XV Liceum Ogólnokształcące im. Narcyzy Żmichowskiej w Warszawie

W XV Liceum Ogólnokształcącym z oddziałami dwujęzycznymi im. Narcyzy Żmichowskiej w Warszawie wykonany został dotykowy plan informacyjny ze znacznikami YourWay Beacon i NFC. Przed planem znajduje się pole uwagi. Na drzwiach wejściowych do placówki zamontowany jest nadajnik CallHear, odbiornik znajduje się wewnątrz budynku.

Dotykowy plan informacyjny z wypukłymi obiektami, z legendą w czarnym druku i w brajlu, wykonany z tworzywa PMMA, znajduje się na ścianie, na dystansach. Utrzymany jest w biało-niebiesko-czarnej kolorystyce, z drobnymi elementami w kolorze czerwonym i zielonym.

Przed planem znajduje się kontrastowe, żółte pole uwagi.

Istotną część realizacji stanowi Call-Hear, system wzywania pomocy, przeznaczony dla osób z niepełnosprawnościami. Informuje, że w budynku lub przed wejściem znajduje się osoba potrzebująca asysty, np. osoba niewidoma. Tym samym system ułatwia dostęp do obiektu każdemu, kto ma trudności w samodzielnym poruszaniu się. Ponadto, zamontowany w newralgicznych miejscach, umożliwia błyskawiczną reakcję w sytuacjach nagłych i awaryjnych.

System składa się z jednostki alarmującej - nadajnika, odbiornika wewnętrznego i opcjonalnie z klucza lub zestawu kluczy, które służą do aktywacji nadajnika. Jednostka alarmująca, bezprzewodowy nadajnik, montowany jest na zewnątrz budynku, najczęściej przy drzwiach wejściowych. Można go także zamontować w recepcji, w punkcie obsługi klienta itp. 

Jednostka alarmująca, nadajnik, aktywowany jest po naciśnięciu przycisku, lub przy pomocy klucza, jeśli wybrano wersję urządzenia z kluczem. Po aktywowaniu nadajnik wysyła sygnał do odbiornika wewnętrznego. Może to być dźwięk, migające światła lub oba te sygnały jednocześnie. Sygnały  stanowią informację dla recepcji lub punktu obsługi klienta, że przy wejściu oczekuje osoba potrzebująca pomocy.

Realizacje znajdziesz w naszej bazie Yourway:
https://yourway.szansadlaniewidomych.org/location/1134

BAZA DOSTĘPNYCH OBIEKTÓW YOURWAY
System YourWay to nie tylko nawigacja w przestrzeni otwartej i zamkniętej dzięki beaconom (nadajnikom) i aplikacji YourWay na smartfony. To także stale rozwijana baza obiektów przystosowanych do potrzeb i wymagań osób niepełnosprawnych. Obsługa bazy jest bardzo prosta – w otwartej na smartfonie aplikacji YourWay wystarczy wpisać miasto, do którego zamierzamy się wybrać, wówczas wyświetlone zostaną na smartfonie obiekty, które zostały przystosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych. Ponadto pojawi się informacja na jakie rodzaje przystosowania obiektów można liczyć. Nowy Teatr w Warszawie jest np. wyposażony w plany tyflograficzne (dotykowe, z legendami w brajlu) i w podjazdy dla osób poruszających się na wózkach. Obiekty mogą być dodawane do bazy przez użytkowników systemu YourWay lub też przez właścicieli placówek. Wyłącznie od Państwa zależy czy obiekt będzie dostępny i czy znajdzie się w bazie YourWay. Zachęcamy do przystosowania Państwa placówki do potrzeb i wymagań osób niepełnosprawnych i dodania jej do bazy YourWay! 

W XV Liceum Ogólnokształcącym z oddziałami dwujęzycznymi im. Narcyzy Żmichowskiej w Warszawie wykonany został dotykowy plan informacyjny ze znacznikami YourWay Beacon i NFC. Przed planem znajduje się pole uwagi. Na drzwiach wejściowych do placówki zamontowany jest nadajnik CallHear, odbiornik znajduje się wewnątrz budynku.