XIV Liceum Ogólnokształcące im. Stanisława Staszica w Warszawie

W ramach realizacji wykonano dwa dotykowe plany informacyjne budynku XIV Liceum  Ogólnokształcącego im. Stanisława Staszica i przyszkolnego budynku internatu. Oba plany mają postać tablic z tworzywa PMMA wyposażonych w znaczniki YourWay Plus i NFC, i usytuowanych w pionie, na ścianach, na dystansach. Plany opatrzone są legendami w czarnym druku i w brajlu. Tła planów są czarne, legend – białe. Poszczególne strefy oznaczone są kolorami – biel, zieleń, czerwień, jasnoniebieski, ciemnoniebieski, żółty. Przed planami znajdują się kontrastowe pola uwagi w kolorze żółtym.

Realizacje znajdziesz w naszej bazie Yourway:
https://yourway.szansadlaniewidomych.org/location/509

BAZA DOSTĘPNYCH OBIEKTÓW YOURWAY
System YourWay to nie tylko nawigacja w przestrzeni otwartej i zamkniętej dzięki beaconom (nadajnikom) i aplikacji YourWay na smartfony. To także stale rozwijana baza obiektów przystosowanych do potrzeb i wymagań osób niepełnosprawnych. Obsługa bazy jest bardzo prosta – w otwartej na smartfonie aplikacji YourWay wystarczy wpisać miasto, do którego zamierzamy się wybrać, wówczas wyświetlone zostaną na smartfonie obiekty, które zostały przystosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych. Ponadto pojawi się informacja na jakie rodzaje przystosowania obiektów można liczyć. Nowy Teatr w Warszawie jest np. wyposażony w plany tyflograficzne (dotykowe, z legendami w brajlu) i w podjazdy dla osób poruszających się na wózkach. Obiekty mogą być dodawane do bazy przez użytkowników systemu YourWay lub też przez właścicieli placówek. Wyłącznie od Państwa zależy czy obiekt będzie dostępny i czy znajdzie się w bazie YourWay. Zachęcamy do przystosowania Państwa placówki do potrzeb i wymagań osób niepełnosprawnych i dodania jej do bazy YourWay!

 Dotykowe plany informacyjne ze znacznikami YourWay Plus i NFC z polami uwagi w XIV Liceum Ogólnokształcącym im. Stanisława Staszica w Warszawie