Urząd Miasta Zambrów

Realizacja obejmuje dotykowy plan informacyjny z PMMA wyposażony w znaczniki YourWay Plus i NFC, aluminiowe tabliczki informacyjne w brajlu i czarnym druku na drzwi i poręcze schodów, tabliczki informacyjne z PMMA przy domofonach, a także pole uwagi przed dotykowym planem informacyjnym. Realizacja powstała w budynku Urzędu Miasta Zambrów. Plan jest umieszczony na zewnątrz, przed obiektem. Ma postać ergonomicznie pochylonej tablicy na stojaku ze stali malowanej proszkowo na kolor jasnoszary. Plan utrzymany jest w biało-niebiesko-czarnej kolorystyce z drobnymi, czerwonymi elementami i opatrzony legendą w brajlu i w czarnym druku. Został wyposażony w znaczniki YourWay Plus i NFC, opatrzony legendą w czarnym druku i w brajlu. Brajlowskie i czarnodrukowe tabliczki  informacyjne przy domofonach mają zawierają informacje w czarnym druku i w brajlu. Przed planem informacyjnym znajduje się pole uwagi w kontrastowym, żółtym kolorze.

Realizacje znajdziesz w naszej bazie Yourway:
https://yourway.szansadlaniewidomych.org/location/536

BAZA DOSTĘPNYCH OBIEKTÓW YOURWAY
System YourWay to nie tylko nawigacja w przestrzeni otwartej i zamkniętej dzięki beaconom (nadajnikom) i aplikacji YourWay na smartfony. To także stale rozwijana baza obiektów przystosowanych do potrzeb i wymagań osób niepełnosprawnych. Obsługa bazy jest bardzo prosta – w otwartej na smartfonie aplikacji YourWay wystarczy wpisać miasto, do którego zamierzamy się wybrać, wówczas wyświetlone zostaną na smartfonie obiekty, które zostały przystosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych. Ponadto pojawi się informacja na jakie rodzaje przystosowania obiektów można liczyć. Nowy Teatr w Warszawie jest np. wyposażony w plany tyflograficzne (dotykowe, z legendami w brajlu) i w podjazdy dla osób poruszających się na wózkach. Obiekty mogą być dodawane do bazy przez użytkowników systemu YourWay lub też przez właścicieli placówek. Wyłącznie od Państwa zależy czy obiekt będzie dostępny i czy znajdzie się w bazie YourWay. Zachęcamy do przystosowania Państwa placówki do potrzeb i wymagań osób niepełnosprawnych i dodania jej do bazy YourWay! 

Dotykowy plan informacyjny ze znacznikami YourWay Plus i NFC, tabliczki informacyjne w brajlu i w czarnym druku na drzwi i poręcze schodów, tabliczki informacyjne przy domofonach, pole uwagi w Urzędzie Miasta Zambrów