Zespół Szkół nr 23 w Warszawie

Realizacja w Zespole Szkół nr 23 w Warszawie objęła instalację dotykowego planu informacyjnego placówki ze znacznikami YourWay Beacon i NFC, a także pole uwagi przed planem.

Dotykowy plan informacyjny jest wykonany z tworzywa PMMA, ma postać biało-niebiesko-czarnej tablicy z drobnymi elementami w kolorze żółtym. Plan jest umieszczony w pionie, na ścianie, na dystansach. Został opisany legendą w czarnym druku i w brajlu, a także wspomnianymi już znacznikami. Przed planem znajduje się żółte, kontrastowe pole uwagi.

Realizacje znajdziesz w naszej bazie Yourway:
https://yourway.szansadlaniewidomych.org/location/1133

BAZA DOSTĘPNYCH OBIEKTÓW YOURWAY
System YourWay to nie tylko nawigacja w przestrzeni otwartej i zamkniętej dzięki beaconom (nadajnikom) i aplikacji YourWay na smartfony. To także stale rozwijana baza obiektów przystosowanych do potrzeb i wymagań osób niepełnosprawnych. Obsługa bazy jest bardzo prosta – w otwartej na smartfonie aplikacji YourWay wystarczy wpisać miasto, do którego zamierzamy się wybrać, wówczas wyświetlone zostaną na smartfonie obiekty, które zostały przystosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych. Ponadto pojawi się informacja na jakie rodzaje przystosowania obiektów można liczyć. Nowy Teatr w Warszawie jest np. wyposażony w plany tyflograficzne (dotykowe, z legendami w brajlu) i w podjazdy dla osób poruszających się na wózkach. Obiekty mogą być dodawane do bazy przez użytkowników systemu YourWay lub też przez właścicieli placówek. Wyłącznie od Państwa zależy czy obiekt będzie dostępny i czy znajdzie się w bazie YourWay. Zachęcamy do przystosowania Państwa placówki do potrzeb i wymagań osób niepełnosprawnych i dodania jej do bazy YourWay! 

Dotykowy Plan Informacyjny Szkoły Z Polem Uwagi