Urząd Miejski w Zwierzyńcu

W budynku Urzędu Miejskiego w Zwierzyńcu wykonano trzy dotykowe plany informacyjne ze znacznikami YourWay Beacon i NFC, ponadto w ramach realizacji wykonanych zostało sześć tabliczek informacyjnych na poręcze schodów, osiem tabliczek informacyjnych z pozłacanego laminatu z brajlem i grawerem, a także informacyjna tabliczka na drzwi z godzinami otwarcia urzędu. Tabliczka w brajlu i w czarnym druku ma format A4.

Dotykowe plany informacyjne parteru, piętra pierwszego i drugiego budynku usytuowane są na ergonomicznie pochylonych stojakach ze stali malowanej proszkowo na kolor czarny. Mają postać tablic z tworzywa PMMA, na których czarnym tle znajdują się wypukłe elementy topografii obu kondygnacji urzędu, w dobrze kontrastujących z czernią kolorach - niebieskim, żółtym, białym i zielonym. Plan jest opatrzony legendami w czarnym druku i w brajlu oraz wspomnianymi znacznikami.

Realizacje znajdziesz w naszej bazie Yourway:
https://yourway.szansadlaniewidomych.org/location/1179

BAZA DOSTĘPNYCH OBIEKTÓW YOURWAY
System YourWay to nie tylko nawigacja w przestrzeni otwartej i zamkniętej dzięki beaconom (nadajnikom) i aplikacji YourWay na smartfony. To także stale rozwijana baza obiektów przystosowanych do potrzeb i wymagań osób z niepełnosprawnościami. Obsługa bazy jest bardzo prosta – w otwartej na smartfonie aplikacji YourWay wystarczy wpisać miasto, do którego zamierzamy się wybrać, wówczas wyświetlone zostaną na smartfonie obiekty, które zostały przystosowane do potrzeb osób z niepełnosprawnościami. Ponadto pojawi się informacja na jakie rodzaje przystosowania obiektów można liczyć. Nowy Teatr w Warszawie jest np. wyposażony w plany tyflograficzne (dotykowe, z legendami w brajlu) i w podjazdy dla osób poruszających się na wózkach. Obiekty mogą być dodawane do bazy przez użytkowników systemu YourWay lub też przez właścicieli placówek. Wyłącznie od Państwa zależy czy obiekt będzie dostępny i czy znajdzie się w bazie YourWay. Zachęcamy do przystosowania Państwa placówki do potrzeb i wymagań osób z niepełnosprawnościami i dodania jej do bazy YourWay! 

Dotykowe plany informacyjne ze znacznikami YourWay Beacon i NFC w budynku Urzędu Miejskiego w Zwierzyńcu.