WOM w Urzędzie Dzielnicy Praga-Północ m.st. Warszawy

Realizacja w Wydziale Obsługi Mieszkańców Urzędu Dzielnicy Praga Północ m.st. Warszawy obejmuje dotykowy plan informacyjny i system Call-Hear. Dotykowy, wypukły plan informacyjny wydziału ma postać ergonomicznie pochylonej tablicy umieszczonej na stojaku z chromowanej stali. Plan utrzymany jest w kolorystyce, gdzie przeważa biel, czerń i kolor pomarańczowy. Usytuowany jest w prawej i centralnej części tablicy, na jej dole, zaś z lewej strony, obok planu, a także nad nim, znajduje się czarnodrukowa i brajlowska legenda z dotykowymi elementami. W skład realizacji wchodzi ponadto Call-Hear, system wzywania pomocy, przeznaczony dla osób niepełnosprawnych, informujący, że w budynku lub przed wejściem do niego znajduje się osoba potrzebująca asysty, np. osoba niewidoma. System ułatwia dostęp do obiektu każdemu, kto ma trudności z samodzielnym poruszaniem się. Ponadto, zamontowany w newralgicznych miejscach, umożliwia natychmiastową reakcję w sytuacjach nagłych i awaryjnych. System składa się z jednostki alarmującej - nadajnika, odbiornika wewnętrznego i opcjonalnie z klucza lub zestawu kluczy, które służą do aktywacji nadajnika. Jednostka alarmująca, bezprzewodowy nadajnik, montowany jest na zewnątrz budynku, najczęściej przy drzwiach wejściowych. Nadajnik aktywowany jest po naciśnięciu przycisku, lub przy pomocy klucza, jeśli wybrano wersję urządzenia z kluczem. Po aktywowaniu nadajnik wysyła sygnał do odbiornika wewnętrznego. Może to być dźwięk, migające światła lub oba te sygnały jednocześnie. Sygnały  stanowią informację dla recepcji lub punktu obsługi klienta, że przy wejściu oczekuje osoba potrzebująca pomocy.

Plan znajdziesz w naszej bazie Yourway:
https://yourway.szansadlaniewidomych.org/location/123

BAZA DOSTĘPNYCH OBIEKTÓW YOURWAY
System YourWay to nie tylko nawigacja w przestrzeni otwartej i zamkniętej dzięki beaconom (nadajnikom) i aplikacji YourWay na smartfony. To także stale rozwijana baza obiektów przystosowanych do potrzeb i wymagań osób niepełnosprawnych. Obsługa bazy jest bardzo prosta – w otwartej na smartfonie aplikacji YourWay wystarczy wpisać miasto, do którego zamierzamy się wybrać, wówczas wyświetlone zostaną na smartfonie obiekty, które zostały przystosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych. Ponadto pojawi się informacja na jakie rodzaje przystosowania obiektów można liczyć. Nowy Teatr w Warszawie jest np. wyposażony w plany tyflograficzne (dotykowe, z legendami w brajlu) i w podjazdy dla osób poruszających się na wózkach. Obiekty mogą być dodawane do bazy przez użytkowników systemu YourWay lub też przez właścicieli placówek. Wyłącznie od Państwa zależy czy obiekt będzie dostępny i czy znajdzie się w bazie YourWay. Zachęcamy do przystosowania Państwa placówki do potrzeb i wymagań osób niepełnosprawnych i dodania jej do bazy YourWay! 

Praga Polnoc 

Zapraszamy do zapoznania się z naszym kompendium: Przestrzeń i jej obrazy Dźwięk, tyflografika i magnigrafika. Kompendium

 
UE (2)