Realizacja tyflograficzna w budynku Starostwa Powiatowego w Aleksandrowie Kujawskim

Pracownicy Altixu wykonywali kolejną z licznych realizacji tyflograficznych, tym razem w budynku Starostwa Powiatowego w Aleksandrowie Kujawskim. Obejmowała ona m.in. dwa dotykowe plany informacyjne parteru i piętra budynku, usytuowane na ergonomicznie pochylonych stojakach ze stali malowanej proszkowo na kolor grafitowy. Tablice z planami wykonane zostały z wytrzymałego tworzywa PMMA w szaro-czarno-biało-zielonej kolorystyce, z detalami w kolorze czerwonym. Plany zawierają wypukłe obiekty topografii budynku, legendy w czarnym druku i w brajlu oraz znaczniki YourWay Beacon i NFC.

Wykonano ponadto tabliczki informacyjne, umieszczane na ścianach, wykonane z tego samego tworzywa. Jest ich 40. Dopełnienie realizacji stanowią oznakowania w postaci kontrastowych nakładek na krawędzie schodów. Są to taśmy z metalu i żółtego tworzywa. W sumie wykonano aż 144 metry bieżące tego oznakowania.

Realizacje znajdziesz w naszej bazie Yourway:
https://yourway.szansadlaniewidomych.org/location/1191

Dotykowe plany informacyjne ze znacznikami YourWay Beacon i NFC, tabliczki informacyjne w czarnym druku i w brajlu z piktogramami, kontrastowe nakładki na krawędzie schodów w budynku Starostwa Powiatowego w Aleksandrowie Kujawskim.