Lokalizator przydatnym gadżetem dla osób niewidomych i słabowidzących

W dzisiejszych czasach większość nas często się gdzieś śpieszy, aby zdążyć pozałatwiać wszystkie zawodowe i prywatne sprawy. Niestety w całym tym zabieganiu czasami zdarza nam się coś zgubić nawet na terenie naszego mieszkania. Najczęściej są to klucze albo portfel, więc dwa podstawowe przedmioty, które używamy praktycznie każdego dnia. Na właśnie takie sytuacje dobrym wyborem jest zakup lokalizatora, który pomoże nam odnaleźć zagubioną rzecz.

Na rynku mamy do wyboru wiele takich urządzeń, które dźwiękiem, sygnałem świetlnym, a nawet dokładnym doprowadzeniem nas do zguby przez aplikację pozwalają na odnalezienie naszego przedmiotu. Po przypięciu go do kluczy lub włożeniu do portfela wywołujemy sygnał dźwiękowy w odpowiednim programie na smartfonie, gdzie w przypadku niektórych modeli mamy możliwość zlokalizowania na mapie lub poprzez głosowe wskazówki zagubionej rzeczy. W ostatnich miesiącach w Internecie można znaleźć także informacje, że taki lokalizator pozwolił namierzyć zgubiony bagaż w podróży lotniczej, więc jest to naprawdę przydatne małe urządzenie, które pozwoli szybko odnaleźć naszą zgubę i zmniejszyć panujący w dzisiejszych czasach poziom stresu.

Jeśli chcecie zobaczyć do czego może przydać się taki lokalizator osobom niewidomym i słabowidzącym, to zapraszamy Was do obejrzenia kolejnego filmu na naszym kanale: