Zespół Szkół nr 5 im. ks. Jana Twardowskiego w Rypinie

W ramach realizacji w Zespole Szkół nr 5 im. ks. Jana Twardowskiego w Rypinie wykonane zostały dwa dotykowe plany informacyjne ze znacznikami YorWay Beacon i z kodem NFC,  69 tabliczek informacyjnych z napisami w brajlu i w czarnym druku, a także pola uwagi.

Plany parteru i piętra szkoły są wykonane z wytrzymałego tworzywa PMMA, w postaci tablic umieszczonych w pionie, na ścianach na dystansach, przeważa w nich czerń i biel, z drobnymi żółto-zielonymi elementami. Legendy opisane są zarówno w czarnym druku, jak i w brajlu. Znaczniki YourWay Beacon umożliwiają komunikację z aplikacją mobilną YourWay, dzięki której opisy topografii obiektu są odczytywane głosem, wprost ze smartfonów uczniów.

W skład realizacji wchodzą ponadto biało-czarne, dotykowe tabliczki informacyjne w czarnym druku i w brajlu, także z tworzywa PMMA. Niektóre z nich zawierają piktogramy. Realizację dopełniają pola uwagi umieszczone w newralgicznych punktach budynku.  

Realizacje znajdziesz w naszej bazie Yourway:
https://yourway.szansadlaniewidomych.org/location/1064

BAZA DOSTĘPNYCH OBIEKTÓW YOURWAY
System YourWay to nie tylko nawigacja w przestrzeni otwartej i zamkniętej dzięki beaconom (nadajnikom) i aplikacji YourWay na smartfony. To także stale rozwijana baza obiektów przystosowanych do potrzeb i wymagań osób niepełnosprawnych. Obsługa bazy jest bardzo prosta – w otwartej na smartfonie aplikacji YourWay wystarczy wpisać miasto, do którego zamierzamy się wybrać, wówczas wyświetlone zostaną na smartfonie obiekty, które zostały przystosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych. Ponadto pojawi się informacja na jakie rodzaje przystosowania obiektów można liczyć. Nowy Teatr w Warszawie jest np. wyposażony w plany tyflograficzne (dotykowe, z legendami w brajlu) i w podjazdy dla osób poruszających się na wózkach. Obiekty mogą być dodawane do bazy przez użytkowników systemu YourWay lub też przez właścicieli placówek. Wyłącznie od Państwa zależy czy obiekt będzie dostępny i czy znajdzie się w bazie YourWay. Zachęcamy do przystosowania Państwa placówki do potrzeb i wymagań osób niepełnosprawnych i dodania jej do bazy YourWay! 

Dotykowy Plan Informacyjny Piętra Ze Znacznikami YW Beacon I NFCDotykowe Tabliczki Informacyjne W Brajlu I Czarnym Druku