Wyższa Szkoła Zarządzania i Bankowości w Krakowie

W skład realizacji wchodzą dotykowe plany informacyjne oraz brajlowskie tabliczki informacyjne na drzwi i na ściany w budynku Wyższej Szkoły Zarządzania i Bankowości w Krakowie. Dotykowe plany informacyjne mają postać ergonomicznie pochylonych, biało-żółto-czarnych tablic z drobnymi elementami w innych kolorach. Umieszczone są na dwunożnych stojakach z chromowanej stali. Tablice są niemal równo podzielone na pół. W dolnej części znajdują się dotykowe plany, zaś w górnej legendy, opisane w czarnym druku i w brajlu. Dotykowe plany informacyjne znajdują się na klatkach schodowych, na każdym piętrze.  Tabliczki informacyjne na drzwi i na ściany zawierają napisy w czarnym druku i w brajlu, np. Rektorat, Stypendia itp.

Plan znajdziesz w naszej bazie Yourway:
https://yourway.szansadlaniewidomych.org/location/73

BAZA DOSTĘPNYCH OBIEKTÓW YOURWAY
System YourWay to nie tylko nawigacja w przestrzeni otwartej i zamkniętej dzięki beaconom (nadajnikom) i aplikacji YourWay na smartfony. To także stale rozwijana baza obiektów przystosowanych do potrzeb i wymagań osób niepełnosprawnych. Obsługa bazy jest bardzo prosta – w otwartej na smartfonie aplikacji YourWay wystarczy wpisać miasto, do którego zamierzamy się wybrać, wówczas wyświetlone zostaną na smartfonie obiekty, które zostały przystosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych. Ponadto pojawi się informacja na jakie rodzaje przystosowania obiektów można liczyć. Nowy Teatr w Warszawie jest np. wyposażony w plany tyflograficzne (dotykowe, z legendami w brajlu) i w podjazdy dla osób poruszających się na wózkach. Obiekty mogą być dodawane do bazy przez użytkowników systemu YourWay lub też przez właścicieli placówek. Wyłącznie od Państwa zależy czy obiekt będzie dostępny i czy znajdzie się w bazie YourWay. Zachęcamy do przystosowania Państwa placówki do potrzeb i wymagań osób niepełnosprawnych i dodania jej do bazy YourWay! 

Wszib Krakow

Zapraszamy do zapoznania się z naszym kompendium: Przestrzeń i jej obrazy Dźwięk, tyflografika i magnigrafika. Kompendium 

UE (8)