Muzeum Gross-Rosen w Rogoźnicy - Przewodnik

Realizacja obejmuje brajlowski i czarnodrukowy przewodnik z termoformowanymi, wypukłymi grafikami obiektów i makieta obozu koncentracyjnego Gross-Rosen wykonana z tworzywa modelarskiego i zabezpieczona lakierem. Zleceniodawcą było Muzeum Gross-Rosen w Rogoźnicy.  Przewodnik ma postać bindowanej książki. Zawiera opisy obiektów muzeum, a także ich wypukłe grafiki wykonane w technologii termoformowania, czyli uwypuklania na gorąco. Ilustracje są równocześnie czarnodrukowymi grafikami. Wśród nich znajdują się m.in. brama główna, fragment tzw. bloku francuskiego, kantyna SS, wagoniki wąskotorowe, inaczej koleby, z fragmentem torowiska, barak więźniarski, łaźnia, wieża strażnicza i – jakkolwiek okropnie to brzmi – polowy piec krematoryjny. Wyjątkowo estetyczna makieta obozu jest jasnoszara. Osoby niewidome mogą dotknąć poszczególnych obiektów i zapoznać się z topografią Gross-Rosen.

Realizacje znajdziesz w naszej bazie Yourway:

BAZA DOSTĘPNYCH OBIEKTÓW YOURWAY
System YourWay to nie tylko nawigacja w przestrzeni otwartej i zamkniętej dzięki beaconom (nadajnikom) i aplikacji YourWay na smartfony. To także stale rozwijana baza obiektów przystosowanych do potrzeb i wymagań osób niepełnosprawnych. Obsługa bazy jest bardzo prosta – w otwartej na smartfonie aplikacji YourWay wystarczy wpisać miasto, do którego zamierzamy się wybrać, wówczas wyświetlone zostaną na smartfonie obiekty, które zostały przystosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych. Ponadto pojawi się informacja na jakie rodzaje przystosowania obiektów można liczyć. Nowy Teatr w Warszawie jest np. wyposażony w plany tyflograficzne (dotykowe, z legendami w brajlu) i w podjazdy dla osób poruszających się na wózkach. Obiekty mogą być dodawane do bazy przez użytkowników systemu YourWay lub też przez właścicieli placówek. Wyłącznie od Państwa zależy czy obiekt będzie dostępny i czy znajdzie się w bazie YourWay. Zachęcamy do przystosowania Państwa placówki do potrzeb i wymagań osób niepełnosprawnych i dodania jej do bazy YourWay! 

W trakcie realizacji tyflograficznej w Muzeum Gross-Rosen w Rogoźnicy, w muzeum poświęconym niemieckiemu, nazistowskiemu obozowi koncentracyjnemu, wykonany został udźwiękowiony, dotykowy plan informacyjny głównego budynku ekspozycyjnego obiektu ze znacznikami YourWay Plus i NFC. W trakcie realizacji tyflograficznej w Muzeum Gross-Rosen w Rogoźnicy, w muzeum poświęconym niemieckiemu, nazistowskiemu obozowi koncentracyjnemu, wykonany został udźwiękowiony, dotykowy plan informacyjny głównego budynku ekspozycyjnego obiektu ze znacznikami YourWay Plus i NFC.