Starostwo Powiatowe w Pszczynie

W siedzibie Starostwa Powiatowego w Pszczynie został wykonany dotykowy plan informacyjny ze znacznikami YourWay Beacon i NFC, a także tabliczka informacyjne w czarnym druku i w brajlu. Oba elementy wykonane są z wytrzymałego tworzywa PMMA.

Dotykowy plan informacyjny utrzymany jest w biało-czarno-grafitowej kolorystyce. Znajdziemy tam również drobne elementy w kolorze żółtym. Plan zawiera dotykowe struktury topografii parteru budynku, a także legendę w czarnym druku i w brajlu. Umieszczony jest w pionie, na ścianie, na dystansach. Oba znajdujące się na planie znaczniki służą komunikacji z aplikacją mobilną YourWay.   

Tabliczka informacyjna do umieszczenia na drzwiach lub obok nich zawiera napisy w czarnym druku i w brajlu. Zastosowana w niej kolorystyka koresponduje z planem informacyjnym. Jest to czerń i biel.

Realizacje znajdziesz w naszej bazie Yourway:
https://yourway.szansadlaniewidomych.org/location/1066

BAZA DOSTĘPNYCH OBIEKTÓW YOURWAY
System YourWay to nie tylko nawigacja w przestrzeni otwartej i zamkniętej dzięki beaconom (nadajnikom) i aplikacji YourWay na smartfony. To także stale rozwijana baza obiektów przystosowanych do potrzeb i wymagań osób niepełnosprawnych. Obsługa bazy jest bardzo prosta – w otwartej na smartfonie aplikacji YourWay wystarczy wpisać miasto, do którego zamierzamy się wybrać, wówczas wyświetlone zostaną na smartfonie obiekty, które zostały przystosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych. Ponadto pojawi się informacja na jakie rodzaje przystosowania obiektów można liczyć. Nowy Teatr w Warszawie jest np. wyposażony w plany tyflograficzne (dotykowe, z legendami w brajlu) i w podjazdy dla osób poruszających się na wózkach. Obiekty mogą być dodawane do bazy przez użytkowników systemu YourWay lub też przez właścicieli placówek. Wyłącznie od Państwa zależy czy obiekt będzie dostępny i czy znajdzie się w bazie YourWay. Zachęcamy do przystosowania Państwa placówki do potrzeb i wymagań osób niepełnosprawnych i dodania jej do bazy YourWay! 

Dotykowy Plan Informacyjny