Altix na Virtual Warsaw – miasto przyjazne dla niewidomych!

Zapraszamy serdecznie do udziału w wydarzeniu organizowanym przez Fundację Szansa dla Niewidomych w ramach REHA FOR THE BLIND IN POLAND, które odbędzie się w dniach 13-15 października 2018 w Warszawie! Już po raz szesnasty wspieramy działania Fundacji w organizacji tego niesamowitego, międzynarodowego spotkania niewidomych, słabowidzących i ich bliskich.

Tegoroczna konferencja i piknik pod tytułem „Virtual Warsaw – miasto przyjazne dla niewidomych”, po raz pierwszy odbędzie się w warszawskim Centrum Nauki Kopernik oraz na terenie pobliskich bulwarów wiślanych.

Podczas części konferencyjnej i paneli dyskusyjnych czeka na nas mnóstwo ciekawych wykładów, dyskusji i warsztatów prowadzonych przez reprezentantów władz M. St. Warszawa i Mazowsza, ważnych postaci ze środowiska osób z dysfunkcją wzroku oraz specjalistów z zakresu dostępności i nowoczesnych technologii wspomagających z całego świata. Na zakończenie pierwszego dnia konferencji, odbędzie się koncert Kamila Czeszela, w czasie którego będziemy mogli poczuć, że niezależnie od naszych ograniczeń, wszyscy jesteśmy razem.

Nie zabraknie także rozrywki. Podczas dwudniowego pikniku integracyjnego na bulwarach wiślanych będzie można wziąć udział w warsztatach garncarskich, pograć w wielkiego Chińczyka, w którym samemu jest się pionkiem, dźwiękową piłkę nożną i showdown, nauczyć się brajla, pojeździć na tandemie, spróbować swoich sił w strzelectwie laserowym oraz poznać lepiej geografię dzięki wypukłej, udźwiękowionej mapie świata.

Równolegle do tych wydarzeń, zapraszamy na wystawę „Świat dotyku, dźwięku i magnigrafiki” oraz wystawę nowoczesnych technologii. Będziemy prezentować nasze produkty wraz z wystawcami z całego świata!

 

Zapraszamy do zapoznania się z  harmonogramem Virtual Warsaw – miasto przyjazne dla niewidomych.

 

BANER