Urząd Miejski w Supraślu

Dla Urzędu Miejskiego w Supraślu wykonano dużą realizację tyflograficzną w kilku lokalizacjach - w budynku Urzędu Miejskiego w Supraślu i w filii Urzędu w Zaściankach, w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej, w przedszkolu i szkole podstawowej w Supraślu i w szkole podstawowej w Ogrodniczkach. W sumie zrealizowane zostały trzy dotykowe plany informacyjne ze znacznikami YourWay Beacon i NFC, trzy tablice informacyjne i ponad 130 tabliczek informacyjnych.

Wszystkie dotykowe plany informacyjne zamontowane są na stojakach. Wykonane są z tworzywa PMMA i utrzymane w niebiesko-czarno-białej kolorystyce. Zawierają wypukłe obiekty topografii budynku, legendy w czarnym druku i w brajlu, a także wspomniane znaczniki. Tablice informacyjne w formacie A3 zawierają dane dotyczące obiektów, w których się znajdują, np. godziny otwarcia.

Mniejsze, biało-czarne tabliczki informacyjne, opisane w czarnym druku i w brajlu, zostały umieszczone na drzwiach. Zawierają m.in. nazwy poszczególnych wydziałów Urzędu Miejskiego.

Realizacje znajdziesz w naszej bazie Yourway:
https://yourway.szansadlaniewidomych.org/location/1161

BAZA DOSTĘPNYCH OBIEKTÓW YOURWAY
System YourWay to nie tylko nawigacja w przestrzeni otwartej i zamkniętej dzięki beaconom (nadajnikom) i aplikacji YourWay na smartfony. To także stale rozwijana baza obiektów przystosowanych do potrzeb i wymagań osób z niepełnosprawnościami. Obsługa bazy jest bardzo prosta – w otwartej na smartfonie aplikacji YourWay wystarczy wpisać miasto, do którego zamierzamy się wybrać, wówczas wyświetlone zostaną na smartfonie obiekty, które zostały przystosowane do potrzeb osób z niepełnosprawnościami. Ponadto pojawi się informacja na jakie rodzaje przystosowania obiektów można liczyć. Nowy Teatr w Warszawie jest np. wyposażony w plany tyflograficzne (dotykowe, z legendami w brajlu) i w podjazdy dla osób poruszających się na wózkach. Obiekty mogą być dodawane do bazy przez użytkowników systemu YourWay lub też przez właścicieli placówek. Wyłącznie od Państwa zależy czy obiekt będzie dostępny i czy znajdzie się w bazie YourWay. Zachęcamy do przystosowania Państwa placówki do potrzeb i wymagań osób z niepełnosprawnościami i dodania jej do bazy YourWay! 

Dotykowe plany informacyjne, tablice informacyjne, tabliczki informacyjne w czarnym druku i w brajlu z piktogramami dla Urzędu Miejskiego w Supraślu.