Nowy Teatr w Warszawie

Realizacja obejmuje niezwykle estetyczny i elegancki, dotykowy plan informacyjny obiektu i dotykowe plany informacyjne toalety dla osób niepełnosprawnych w budynku Nowego Teatru w Warszawie. Ergonomicznie pochylona tablica z dotykowym planem informacyjnym budynku umieszczona jest na stojaku z chromowanej stali w kolorze ciemnografitowym. Stojak stanowi jedną całość z tablicą. Plan usytuowany jest z prawej strony tablicy, zaś legenda z lewej jej strony. Biały obrys planu znajduje się na czarnym tle, podobnie legenda – białe litery na czarnym tle. Legenda jest ponadto opisana w brajlu. W tej samej kolorystyce utrzymana jest tablica z planem informacyjnym toalety dla osób niepełnosprawnych. Jedynym odstępstwem jest amarantowy element „Tu jesteś”. Plan toalety umieszczony jest na jej drzwiach, w pionie i został opatrzony legendą.

Plan znajdziesz w naszej bazie Yourway:
https://yourway.szansadlaniewidomych.org/location/90

BAZA DOSTĘPNYCH OBIEKTÓW YOURWAY
System YourWay to nie tylko nawigacja w przestrzeni otwartej i zamkniętej dzięki beaconom (nadajnikom) i aplikacji YourWay na smartfony. To także stale rozwijana baza obiektów przystosowanych do potrzeb i wymagań osób niepełnosprawnych. Obsługa bazy jest bardzo prosta – w otwartej na smartfonie aplikacji YourWay wystarczy wpisać miasto, do którego zamierzamy się wybrać, wówczas wyświetlone zostaną na smartfonie obiekty, które zostały przystosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych. Ponadto pojawi się informacja na jakie rodzaje przystosowania obiektów można liczyć. Nowy Teatr w Warszawie jest np. wyposażony w plany tyflograficzne (dotykowe, z legendami w brajlu) i w podjazdy dla osób poruszających się na wózkach. Obiekty mogą być dodawane do bazy przez użytkowników systemu YourWay lub też przez właścicieli placówek. Wyłącznie od Państwa zależy czy obiekt będzie dostępny i czy znajdzie się w bazie YourWay. Zachęcamy do przystosowania Państwa placówki do potrzeb i wymagań osób niepełnosprawnych i dodania jej do bazy YourWay! 

Nowy Teatr 1 Nowy Teatr 2 

Zapraszamy do zapoznania się z naszym kompendium: Przestrzeń i jej obrazy Dźwięk, tyflografika i magnigrafika. Kompendium

UE (2)