Powiatowy Urząd Pracy w Siedlcach

W Powiatowym Urzędzie Pracy w Siedlcach wykonano 5 dotykowych planów informacyjnych ze znacznikami YourWay Beacon i NFC, 32 metalowe tabliczki informacyjne w brajlu, 2 tabliczki informacyjne w czarnym druku i w brajlu, a także pola uwagi przed planami informacyjnymi.

Dotykowe plany informacyjne wykonane są na tablicach z PMMA. Cztery umieszczono w pionie, na ścianach, na dystansach. Jeden z nich, plan parteru, został usytuowany na ergonomicznie pochylonym stojaku ze stali malowanej proszkowo na kolor czarny. Wszystkie tablice utrzymane są w jednolitej kolorystyce. Na czarnym tle znajdują się dotykowe elementy w kolorach żółtym, szarym, zielonym i drobne detale w kolorach czerwonym i niebieskim. Wszystkie plany opatrzone są legendami w czarnym druku i w brajlu, a także wspomnianymi już znacznikami YourWay Beacon i NFC. Przed każdym z planów widoczne są kontrastowe, żółte pola uwagi.

Przestrzeń opisują ponadto metalowe tabliczki informacyjne w brajlu umieszczone na drzwiach lub obok nich. Całości realizacji dopełniają dwie tabliczki informacyjne wykonane z tworzywa PMMA. Znajdują się na nich napisy w czarnym druku i w brajlu, a także piktogramy.

Realizacje znajdziesz w naszej bazie Yourway:
https://yourway.szansadlaniewidomych.org/location/1055

BAZA DOSTĘPNYCH OBIEKTÓW YOURWAY
System YourWay to nie tylko nawigacja w przestrzeni otwartej i zamkniętej dzięki beaconom (nadajnikom) i aplikacji YourWay na smartfony. To także stale rozwijana baza obiektów przystosowanych do potrzeb i wymagań osób niepełnosprawnych. Obsługa bazy jest bardzo prosta – w otwartej na smartfonie aplikacji YourWay wystarczy wpisać miasto, do którego zamierzamy się wybrać, wówczas wyświetlone zostaną na smartfonie obiekty, które zostały przystosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych. Ponadto pojawi się informacja na jakie rodzaje przystosowania obiektów można liczyć. Nowy Teatr w Warszawie jest np. wyposażony w plany tyflograficzne (dotykowe, z legendami w brajlu) i w podjazdy dla osób poruszających się na wózkach. Obiekty mogą być dodawane do bazy przez użytkowników systemu YourWay lub też przez właścicieli placówek. Wyłącznie od Państwa zależy czy obiekt będzie dostępny i czy znajdzie się w bazie YourWay. Zachęcamy do przystosowania Państwa placówki do potrzeb i wymagań osób niepełnosprawnych i dodania jej do bazy YourWay! 

Dotykowe plany informacyjne ze znacznikami YourWay Beacon i NFC, tabliczki informacyjne w czarnym druku i w brajlu, metalowe tabliczki informacyjne w brajlu, pola uwagi przed planami informacyjnymi.