SPZOZ w Złotoryi w pełni dostępny dla osób niewidomych i niedosłyszących

SPZOZ w Złotoryi stał się przyjazny zarówno dla osób niewidomych i niedowidzących, jak i dla osób niesłyszących. Realizacja tyflospecjalistów Altixu objęła dwa dotykowe plany informacyjne ze znacznikami YourWay Beacon i NFC, 20 tabliczek informacyjnych w czarnym druku i w brajlu, linie naprowadzające i pola uwagi, a także trzy przenośne pętle indukcyjne.

Jeden z dotykowych planów informacyjnych z tworzywa PMMA, duży, opisuje topografię przychodni. Umieszczony jest na ergonomicznie pochylonym stojaku ze stali malowanej proszkowo na kolor jasnoszary. Utrzymany jest w eleganckiej, biało-szaro-niebiesko-czarnej kolorystyce i opatrzony legendą w czarnym druku i w brajlu, a także wspomnianymi już znacznikami YourWay Beacon i NFC.

Drugi z planów, niewielki, umieszczono na dystansach, w pionie, na ścianie obok toalety. Opisuje on rozkład toalety i znajdujące się w niej obiekty. Jego kolorystyka koresponduje z kolorystyką planu przychodni.

Na drzwiach gabinetów i innych pomieszczeń przychodni zostały zainstalowane tabliczki z PMMA z napisami w czarnym druku i w brajlu, część z piktogramami.

W SPZOZ w Złotoryi wykonano ponadto 65 metrów bieżących linii naprowadzających i pól uwagi w kolorze grafitowym. Przychodnia została wyposażona w przenośne pętle indukcyjne nagłaśniające jej przestrzeń na potrzeby osób niedosłyszących.

Realizacje znajdziesz w naszej bazie Yourway:
https://yourway.szansadlaniewidomych.org/location/1108

Dotykowe plany informacyjne ze znacznikami YourWay Beacon i NFC, tabliczki informacyjne w czarnym druku i w brajlu, linie naprowadzające i pola uwagi.