Udźwiękowione plany na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim dostępne dla osób niewidomych i niedosłyszących

W budynkach Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego specjaliści Altixu zamontowali pięć udźwiękowionych, tyflograficznych planów informacyjnych ze znacznikami NFC, kompatybilnymi z aplikacją YourWay. Każdy z planów wyposażony jest dodatkowo w monosłuchwkę z wbudowaną pętlą indukcyjną.

Udźwiękowione plany informacyjne umieszczone są na ergonomicznie pochylonych postumentach ze stali. Postumenty malowane są proszkowo na kolor jasnoszary lub jasnobeżowy, w zależności od kolorystyki wnętrza, w którym są usytuowane. Plany utrzymane są w granatowo-szaro-białej kolorystyce. Przy legendach planów poszczególnych budynków i ich kondygnacji, znajdują się metalowe przyciski, po których wciśnięciu z głośnika odzywają się przypisane do nich informacje, dotyczące wybranych obiektów. Wszystkie plany zawierają legendy w czarnym druku i w brajlu, a także wspomniane znaczniki.

Wbudowane pętle indukcyjne powodują, że po podniesieniu słuchawki, znajdującej się z prawej strony postumentu z planem, dźwięk z głośnika przenosi się do słuchawki i osoby z aparatem słuchowym mogą zapoznać się z nagranymi informacjami.

Realizacje znajdziesz w naszej bazie Yourway:
https://yourway.szansadlaniewidomych.org/location/1365

Udźwiękowione, tyflograficzne plany informacyjne ze znacznikami NFC w budynkach Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego.