Wielka woda z audiodeskrypcją od dzisiaj w serwisie Netflix

Serwis VOD Netflix co miesiąc dostarcza nam ogromną bazę filmów i seriali, które możemy oglądać w wolnym czasie. Bardzo duża ich część zawiera audiodeskrypcję w języku angielskim, ale niestety tylko nieliczne produkcje posiadają taką dodatkową ścieżkę dźwiękową w języku polskim. Jednak w ostatnim czasie ten serwis streamingowy decyduje się na tworzenie swoich produkcji w naszym kraju lub z Polakami w obsadzie, co przekłada się na to, że otrzymujemy wspaniałe filmy i seriale właśnie z polską audiodeskrypcją. Przykładem takiej produkcji w ostatnich tygodniach jest „Broad Peak”, który opowiada losy alpinisty Macieja Berbeki. Dzisiaj do grona takich seriali dołącza „Wielka woda”.

Akcja tego serialu rozgrywa się podczas powodzi stulecia, która miała miejsce w 1997 roku we Wrocławiu. Fabuła tej produkcji bazuje na faktach, lecz nie jest dokładną kroniką tamtych czasów, co pozwoliło na swobodne opowiedzenie losów każdego z bohaterów. W głównej roli występuje Agnieszka Żulewska, która wciela się w hydrolożkę ze skomplikowaną przeszłością. Pewnego dnia zostaje wezwana na konsultacje sztabu kryzysowego, który ma przewidzieć czy Wrocław oraz jego okolice będą zagrożone powodzią, co stawia ją przed podjęciem bardzo istotnej decyzji, która może mieć poważne konsekwencje dla całego miasta. Na podtrzymanie atmosfery niepokoju i nadchodzącej grozy świetnie wpływa doskonała muzyka Jana Komara.

Twórcy serialu stanęli przed dużym wyzwaniem, jakim była strona techniczna produkcji. Pokazanie kluczowych momentów samej powodzi, kiedy np. woda sięgała pierwszego czy drugiego piętra budynku było trudnym przedsięwzięciem, ale reżyserowie Jan Holoubek i Bartłomiej Ignaciuk wywiązali się świetnie z tego zadania. Na potrzeby tego serialu zostały zbudowane scenografie, które napełniono wodą, co pozwoliło aktorom na odgrywanie scen w rzeczywistych warunkach, np. pływanie łodzią czy chodzenie zanurzonym w wodzie do pasa.

Napiszcie w komentarzach pod tym postem jakie produkcje z polską audiodeskrypcją spodobały się Wam w serwisie Netflix.

Link do serialu „Wielka woda”: https://www.netflix.com/pl/title/81318108

Miłego oglądania!