Węzeł przesiadkowy w Wielowsi

Realizację stanowi info-kiosk, inaczej zwany kioskiem multimedialnym,  usytuowany przy komunikacyjnym węźle przesiadkowym w Wielowsi. Udźwiękowiony info-kiosk umieszczony jest na masywnym postumencie z chromowanej stali. Jego przedni panel jest ergonomicznie pochylony w kierunku przechodnia. Do wykonania info-kiosku zostały użyte wysokiej jakości materiały i podzespoły. Kioski multimedialne są elektronicznymi urządzeniami, najczęściej instalowanymi w przestrzeni publicznej. Ich zadaniem jest przekazywanie przechodniom informacji na temat określonej lokalizacji. W centrach handlowych np., informują o tym, jakie sklepy znajdują się na wybranych poziomach lub gdzie należy się udać, by odnaleźć toaletę, parking czy inny obiekt. Na dworcach, info-kioski dostarczają informacji o rozkładach jazdy pociągów i umożliwiają zdalny zakup biletów. Wykonane są z wysokiej jakości materiałów, odpornych na uszkodzenia i w zależności od zamówionego modelu, przystosowane są do ekspozycji na zewnątrz lub wewnątrz budynku. Wielowiejski kiosk przystosowany jest do ekspozycji na zewnątrz.

Infokiosk znajdziesz w naszej bazie Yourway:
https://yourway.szansadlaniewidomych.org/location/233

BAZA DOSTĘPNYCH OBIEKTÓW YOURWAY
System YourWay to nie tylko nawigacja w przestrzeni otwartej i zamkniętej dzięki beaconom (nadajnikom) i aplikacji YourWay na smartfony. To także stale rozwijana baza obiektów przystosowanych do potrzeb i wymagań osób niepełnosprawnych. Obsługa bazy jest bardzo prosta – w otwartej na smartfonie aplikacji YourWay wystarczy wpisać miasto, do którego zamierzamy się wybrać, wówczas wyświetlone zostaną na smartfonie obiekty, które zostały przystosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych. Ponadto pojawi się informacja na jakie rodzaje przystosowania obiektów można liczyć. Nowy Teatr w Warszawie jest np. wyposażony w plany tyflograficzne (dotykowe, z legendami w brajlu) i w podjazdy dla osób poruszających się na wózkach. Obiekty mogą być dodawane do bazy przez użytkowników systemu YourWay lub też przez właścicieli placówek. Wyłącznie od Państwa zależy czy obiekt będzie dostępny i czy znajdzie się w bazie YourWay. Zachęcamy do przystosowania Państwa placówki do potrzeb i wymagań osób niepełnosprawnych i dodania jej do bazy YourWay! 

Wielowies

Zapraszamy do zapoznania się z naszym kompendium: Przestrzeń i jej obrazy Dźwięk, tyflografika i magnigrafika. Kompendium 

UE (8)