Zakład Narodowy im. Ossolińskich we Wrocławiu

W trakcie realizacji tyflograficznej w Zakładzie Narodowym im. Ossolińskich we Wrocławiu, popularnie zwanym Ossolineum, wykonano: udźwiękowiony terminal informacyjny ze znacznikiem NFC, kompatybilny z aplikacją YourWay, dwa dotykowe plany informacyjne, pięć znaczników YourWay Plus i dwie metalowe tabliczki informacyjne w brajlu.

Terminal ma postać dużej tablicy umieszczonej na pochylonym ergonomicznie stojaku, malowanym proszkowo na kolor szaro-beżowy. W centralnej części terminala znajduje się dokładny, dotykowy, duży plan Ossolineum, utrzymany w stonowanej kolorystyce – biel, czerń, beż i jasny brąz. Z lewej strony widnieje legenda w czarnym druku i w brajlu. Z prawej strony usytuowane są metalowe przyciski. Po ich wciśnięciu odwiedzający uzyskuje głosowe komunikaty na temat poszczególnych kondygnacji i klatek obiektu. Terminal jest ponadto w pełni kompatybilny z aplikacją YourWay.

Dwa dotykowe plany informacyjne z tworzywa PMMA utrzymane są w kolorystyce identycznej z kolorystyką terminala. Wyposażone są w znaczniki YourWay Beacon i NFC. Jeden z planów umieszczony jest na ergonomicznie pochylonym stojaku, drugi zaś na ścianie.

Pięć znaczników YourWay Plus rozmieszczono w różnych punktach obiektu, m.in. przy wejściach. Całości realizacji dopełniają metalowe tabliczki informacyjne na drzwi z napisami w brajlu.

Realizacje znajdziesz w naszej bazie Yourway:
https://yourway.szansadlaniewidomych.org/location/1085

BAZA DOSTĘPNYCH OBIEKTÓW YOURWAY
System YourWay to nie tylko nawigacja w przestrzeni otwartej i zamkniętej dzięki beaconom (nadajnikom) i aplikacji YourWay na smartfony. To także stale rozwijana baza obiektów przystosowanych do potrzeb i wymagań osób niepełnosprawnych. Obsługa bazy jest bardzo prosta – w otwartej na smartfonie aplikacji YourWay wystarczy wpisać miasto, do którego zamierzamy się wybrać, wówczas wyświetlone zostaną na smartfonie obiekty, które zostały przystosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych. Ponadto pojawi się informacja na jakie rodzaje przystosowania obiektów można liczyć. Nowy Teatr w Warszawie jest np. wyposażony w plany tyflograficzne (dotykowe, z legendami w brajlu) i w podjazdy dla osób poruszających się na wózkach. Obiekty mogą być dodawane do bazy przez użytkowników systemu YourWay lub też przez właścicieli placówek. Wyłącznie od Państwa zależy czy obiekt będzie dostępny i czy znajdzie się w bazie YourWay. Zachęcamy do przystosowania Państwa placówki do potrzeb i wymagań osób niepełnosprawnych i dodania jej do bazy YourWay! 

Udźwiękowiony terminal informacyjny, dwa dotykowe plany informacyjne ze znacznikami YourWay Beacon i NFC,  znaczniki YourWay Plus, metalowe, brajlowskie tabliczki informacyjne w Zakładzie Narodowym im. Ossolińskich we Wrocławiu.