Co osoba niewidoma może zbudować z klocków LEGO?

Każdy z nas spędza swój wolny czas nieco inaczej. Jedni lubią pooglądać wybrane filmy i seriale w aplikacji na smartfonie, drudzy zagłębić się w wciągającą książkę, a jeszcze inni poskładać własne, przemyślane konstrukcje z klocków LEGO. To właśnie one stają się w ostatnich miesiącach bardzo popularne w naszym kraju, co pokazuje zwiększająca się liczba oficjalnych sklepów czy różne wystawy i atrakcje związane z tą znaną duńską marką. Dodatkowo LEGO może być też bardzo dobrym pomysłem dla osób niewidomych i słabowidzących, o czym może świadczyć chociażby ciekawa budowla, którą stworzył autor Bloga o dostępności.

Konstrukcja przedstawia jednorodzinny dom, w którym są umiejscowione z drobnym wyposażeniem dwa pokoje, kuchnia, łazienka, przedpokój oraz schody prowadzące na drugie piętro. Budynek nie posiada dachu, co pozwala na bezproblemowe zajrzenie do jego środka. Poza tym budowla posiada inne podstawowe elementy tego typu konstrukcji, takie jak ściany, okna czy drzwi wejściowe z zadaszonym wejściem, do którego wchodzi się po dwóch schodkach. Obok domu stoi mała szopa z podwójnymi drzwiami, a cała konstrukcja naokoło oświetlona jest jasnymi ledowymi lampkami.

Jeśli chcielibyście zobaczyć tę budowlę ze wszystkich czterech stron oraz posłuchać kilka słów od jej autora, to zapraszamy do naszego kolejnego krótkiego materiału video: