Plany informacyjne dla Starostwa Powiatowego w Augustowie

W trakcie realizacji wykonanej przez pracowników Altixu w siedzibie Starostwa Powiatowego w Augustowie zainstalowane zostały cztery dotykowe plany informacyjne z tworzywa PMMA ze znacznikami YourWay Beacon i NFC.

Dotykowe plany informacyjne opisują topografię wszystkich kondygnacji budynku – parteru i pięter od pierwszego do trzeciego, ułatwiając komfortowe dotarcie do odpowiedniego wydziału osobom z poważnymi dysfunkcjami wzroku.

Plany mają postać tablic utrzymanych w jednolitej, stonowanej kolorystyce – biały, czarny, zielony i drobne elementy w kolorze niebieskim. Zostały umieszczone w dostępnych miejscach, w pionie, na ścianach, na dystansach, opatrzone są legendami w czarnym druku i w brajlu, a także wspomnianymi już znacznikami.

Realizacje znajdziesz w naszej bazie Yourway:
https://yourway.szansadlaniewidomych.org/location/1124

BAZA DOSTĘPNYCH OBIEKTÓW YOURWAY
System YourWay to nie tylko nawigacja w przestrzeni otwartej i zamkniętej dzięki beaconom (nadajnikom) i aplikacji YourWay na smartfony. To także stale rozwijana baza obiektów przystosowanych do potrzeb i wymagań osób niepełnosprawnych. Obsługa bazy jest bardzo prosta – w otwartej na smartfonie aplikacji YourWay wystarczy wpisać miasto, do którego zamierzamy się wybrać, wówczas wyświetlone zostaną na smartfonie obiekty, które zostały przystosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych. Ponadto pojawi się informacja na jakie rodzaje przystosowania obiektów można liczyć. Nowy Teatr w Warszawie jest np. wyposażony w plany tyflograficzne (dotykowe, z legendami w brajlu) i w podjazdy dla osób poruszających się na wózkach. Obiekty mogą być dodawane do bazy przez użytkowników systemu YourWay lub też przez właścicieli placówek. Wyłącznie od Państwa zależy czy obiekt będzie dostępny i czy znajdzie się w bazie YourWay. Zachęcamy do przystosowania Państwa placówki do potrzeb i wymagań osób niepełnosprawnych i dodania jej do bazy YourWay! 

4 plany PMMA ze znacznikami YourWay Beacon i NFC w Starostwie Powiatowym w Augustowie.

Dzień Dziecka z Altix

W tym szczególnym dniu w roku życzymy wszystkim dzieciom małym i dużym mnóstwa radości oraz spełnienia wszelkich marzeń. Oby świat był bardziej dostępny dla wszystkich i pozbawiony wszelkich barier, a uśmiech nigdy nie znikał z dziecięcych buzi😊

Słabowidząca Dziewczynka Bawi Się Kolorowymi Klockami Z Oznaczeniami Brajlowskimi.

Pan Marek Kalbarczyk nominowany do nagrody Polski przedsiębiorca 2022 „Gazety Polskiej Codziennej”

Pan Marek Kalbarczyk, założyciel firmy Altix oraz Fundacji Szansa dla Niewidomych został nominowany do nagrody „Polski Przedsiębiorca Gazety Polskiej Codziennie” w kategorii innowator oraz w kategorii filantrop.

To już ósma edycja konkursu, którego głównym zadaniem jest wyłonienie najlepszych polskich przedsiębiorców, wskazanie tych najbardziej pomysłowych i innowacyjnych, nagrodzenie filantropów oraz pochwalenie się eksporterami towarów wytworzonych w Polsce.

Wyłonienie zwycięzców nastąpi na uroczystej Gali 12 czerwca 2023 r.

Więcej szczegółów dotyczących konkursu można znaleźć na stronie organizatora pod poniższym linkiem: https://pp.gpcodziennie.pl/

Statuetki Dla Zwycięzców Konkursu Nagrody Polski Przedsiębiorca „Gazety Polskiej Codziennej ” Z Roku 2020

YourWay w UG w Klembowie dla osób niewidomych i słabowidzących

Osoby niewidome i słabowidzące z pewnością docenią zmiany, jakie zaszły w Urzędzie Gminy w Klembowie. Tyflospecjaliści Altixu wyposażyli dotykowe plany informacyjne w znaczniki YourWay Beacon. Przy wsparciu głosowych komunikatów wprost ze smartfonów odwiedzających urząd, załatwianie różnych formalności będzie znacznie prostsze. Telefon z zainstalowaną, bezpłatną aplikacją YourWay, skomunikuje się ze znacznikiem i przetworzy otrzymane dane na głosowe komunikaty. Tym sposobem głosowy przewodnik poprowadzi przez gąszcz gabinetów urzędu i podpowie, co i gdzie załatwić.

Realizacje znajdziesz w naszej bazie Yourway:
https://yourway.szansadlaniewidomych.org/location/1117

Urząd Gminy W Klembowie

UG w Klembowie dostosowany do potrzeb osób z dysfunkcjami wzroku

Realizacja w siedzibie Urzędu Gminy w Klembowie wykonana przez tyflospecjalistów Altixu obejmowała instalację trzech dotykowych planów informacyjnych z tworzywa PMMA ze znacznikami YourWay Beacon i NFC, a także 34 tabliczki informacyjne w brajlu.

Dotykowe plany informacyjne zostały wykonane w stonowanej kolorystyce – szary, biały, czarny, zielony i drobne elementy w kolorze czerwonym. Plany opisują parter budynku, a także mieszczące się w nim: Zakład Gospodarki Komunalnej i Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej. Zostały umieszczone w pionie, na ścianach, na dystansach. Są opatrzone legendami w czarnym druku i w brajlu, a także wspomnianymi już znacznikami.

Informacyjne tabliczki brajlowskie zostały zamontowane na drzwiach lub w ciągach komunikacyjnych.

Realizacje znajdziesz w naszej bazie Yourway:
https://yourway.szansadlaniewidomych.org/location/1117

Plany PMMA Ze Znacznikami Yourway Beacon I NFC 34 Tabliczki Informacyjne W Brajlu W Urzędzie Gminy

Wszystkiego najlepszego z okazji Dnia Matki życzy Altix

Kochane Mamy,

W tym wyjątkowym dniu pragniemy Wam wszystkim podziękować za to, że jesteście oraz złożyć najserdeczniejsze życzenia zdrowia, szczęścia, radości, a także spełnienia wszystkich najskrytszych marzeń.

Tekst alternatywny: Młoda, niewidoma, uśmiechnięta mama z córką.

Młoda, niewidoma, uśmiechnięta mama z córką.

Punkty handlowe nieczynne w dniach 22-24.05.2023 r.

Szanowni Państwo,

Informujemy, że w dniach 22-24.05.2023 niektóre nasze Punkty Handlowe będą nieczynne z powodu naszego udziału w Konferencji REHA FOR THE BLIND IN POLAND. Zapraszamy do kontaktu w czwartek 25.05.2023 r.

Światowy Dzień Wiedzy o Dostępności

Każdego roku w trzeci czwartek maja obchodzony jest Światowy Dzień Wiedzy o Dostępności (ang. Global Accessibility Awarness Day – GAAD). Pierwszy raz był obchodzony w Los Angeles w 2012. Celem tego dnia jest zachęcenie wszystkich do uczenia się, mówienia i myślenia o dostępności cyfrowej, a także o osobach ze szczególnymi potrzebami.

W Polsce 23 maja 2019 r. weszła w życie ustawa z dnia 4 kwietnia 2019 roku o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych. Ustawa ta wymaga, aby strony internetowe i aplikacje mobilne były zgodne z wytycznymi WCAG 2.1.

WCAG (Web Content Accessibility Guidelines) to zestaw rekomendacji i zalecań, jakie powinniśmy stosować przy tworzeniu i rozwoju stron internetowych i aplikacji mobilnych. Wytyczne te zostały opracowane przez grupę Web Accessibility Initiative (WAI), która działa przy organizacji World Wide Web Consortium (W3C).

Wdrożenie zaleceń przynosi bardzo dużo korzyści dla osób ze szczególnymi potrzebami i sprawia, że treści opublikowane na stronach www są bardziej dostępne m. in. dla osób niewidomych, niedowidzących, głuchych, niedosłyszących.

Zastosowanie wytycznych WCAG 2.1 niweluje m. in. takie ograniczenia jak:

  • brak możliwości poruszania się po stronie internetowej za pomocą klawiatury
  • niepoprawnie sformułowaną strukturę nagłówków
  • brak napisów przy animacjach i filmach
  • niewłaściwy kontrast
  • skomplikowany język

 

W Światowym Dniu Wiedzy o Dostępności zachęcamy wszystkich, aby czynnie włączyli się w obchody tego dnia, poprzez np. publikację na stronie internetowej lub mediach społecznościowych treści napisanej prostym językiem, zdjęcia lub grafiki z tekstem alternatywnym opisującym to, co on przedstawia a nawet poprzez obejrzenie filmu z audiodeskrypcją bez patrzenia na ekran.

Tworząc treści, które publikujemy w Internecie pamiętajmy o dostępności cyfrowej nie tylko w tym jednym dniu w roku.

Zbliżenie Klawiatury , Na Której Jeden Klawisz W Kolorze Zielonym Przedstawia Piktogram Z Osobą Na Wózku Inwalidzkim.

TBS w Rudzie Śląskiej z tablicami informacyjnymi w brajlu

To już kolejna realizacja przygotowana dla Towarzystwa Budownictwa Społecznego w Rudzie Śląskiej przez pracowników Altixu. Tym razem wykonanych zostało 20 tablic informacyjnych w czarnym druku i w brajlu. Tablice utrzymane są w jednolitej kolorystyce – czarne liternictwo na białym tle, niebiesko-czerwone logo TBS i czerwone numery telefonów wewnętrznych.

Tablice Informacyjne

Katowicki Zakład Rehabilitacji Leczniczej już ze znacznikiem YourWay

Dotykowy plan informacyjny stworzony przez pracowników Altixu dla Zakładu Rehabilitacji Leczniczej w Górnośląskim Centrum Medycznym im. prof. Leszka Gieca w Katowicach, został przez nich wyposażony w znacznik YourWay Beacon. Dzięki temu pacjentom z dysfunkcjami wzroku znacznie łatwiej będzie samodzielnie trafić do odpowiedniego gabinetu. Wystarczy pobrać i zainstalować na swoim smartfonie darmową aplikację YourWay, która połączy się ze znacznikiem i po odebraniu danych, przetworzy je na głosowe komunikaty dotyczące topografii placówki. Komunikaty będą słyszalne wprost ze smartfona.

Realizacje znajdziesz w naszej bazie Yourway:
https://yourway.szansadlaniewidomych.org/location/1112

Grafika przedstawia logo yourWay