Dostępne kości dla osób niewidomych

W wolne zimowe wieczory każdy z nas lubi oderwać się od rzeczywistości i odpocząć w ulubiony sposób. Jedni wybiorą czytanie wciągającej książki lub oglądanie interesującego serialu, inni spędzą ten czas bardziej aktywnie idąc np. na spacer, a pozostali usiądą wygodnie w fotelu i zagrają z drugim domownikiem w grę. Osoby niewidome i słabowidzące mają w dzisiejszych czasach do wyboru kilka tytułów gier, które są dostosowane do ich potrzeb. Jedną z takich podstawowych rozgrywek są tradycyjne kości, które - odpowiednio oznaczone - pozwalają na bezwzrokowe granie z drugą osobą.

Podstawowe zasady tej szybkiej i przyjemnej gry zbliżone są bardzo do standardowego karcianego pokera. Pewnym dodatkiem jest tutaj tak zwana szkółka, która składa się z jedynek, dwójek, trójek, czwórek, piątek oraz szóstek, które muszą być wyrzucone w liczbie trzech, aby dana pozycja została zaliczona. Każdy gracz ma w jednej kolejce do trzech rzutów i po każdej turze musi być wpisana konkretna wartość liczbowa w daną komórkę tabeli stworzonej przed rozpoczęciem pojedynku. Na koniec rozgrywki podlicza się wszystkie zdobyte punkty i wygrywa ten gracz, który zdobył ich najwięcej. Szczegółowe zasady tej gry można bez problemu znaleźć w Internecie.

Jeśli chcielibyście zakupić pakiet takich oznaczonych kości wraz z kubeczkiem, to poniżej znajduje się link do takiego ciekawego produktu:

http://sklep.altix.pl/.../zestaw-do-gry-w-kosci-dla-osob...

Zapraszamy Was również do obejrzenia krótkiego materiału video na naszym kanale, gdzie pokazujemy wypukłe kości dla osób niewidomych: