/

Czerwone serce z logo Altix 35 lat

Ułatwienia dla osób niewidomych w CM Gemini w Chojnicach

Wykonanie przez pracowników Altixu informacyjnego planu tyflograficznego i brajlowskich tabliczek informacyjnych w siedzibie Centrum Medycznego Gemini w Chojnicach w sposób znaczący ułatwi osobom niewidomym i niedowidzącym poruszanie się po placówce.

Tyflograficzny plan informacyjny jest utrzymany w nietypowej, oszczędnej, eleganckiej kolorystyce – biel i czerń. Plan w postaci tablicy z tworzywa PMMA umieszczony jest na ścianie, na dystansach. Zawiera legendę w czarnym druku i w brajlu i wypukłe odwzorowania pomieszczeń obiektu.

Tabliczki informacyjne także są czarno-białe. Wszystkie opatrzone są napisami w brajlu. Na części z nich znajdują się numery gabinetów mieszczących się w placówce, część zawiera piktogramy.

Realizacje znajdziesz w naszej bazie Yourway:
https://yourway.szansadlaniewidomych.org/location/1243

Tyflograficzny plan informacyjny ze znacznikami YourWay Beacon i NFC, tabliczki informacyjne w brajlu ze znacznikami NFC, część z piktogramami, w siedzibie Centrum Medycznego Gemini w Chojnicach.

YourWay w Przychodni Leczniczo-Rehabilitacyjnej w Laskach

Nie tylko udźwiękowienie planu tyflograficznego dla Przychodni Leczniczo-Rehabilitacyjnej w Laskach będzie pomocne dla osób niewidomych i słabowidzących. Pracownicy Altixu wyposażyli bowiem ten plan także w znacznik NFC kompatybilny z aplikacją YourWay. Wobec tego poruszający się po przychodni mogą uzyskać informacje głosowe, np. na temat rozmieszczenia gabinetów, wprost ze swoich telefonów.

Realizacje znajdziesz w naszej bazie Yourway:
https://yourway.szansadlaniewidomych.org/location/1245 

logo Yourway

Przychodnia Leczniczo-Rehabilitacyjna w Laskach z udźwiękowionym planem

Dla Przychodni Leczniczo-Rehabilitacyjnej w Laskach tyflospecjaliści Altixu wykonali udźwiękowiony, dotykowy plan informacyjny  ze znacznikiem NFC kompatybilnym z aplikacją YourWay. Tablica z planem wykonana z tworzywa PMMA, umieszczona jest na stojaku ze stali malowanej na kolor jasnoszary. Sam plan utrzymany jest w kolorach jasnozielonym, żółtym i czarnym, na białym tle. Zawiera legendę w czarnym druku i w brajlu, w dotykowe elementy wiernie odwzorowujące topografię obiektu i w metalowe przyciski, po wciśnięciu których pacjenci usłyszą głosowe komunikaty dotyczące: dostosowania budynku, lokalizacji gabinetów lekarskich, rehabilitacyjnych i terapeutycznych, znajdujących się na parterze i gabinetów znajdujących się na piętrze.

Realizacje znajdziesz w naszej bazie Yourway:
https://yourway.szansadlaniewidomych.org/location/1245

Udźwiękowiony, informacyjny plan tyflograficzny w Przychodni Leczniczo-Rehabilitacyjnej w Laskach.

Mazowiecki NFZ z liniami naprowadzającymi i pętlami indukcyjnymi

W siedzibie Mazowieckiego Oddziału Wojewódzkiego Narodowego Funduszu Zdrowia pracownicy Altixu wykonali tyflograficzny plan informacyjny ze znacznikami YourWay Beacon i NFC, linie naprowadzające i pola uwagi, cztery znaczniki YourWay Beacon i pięć znaczników YourWay Plus. Na zlecenie NFZ dostarczono ponadto trzy przenośne pętle indukcyjne do komunikowania się z osobami niedosłyszącymi.

Tyflograficzny plan informacyjny utrzymany w niebiesko-biało-szaro-czarnej kolorystyce, z żółtymi elementami, wykonany jest z tworzywa PMMA. Ma postać tablicy usytuowanej na ergonomicznie pochylonym stojaku ze stali malowanej na kolor czarny. Zawiera legendę w czarnym druku i w brajlu i wypukłe odwzorowania pomieszczeń obiektu.

Na posadzkach znajdują się szare linie naprowadzające i pola uwagi w tym samym kolorze.

Realizacje znajdziesz w naszej bazie Yourway:
https://yourway.szansadlaniewidomych.org/location/1202

Tyflograficzny plan informacyjny ze znacznikami YourWay Beacon i NFC, linie naprowadzające i pola uwagi, znaczniki YourWay Plus w siedzibie Mazowieckiego Oddziału Wojewódzkiego Narodowego Funduszu Zdrowia.

Urząd Miejski w Białej dobrze przygotowany na przyjęcie niewidomych klientów

W Urzędzie Miejskim w Białej pracownicy Altixu wykonali cztery dotykowe plany informacyjne, w tym dwa udźwiękowione, ze znacznikami YourWay Beacon i NFC kompatybilnymi z aplikacją YourWay, trzy tablice informacyjne, 42 sztuki tabliczek informacyjnych w czarnym druku i w brajlu, 15 tabliczek informacyjnych w czarnym druku i w brajlu z piktogramami. Wykonane zostały ponadto linie naprowadzające o łącznej długości 20 metrów. Zainstalowane zostały także dwa komplety systemu przywoławczo-alarmowego StepHear.

Udźwiękowione, informacyjne plany tyflograficzne w postaci tablic z tworzywa PMMA umieszczono na ergonomicznie pochylonych stojakach. Na grafitowym tle tablic znajdują się wielobarwne, wypukłe elementy topografii urzędu, legendy w czarnym druku i w brajlu, wspomniane znaczniki NFC i metalowe przyciski, po wciśnięciu których uzyskuje się głosowe komunikaty dotyczące wybranego elementu legendy. Dwa pozostałe informacyjne plany tyflograficzne umieszczone są na ścianach. Poza znacznikami NFC zawierają znaczniki YourWay Beacon.

Duże, grafitowo-biało-czerwone tablice informacyjne zawierają nazwy wydziałów urzędu znajdujących się na poszczególnych kondygnacjach i numery pokoi.

Realizacje znajdziesz w naszej bazie Yourway:
https://yourway.szansadlaniewidomych.org/location/1217

Dotykowe plany informacyjne ze znacznikami YourWay Beacon i NFC, tablice i tabliczki informacyjne w czarnym druku i w brajlu  w Urzędzie Miejskim w Białej.