Zespół Parkowo-Pałacowy w Koszęcinie – etap II

W drugim etapie realizacji tyflograficznej w Zespole Parkowo-Pałacowym w Koszęcinie, stanowiącym siedzibę Zespołu Pieśni i Tańca Śląsk, wykonany został dotykowy plan informacyjny z tworzywa PMMA ze znacznikami YourWay Beacon i NFC.

Plan opisuje topografię parteru zachodniego skrzydła pałacu. Ma postać dużej tablicy umieszczonej na ścianie, na dystansach. Utrzymany jest w biało-szaro-czarnej kolorystyce. Zawiera dokładną legendę w czarnym druku i w brajlu.

Realizacje znajdziesz w naszej bazie Yourway:
https://yourway.szansadlaniewidomych.org/location/1100

BAZA DOSTĘPNYCH OBIEKTÓW YOURWAY
System YourWay to nie tylko nawigacja w przestrzeni otwartej i zamkniętej dzięki beaconom (nadajnikom) i aplikacji YourWay na smartfony. To także stale rozwijana baza obiektów przystosowanych do potrzeb i wymagań osób niepełnosprawnych. Obsługa bazy jest bardzo prosta – w otwartej na smartfonie aplikacji YourWay wystarczy wpisać miasto, do którego zamierzamy się wybrać, wówczas wyświetlone zostaną na smartfonie obiekty, które zostały przystosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych. Ponadto pojawi się informacja na jakie rodzaje przystosowania obiektów można liczyć. Nowy Teatr w Warszawie jest np. wyposażony w plany tyflograficzne (dotykowe, z legendami w brajlu) i w podjazdy dla osób poruszających się na wózkach. Obiekty mogą być dodawane do bazy przez użytkowników systemu YourWay lub też przez właścicieli placówek. Wyłącznie od Państwa zależy czy obiekt będzie dostępny i czy znajdzie się w bazie YourWay. Zachęcamy do przystosowania Państwa placówki do potrzeb i wymagań osób niepełnosprawnych i dodania jej do bazy YourWay! 

Dotykowy Plan Informacyjny Parteru Zachodniego Skrzydła Pałacu W Koszęcinie