Innowacyjna klawiatura brajlowska Hable One

Osoby niewidome i słabowidzące najczęściej obsługują smartfony za pomocą standardowych gestów wykonywanych na ekranie dotykowym, które zależą od używanego programu udźwiękawiającego. Jednak czasami, kiedy chcemy napisać dłuższy tekst na naszym telefonie, przydaje się dodatkowa bezprzewodowa klawiatura. W tym celu możemy użyć standardowych urządzeń z połączeniem Bluetooth, albo wykorzystać brajlowski monitor. Zaletą tego drugiego rozwiązania jest to, że przez cały czas pisania notatki możemy podglądać jej treść na brajlowskiej linijce, która znajduje się w dolnej części przedniego panelu.

Jednak wadą powyższych urządzeń jest ich wielkość, co czasami uniemożliwia nam skorzystanie z nich w podróży czy na spacerze. Dlatego ciekawym rozwiązaniem dla osób niewidomych i słabowidzących jest innowacyjna klawiatura brajlowska Hable One. Jest to niewielkie urządzenie, które posiada tylko 8 klawiszy i umożliwia po połączeniu się z naszym smartfonem na pisanie różnych tekstów. 6 przycisków, które znajdują się na środku głównego panelu, pozwalają na wstawianie znaków po wciśnięciu odpowiednich klawiszy. Są one ułożone na kształt standardowego sześciopunktu brajlowskiego, a konkretne litery, cyfry lub znaki interpunkcyjne wstawiamy po wciśnięciu kombinacji punktów brajlowskich, odpowiadających konkretnemu znakowi.

Zapraszamy Was do obejrzenia kolejnego filmu na naszym kanale, gdzie pokazujemy możliwości omawianego w powyższym tekście minimalistycznego urządzenia Hable One: