Urząd Miejski w Brusach

W budynku Urzędu Miejskiego w Brusach wykonano dwa dotykowe plany informacyjne ze znacznikami YourWay Beacon i NFC, a także tabliczki informacyjne w czarnym druku i w brajlu.

Dotykowe plany informacyjne parteru i piętra budynku usytuowane są na ergonomicznie pochylonych stojakach ze stali malowanej proszkowo na kolor jasnoszary. Mają postać tablic z tworzywa PMMA w szaro-czarno-białej kolorystyce, z elementami w kolorze żółtym i czerwonym. Zawierają wypukłe obiekty topografii budynku, niepełne na razie legendy w czarnym druku i w brajlu oraz wspomniane znaczniki. Budynek jest w fazie budowy, po jej zakończeniu legendy zostaną uzupełnione o brakujące opisy.

48 brajlowskich tabliczek informacyjnych wykonano także z tworzywa PMMA.

Realizacje znajdziesz w naszej bazie Yourway:
https://yourway.szansadlaniewidomych.org/location/1166

BAZA DOSTĘPNYCH OBIEKTÓW YOURWAY
System YourWay to nie tylko nawigacja w przestrzeni otwartej i zamkniętej dzięki beaconom (nadajnikom) i aplikacji YourWay na smartfony. To także stale rozwijana baza obiektów przystosowanych do potrzeb i wymagań osób z niepełnosprawnościami. Obsługa bazy jest bardzo prosta – w otwartej na smartfonie aplikacji YourWay wystarczy wpisać miasto, do którego zamierzamy się wybrać, wówczas wyświetlone zostaną na smartfonie obiekty, które zostały przystosowane do potrzeb osób z niepełnosprawnościami. Ponadto pojawi się informacja na jakie rodzaje przystosowania obiektów można liczyć. Nowy Teatr w Warszawie jest np. wyposażony w plany tyflograficzne (dotykowe, z legendami w brajlu) i w podjazdy dla osób poruszających się na wózkach. Obiekty mogą być dodawane do bazy przez użytkowników systemu YourWay lub też przez właścicieli placówek. Wyłącznie od Państwa zależy czy obiekt będzie dostępny i czy znajdzie się w bazie YourWay. Zachęcamy do przystosowania Państwa placówki do potrzeb i wymagań osób z niepełnosprawnościami i dodania jej do bazy YourWay! 

Dotykowy Plan Informacyjny Piętra Budynku Urzędu Miejskiego W BrusachDotykowy Plan Informacyjny Parteru Budynku Urzędu Miejskiego W Brusach