Sprzedaż Altixu w pierwszym półroczu – dominują kontrahenci z Podlasia

Mijające powoli pierwsze półrocze tego roku, mimo wszelkich ograniczeń, wynikających ze specyficznej sytuacji postpandemicznej i wojennej, było dla naszej firmy całkiem owocne, jeśli chodzi o sprzedaż produktów.

Zarząd Dróg i Zieleni z Suwałk zakupił u nas pętlę indukcyjną SmartLoop, wspomagającą rozmowy podczas spotkań z udziałem osób z niedosłuchem, stosujących aparaty słuchowe. To bardzo dobry wybór, urządzenie łatwe w montażu i proste w obsłudze.

Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy im. Waldemara Kikolskiego z Białegostoku zamówił u nas matę ewakuacyjną, ślizgową matę umożliwiającą płynny transport osób niepełnosprawnych lub obłożnie chorych zarówno po schodach, jak i na płaskich powierzchniach.

Gminny Ośrodek Kultury w Turośli zaopatrzył się w naszej firmie w walizkową pętlę indukcyjną. Z pewnością jest to produkt godny polecenia, jako że obejmuje nagłośnieniem obszar aż 150 metrów kwadratowych, zapewniając wysokiej jakości dźwięk docierający do uszu osób niedosłyszących.

Podlasie na naszej zakupowej liście ma zdecydowanie dominującą pozycję. Poza wspomnianym już SOSW z Białegostoku, ZDiZ z Suwałk i GOK z Turośli, zakupy robiła u nas Wyższa Szkoła Ekonomiczna z Białegostoku. Doskonałym wyborem placówki jest Luna 6 - ręczna, kieszonkowa lupa elektroniczna o wysokiej jakości obrazie i powiększeniu do 19 razy, umożliwiająca osobom niedowidzącym czytanie dowolnych tekstów i podgląd obiektów.

Białostocka firma FONT 2 zaopatrzyła się w sześć egzemplarzy specjalistycznej klawiatury VisionBoard przeznaczonej dla osób słabowidzących, wyposażonej w duże klawisze z wyraźnym, kontrastującym nadrukiem, a także w sześć dużych myszy komputerowych Big Track, umożliwiających obsługę komputerów przez użytkowników z poważnymi dysfunkcjami rąk, nawet z niedowładami, a także, ze względu na duże przyciski i ich kontrastowe kolory, obsługę komputerów przez osoby niedowidzące. 

Jednak nie tylko Podlasie kupowało od nas. Fizjomed z mazowieckiego Lipska, w drodze przetargu, zakupił sześć sztuk przenośnego, łatwego w obsłudze urządzenia do komunikacji alternatywnej QuickTalker, przeznaczonego dla dzieci autystycznych, dla niemówiących dzieci i dorosłych, dla osób z porażeniem mózgowym czy z niepełnosprawnościami sprzężonymi. Ta sama firma nabyła także dwanaście lasek podpórczych. PPHU Techkom z Połczyna Zdroju zaopatrzył się w sreen reader Jaws Standard.

LOGO ALTIX