W SP w Siemiatyczach zainstalowano znaczniki NFC kompatybilne z YourWay

W Starostwie Powiatowym w Siemiatyczach wykonano trzy udźwiękowione, tyflograficzne plany informacyjne ze znacznikami NFC kompatybilnymi z aplikacją YourWay.

Plany w postaci dużych tablic znajdują się na ergonomicznie pochylonych postumentach w bardzo jasnym odcieniu szarości. Plany są wielobarwne, przy czym elementy w kolorach niebieskim, zielonym, żółtym i różowym są niewielkie i kolory te są pastelowe. Przeważają powierzchnie w barwach jasna szarość, biel i czerń. Wszystkie plany zawierają dotykowe, schematyczne odwzorowanie obiektów znajdujących się na poszczególnych kondygnacjach, legendy w czarnym druku i w brajlu, a także metalowe przyciski, po których wciśnięciu odzywają się głosowe komunikaty dotyczące wybranego obiektu.

Znaczniki NFC znajdujące się na planach są kompatybilne z aplikacją YourWay.

Realizacje znajdziesz w naszej bazie Yourway:
https://yourway.szansadlaniewidomych.org/location/1261

BAZA DOSTĘPNYCH OBIEKTÓW YOURWAY
System YourWay to nie tylko nawigacja w przestrzeni otwartej i zamkniętej dzięki beaconom (nadajnikom) i aplikacji YourWay na smartfony. To także stale rozwijana baza obiektów przystosowanych do potrzeb i wymagań osób z niepełnosprawnościami. Obsługa bazy jest bardzo prosta – w otwartej na smartfonie aplikacji YourWay wystarczy wpisać miasto, do którego zamierzamy się wybrać, wówczas wyświetlone zostaną na smartfonie obiekty, które zostały przystosowane do potrzeb osób z niepełnosprawnościami. Ponadto pojawi się informacja na jakie rodzaje przystosowania obiektów można liczyć. Nowy Teatr w Warszawie jest np. wyposażony w plany tyflograficzne (dotykowe, z legendami w brajlu) i w podjazdy dla osób poruszających się na wózkach. Obiekty mogą być dodawane do bazy przez użytkowników systemu YourWay lub też przez właścicieli placówek. Wyłącznie od Państwa zależy czy obiekt będzie dostępny i czy znajdzie się w bazie YourWay. Zachęcamy do przystosowania Państwa placówki do potrzeb i wymagań osób z niepełnosprawnościami i dodania jej do bazy YourWay!

Starostwo Powiatowe w Siemiatyczach