Wojewódzki Dom Kultury w Rzeszowie

Realizacja w Wojewódzkim Domu Kultury w Rzeszowie obejmuje udźwiękowiony, dotykowy plan informacyjny ze znacznikiem NFC, brajlowskie, metalowe tabliczki informacyjne na drzwi, a także linie naprowadzające i pola uwagi. Udźwiękowiony, dotykowy plan informacyjny placówki ma postać tablicy wykonanej z tworzywa PMMA w biało-ciemnoniebiesko-czarnej kolorystyce,  z czerwonymi elementami. Plan opatrzony legendą w czarnym druku i w brajlu znajduje się na ergonomicznie pochylonym, jednonożnym stojaku ze stali malowanej proszkowo na kolor jasnoszary. Plan został wyposażony w metalowe przyciski, po których wciśnięciu odwiedzający dom kultury uzyskuje rozszerzoną, głosową informację na temat wybranego elementu planu, w tym przypadku na temat topografii parteru placówki i jej trzech pięter. Plan opatrzony jest ponadto znacznikiem NFC, w pełni kompatybilnym z aplikacją YourWay. Drzwi sal i gabinetów zostały oznakowane metalowymi, brajlowskimi tabliczkami informacyjnymi. Całości realizacji dopełniają linie naprowadzające i pola uwagi. Placówka znajduje się w bazie aplikacji YourWay, jako obiekt dostępny dla osób niewidomych.  

Realizacje znajdziesz w naszej bazie Yourway:
https://yourway.szansadlaniewidomych.org/location/955

BAZA DOSTĘPNYCH OBIEKTÓW YOURWAY
System YourWay to nie tylko nawigacja w przestrzeni otwartej i zamkniętej dzięki beaconom (nadajnikom) i aplikacji YourWay na smartfony. To także stale rozwijana baza obiektów przystosowanych do potrzeb i wymagań osób niepełnosprawnych. Obsługa bazy jest bardzo prosta – w otwartej na smartfonie aplikacji YourWay wystarczy wpisać miasto, do którego zamierzamy się wybrać, wówczas wyświetlone zostaną na smartfonie obiekty, które zostały przystosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych. Ponadto pojawi się informacja na jakie rodzaje przystosowania obiektów można liczyć. Nowy Teatr w Warszawie jest np. wyposażony w plany tyflograficzne (dotykowe, z legendami w brajlu) i w podjazdy dla osób poruszających się na wózkach. Obiekty mogą być dodawane do bazy przez użytkowników systemu YourWay lub też przez właścicieli placówek. Wyłącznie od Państwa zależy czy obiekt będzie dostępny i czy znajdzie się w bazie YourWay. Zachęcamy do przystosowania Państwa placówki do potrzeb i wymagań osób niepełnosprawnych i dodania jej do bazy YourWay!

Udźwiękowiony Dotykowy Plan Informacyjny Wojewódzkiego Domu Kultury W Rzeszowie Rzut 1Udźwiękowiony Dotykowy Plan Informacyjny Wojewódzkiego Domu Kultury W Rzeszowie Rzut 2