Wyższa Szkoła Biznesu i Przedsiębiorczości w Ostrowcu Świętokrzyskim

Realizacja w budynku Wyższej Szkoły Biznesu i Przedsiębiorczości w Ostrowcu Świętokrzyskim obejmuje dotykowe plany informacyjne, udźwiękowiony plan informacyjny, 15 znaczników YourWay Beacon i 3 znaczniki YourWay Plus, 10 brajlowskich tablic informacyjnych na ściany, 23 brajlowskie tabliczki informacyjne z piktogramami na drzwi, nakładki na poręcze, tablice z powiększonym drukiem nad pomieszczeniami z ich nazwami, linie i pola uwagi wewnątrz i na zewnątrz budynku, oznakowanie schodów i stalowy plan informacyjny na zewnątrz obiektu. Wszystkie plany, tablice i tabliczki utrzymane są w biało-niebieskiej kolorystyce (navy blue). Dotykowe plany informacyjne opatrzone legendami w czarnym druku i w brajlu mają postać ergonomicznie pochylonych tablic umieszczonych na stalowych stojakach, malowanych proszkowo na niebiesko. Każdy z nich wyposażony jest w znacznik YourWay Beacon. Stalowy, srebrno-szary, dotykowy plan na zewnątrz budynku także usytuowany jest na takim stojaku. Przy każdym wejściu do obiektu znajdują się znaczniki YourWay Plus. Brajlowskie tabliczki z piktogramami umieszczone zostały nad klamkami drzwi do pomieszczeń. Nakładki na poręcze schodów zawierają zarówno napisy w czarnym druku, jak i w brajlu. Nad drzwiami umieszczone są duże tablice z powiększonym drukiem, z nazwami pomieszczeń. Wewnątrz i na zewnątrz budynku zamontowano linie naprowadzające i pola uwagi. Schody wewnątrz budynku są oznakowane żółtą, kontrastową taśmą ostrzegawczą.

Realizacje znajdziesz w naszej bazie Yourway:
https://yourway.szansadlaniewidomych.org/location/409

BAZA DOSTĘPNYCH OBIEKTÓW YOURWAY
System YourWay to nie tylko nawigacja w przestrzeni otwartej i zamkniętej dzięki beaconom (nadajnikom) i aplikacji YourWay na smartfony. To także stale rozwijana baza obiektów przystosowanych do potrzeb i wymagań osób niepełnosprawnych. Obsługa bazy jest bardzo prosta – w otwartej na smartfonie aplikacji YourWay wystarczy wpisać miasto, do którego zamierzamy się wybrać, wówczas wyświetlone zostaną na smartfonie obiekty, które zostały przystosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych. Ponadto pojawi się informacja na jakie rodzaje przystosowania obiektów można liczyć. Nowy Teatr w Warszawie jest np. wyposażony w plany tyflograficzne (dotykowe, z legendami w brajlu) i w podjazdy dla osób poruszających się na wózkach. Obiekty mogą być dodawane do bazy przez użytkowników systemu YourWay lub też przez właścicieli placówek. Wyłącznie od Państwa zależy czy obiekt będzie dostępny i czy znajdzie się w bazie YourWay. Zachęcamy do przystosowania Państwa placówki do potrzeb i wymagań osób niepełnosprawnych i dodania jej do bazy YourWay! 

Dotykowe plany informacyjne, udźwiękowiony plan informacyjny, znaczniki YourWay Beacon i YourWay Plus, brajlowskie tabliczki informacyjne na ściany i na drzwi, brajlowskie nakładki na poręcze, linie i pola uwagi, oznakowanie schodów w budynku Wyższej Szkoły Biznesu i Przedsiębiorczości w Ostrowcu ŚwiętokrzyskimDotykowe plany informacyjne, udźwiękowiony plan informacyjny, znaczniki YourWay Beacon i YourWay Plus, brajlowskie tabliczki informacyjne na ściany i na drzwi, brajlowskie nakładki na poręcze, linie i pola uwagi, oznakowanie schodów w budynku Wyższej Szkoły Biznesu i Przedsiębiorczości w Ostrowcu Świętokrzyskim